Miran İsminin Anlamı Nedir? Kuran'da Geçiyor mu? Kişilik Analizi

Miran ne demek Bebeğimiz isim koyarken anlamı ve Kuran'da geçip geçmediği biirçok kişi için önemlidir. Miran adı, her isimde olduğu gibi farklı kişiliğe sahiptir.

Miran ne demek

Miran ne demek Çocuğa isim koymak önemlidir. O isimle yaşayacak o isimle büyüyecek kendi kişiliği ve kendi yaşantısını ismin anlamı etkileyecektir. Ondan dolayı her anne babanın çocuğu üzerindeki haklarından biri de ona güzel, hayırlı bir isim koymaktır. Bundan dolayıdır ki anne baba adayları çocuklarına anlamı güzel kulağa da hoş gelecek bir isim bulmak için arayış içine girmektedir.

Birçok isim arasından anlamına, söylenişine bakarak en güzelini bulmak isterler. İsimler arasından erkek isimlerinden olan Miran isminin anlamı dizilerden duyulduktan sonra sıkça araştırılmaya başlandı. Miran isminin anlamı ve analizi yapılıp, ismin anlamını araştıran kişiler için sunulmuştur.

Miran İsminin Anlamı Nedir?

Son dönemlerde baya popüler olan Miran isminin anlamı beyler, prensler anlamına gelmektedir. Kürtçede beylerbeyi anlamına, Slav dillerinde ise barış, huzur anlamına gelmektedir. Ayrıca iyi insan anlamına geldiği de söylenmektedir. Tarihi kaynaklarda Timur’un oğlunun ismi de Mirza Miran Şah olarak geçmektedir.

Timur Moğol kökenli olmasına rağmen Miran isminin yanına kullanılabilecek ikinci isimler; ayna ve ünlü bir tür lale anlamları olan Mirat, bey oğlu, beyzade anlamına gelen Mirzat, müren anlamına gelen Moran isimleri olabilir. Bunlar Miran ismiyle çok yakışacaktır.

Miran ismi İstanbul’da 916 kişide, İzmir’de 199 kişide, Ankara ilinde 166 kişide bulunmaktadır. En az ise Amasya, Çankırı, Giresun, Düzce illerinde 1 kişide bulunmaktadır. Miran ismi Türkiye’de toplam olarak 11.524 kişi tarafından kullanılmaktadır.

Miran İsminin Anlamı Nedir? Kuran'da Geçiyor mu? Kişilik Analizi
Miran İsminin Anlamı Nedir? Kuran’da Geçiyor mu? Kişilik Analizi

Miran İsmi Kuran-ı Kerim’de Geçer Mi?

Miran ismi Kuran’da geçiyor mu diye araştıranlara bilgi verilecek olursa Kuran-ı Kerim ‘de Miran ismi geçmemektedir. Ancak sözlük anlamına bakıldığında bu ismin konulmasına engel olabilecek bir durum yoktur. İsmin konulması sakıncalı değildir. Miran isminin Arapça yazılışı میران şeklindedir. Ebced değeri ise 40+10+200+1+50=301’dir.

Miran ismi Kuran-ı Kerim’de geçmese de sakıncalı değildir. Anlamına bakarak çocuğunuza isim koyulabilir. Anlamı beyler, prensler olan Miran isminin analizi de isim hakkında fikir vermektedir.

Miran İsminin İsim Analizi

Miran ne demek sorusuna cevap aramanın yanında isminin analizi de çok önemlidir. Miran isminin analizini yapacak olursak; genel olarak duygusal yapıya sahip aynı zamanda romantiktirler.

Sıcakkanlı olup kolaylıkla arkadaş edinebilirler. Arkadaş canlısıdırlar. Manevi konulara maddi konulardan daha çok önem verirler. Güzel konuşurlar. Kalpleri herkese açıktır, aşk ona göredir. Kendi rahatlığını çok önemserler.

Miran İsmindekilerin olumlu yönleri; sakin, sessiz, merhametli, yumuşak başlı, yoğun duygulara sahip, gizemli, yaratıcı, hassas, empati kuran, fedakar, hayal gücü yüksek, inancı yüksek, romantiktir. Olumsuz yönleri ise beklenmedik ani kararlar alan, sabit fikirli olmalarıdır.

Fiziksel özellikleri ise geniş omuzlu, gamzeli, kalın dudaklı, yuvarlak ve koyu renkli gözler, yüz hatları orantılı, kalın telli ve dalgalı saçlar, belirgin elmacık kemikleri, tatlı bir gülümsemeye sahip, alın yapısı düz ve geniş, kemerli burun yapısına sahip olmalarıdır. Miran isminin harf analizi de kişilik hakkında pek çok fikir vermektedir.

Miran İsminin Harf Analizi

Miran ismini oluşturan harfler isim hakkında pek çok şifre oluşturmaktadır. Bunlar; M, ticarete yatkın biri fikrini uyandırır. İ ise hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır. R ise tereddütlü birini çağrıştırır. A ise atılgan, enerjik anlamı uyandırır. N ise sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır. Miran isminin anlamı kadar isim analizinde söylendiğinde toplumda ve karşı kişi de nasıl bir his uyandırdığı hissi ortaya çıkar.

Miran İsminin Kişilik Analizi

Miran isminin anlamı beyler olmakla beraber isim analizi ise M:4, İ:9, R:9, A:1, N:5 olarak 4+9+9+1+5=28 olarak hesaplanmıştır.  28 sayısını oluşturan 2 ve 8 sayılarını toplarsak 10 elde ederiz. Tekrar 10 sayısını oluşturan 1 ve o sayılarını toplarsak 1 elde ederiz. 1 kişil analizine göre Miran isminin kişilik analizi şu şekildedir;

Miran ismine sahip kişiler başarıyı yaşamlarında ön planda tutarlar. Yeteneklerinden asla taviz vermezler. Hayalperest, yaratıcı ve cömerttirler.

Bazen agresif ve yanlış tutum sergileme eğilimine girebilirler. Ancak hayatlarında hedefleri olduğu için olumsuz yalamaları da huzursuz ortamları da olabilmektedir. Temkinli davranırlar, riske çok fazla girmezler. Güvenli ortamlarda, güvenli bir sığınak bulduklarında sıkı sıkıya sarılırlar.

Liderlik, yöneticilik yönleri yüksektir. İş hayatlarında başarılıdırlar. Detaylara çok ilgilenirler. Kendi bildiklerinin yapmayı çok severler. Kendilerine güvenen kararlı yapıları vardır. Egoist, inatçı, agresif tarafları da gayet açık bir şekilde dikkat çeker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap