Miraç Kandili ile ilgili Güzel Sözler

Miraç Kandili ile ilgili Güzel Sözler. Miraç kandilinde çevrenizde değer verdiğimiz tüm kişilere gönderebileceğiniz ya da Facebook, İnstagram gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceğiniz birçok Miraç Kandili ile ilgili güzel sözler vardır. Büyüklerinizi ve sevdiklerinizi aramaya fırsatınız yoksa güzel dualar içeren bu sözleri sevdiklerinize gönderdiğinizde onları unutmadığınızı gösterebilirsiniz. Uzakta olan akrabalar ve dostlarla görüşmek ve iletişim kurmak her zaman kolay olmayabiliyor. Böyle günlerde ise bu sözleri onlara göndererek mesafelerin önemli olmadığını ve mesafelere rağmen özel günlerde onları hiç unutmadığınızı hissettirebilirsiniz.

Allah’a sığınmak, ondan istediklerimiz için daha çok dua etmek, Allah’tan mağfiret dilemek için diğer kandiller gibi Miraç kandili de bizim için büyük bir fırsattır Çünkü bu gecede günahlar affolunur, dualarımız kabul olur. Bu gecenin faziletlerinden faydalanabilmek için Müslümanlar daha çok namaz kılmak, kuran okumak ve dua etmek gibi ibadetler yapar. Siz de bu özel günlerin önemini sevdiklerinize bir kez daha dile getirmek ve hatırlatmak için onlara Miraç kandili ile ilgili dini sözler gönderebilirsiniz. Böylece bu gencin önemini bir kez daha hatırlatmış olursunuz.

Miraç Kandili ile ilgili Güzel Sözler
Miraç Kandili ile ilgili Güzel Sözler

İşte Editörün Seçimi Miraç Kandili ile İlgili Güzel Sözler:

 1. “Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan semaya yükseldiği mübarek gecedir. Bu kandil, manevi bir yolculuğun ve yüce değerlerin hatırlandığı anlamlı bir gündür.”
 2. “Miraç Kandili, Allah’ın rahmetinin ve lütfunun tüm insanlığa ulaştığı bir fırsattır. Bu mübarek geceyi ibadetlerle değerlendirerek Rabbimize yakınlaşma vesilesi olarak kullanmalıyız.”
 3. “Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Allah’ın huzuruna kabul edildiği, ilahi sırların ve hikmetlerin aktarıldığı müstesna bir gecedir. Bu geceyi dua ve ibadetlerle geçirerek manevi hayatımıza anlam katmalıyız.”
 4. “Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in semaya yükseldiği ve Allah’ın huzuruna kabul edildiği bir mucize gecedir. Bu mübarek gecede dualarımızı ve niyetlerimizi Allah’a sunmalı, günahlarımızdan tövbe etmeliyiz.”
 5. “Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in semaya yükselerek ilahi huzura erdiği bir gece olarak hayatımızda büyük bir öneme sahiptir. Bu mübarek gecede yapacağımız ibadetlerle manevi derinliğimizi artırmalı ve Rabbimize yakınlık aramalıyız.”
 6. “Miraç Kandili, Rabbimize olan sevgimizi, saygımızı ve bağlılığımızı yeniden hatırlamamıza vesile olan bir gecedir. Bu mübarek gecede dualarımızı, niyetlerimizi ve samimiyetimizi Allah’a sunarak manevi olarak yükselmeliyiz.”
 7. “Miraç Kandili, semavi yolculuğun ve ruhani yükselişin simgesidir. Bu geceyi, ibadetlerle, zikirlerle ve dualarla geçirerek Rabbimize olan bağlılığımızı pekiştirmeliyiz.”
 8. “Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in miraca çıktığı, ilahi hikmetlere ve iradeye şahit olduğu büyük bir gecedir. Bu mübarek geceyi ibadetle, dua ile ve Rabbimize yakınlık arayışıyla değerlendirmeliyiz.”
 9. “Miraç Kandili, manevi yükselişin, arınmanın ve Rabbimize yakınlaşmanın sembolüdür. Bu mübarek gecede kendimizi sorgulamalı, hatalarımızdan ders almalı ve daha iyi bir Müslüman olma gayreti içinde olmalıyız.”
 10. “Miraç Kandili, insanların manevi olarak yükselme ve Allah’ın rahmetine ulaşma çabasını hatırlattığı bir gecedir. Bu özel geceyi ibadetlerle, dua ve zikirlerle değerlendirerek Rabbimize olan sevgimizi perçinlemeliyiz.”

Bu sözler, Miraç Kandili’nin önemini vurgulayan ve bu mübarek geceyi ibadetlerle, dualarla ve manevi olarak değerlendirme çağrısı yapan ifadelerdir. Miraç Kandili, müminler için bir fırsat ve hatırlatıcıdır; bu geceyi Rabbimize yakınlaşma ve manevi yükseliş için değerlendirebiliriz.

Miraç Kandili ile ilgili Güzel Sözler

 • Ey güzeller güzeli bizleri bu Miraç Kandilinin hatırına affeyle. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.
 • Bu güzel Miraç Kandilinin önce güzel ülkemize sonra tüm inanan İslam ülkelerine hayırlar getirmesini dilerim. Miraç Kandiliniz kutlu olsun.
 • Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.
 • Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün Kandil, Kandilin mübarek olsun.
 • Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Kandilinizi kutlarım.
 • Hepinizin Miraç Kandilini kutlar, birlik, beraberlik içinde demokratik, bir ülkede hür ve eşit şekilde yasaksız yaşadığı Barışlı Günler dilerim.
 • Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Miraç Kandilin mübarek olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı Kandiller.

Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, hayırlı kandiller.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul miraç kandiliniz mübarek olsun…

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını yüce Mevla’ya sunacağı ve o’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Miraç kandiliniz hayırlı olsun!

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle kandilinizi kutlarım. Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle… Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-ı gazada cihat eden gibi Allah yanında rütbesi vardır. Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazuunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Barış ve sevginin birleştiği, dostlukların daha çok büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı, belki durgun belki yorgun, yine de mutlu ve umutlu nice hayırlı kandillere.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun…

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

Ümidine derman olacaksa duam, Rahman’dan tek dileğim çok mutlu olman. İmanımız yeter mi bilinmez dualarımızın kabulüne, Rabbim’den dileğim dermanını koysun gönlüne ve Rahmanın nuru tecelli etsin o güzel yüzüne ve yüreğine. Dualarınız kabul, kandiliniz mübarek olsun.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap