Miraç Kandili ile ilgili Güzel Mesajlar

Miraç Kandili ile ilgili Güzel Mesajlar. Müslümanlar, varoluştan bu yana tüm kandilleri gerektiği şekilde kutlamaya özen göstermiştir. İslam aleminin en özel günleri olan kandillerinden birisi de Miraç kandilidir. Bu kandil gecesinde hepimiz, daha fazla ibadet ederken aynı zamanda akrabalarımıza, dostlarımıza ve sevdiklerimize Miraç kandili ile ilgili güzel mesajlar göndererek bu özel günlerini kutlar ve onlara aklımızda olduklarını gösteririz. Tüm kandillerde olduğu gibi Miraç kandilinde de bu mesajların önemi büyüktür. Sevgiyi ve saygıyı gösteren bu mesajlar, aynı zamanda sevdiklerimiz ve akrabalarımızla aramızdaki bağları daha da kuvvetlendirir.

Miraç kandilinde diğer kandillerde olduğu gibi hepimiz namazlar kılarız, kandili oruçla karşılarız ve evimizde yaptığımız ikramlıkları komşularımıza ve akrabalarımıza dağıtırız. Böylece hem kendi iç huzurumuzu arttırırken hem de aynı zamanda komşu ve akrabalarımıza minnetimizi gösterir. Kendimiz, ailemiz ve tüm sevdiklerimiz için bu gecede bol bol dualar ederken aynı zamanda sevdiklerimize dini sözler göndererek onlara güzel temenni ve dualarda bulunuruz. Böyle özel günler hem manevi huzuru bulmak hem de Allah’ın rızasını almak için adeta fırsattır.

Miraç Kandili ile ilgili Güzel Mesajlar
Miraç Kandili ile ilgili Güzel Mesajlar

Editörün Seçimi Miraç Kandili ile İlgili Güzel Mesajlar:

 1. “Miraç Kandilinde dualarımızın, niyetlerimizin ve ibadetlerimizin kabul olması dileğiyle. Hayırlı Kandiller.”
 2. “Miraç Kandili, Peygamber Efendimiz’in manevi yolculuğunun kutlandığı mübarek bir gecedir. Bu özel gecede dualarınızı eksik etmeyin. Hayırlı Kandiller.”
 3. “Miraç Kandili, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirdiğimiz müstesna bir gecedir. Rabbimizin rahmeti üzerinize olsun. Hayırlı Kandiller.”
 4. “Miraç Kandili, manevi derinliğin doruklara ulaştığı ve duaların kabul olduğu kutlu bir gece. Bu mübarek gecede Rabbimizin rahmetine sığınalım. Hayırlı Kandiller.”
 5. “Miraç Kandili, müminlerin manevi yükselişini simgeleyen önemli bir gecedir. Bu özel gecede dualarınızın ve niyetlerinizin gerçekleşmesini dilerim. Hayırlı Kandiller.”
 6. “Miraç Kandili, manevi aydınlanmanın, affın ve rahmetin yüceltildiği bir gece. Bu mübarek gecede Rabbimizin lütfu ve ihsanı üzerinize olsun. Hayırlı Kandiller.”
 7. “Miraç Kandili, Rabbimize yakınlaştığımız ve dualarımızı en samimi şekilde ilettiğimiz mübarek bir gecedir. Bu gece bol bol dua edelim ve Rabbimizden af ve mağfiret dileyelim. Hayırlı Kandiller.”
 8. “Miraç Kandili, manevi yükselişimizin kutlandığı, dualarımızın ve niyetlerimizin kabul olduğu müstesna bir gece. Rabbimizin rahmeti üzerinize olsun. Hayırlı Kandiller.”
 9. “Miraç Kandili, Peygamber Efendimiz’in Miraç yolculuğunun anıldığı ve manevi bir derinliğe eriştiğimiz bir gecedir. Bu mübarek gecede dualarımızı eksik etmeyelim. Hayırlı Kandiller.”
 10. “Miraç Kandili, müminlerin manevi aydınlanmasının kutlandığı ve duaların kabul olduğu müstesna bir gece. Bu özel gecede Rabbimizin rahmeti üzerinize olsun. Hayırlı Kandiller.”

Bu mesajlar, Miraç Kandili’nin manevi önemini vurgulayan ve bu özel gecede duaların, niyetlerin ve ibadetlerin önemini hatırlatan ifadelerdir. Sevdiklerinizle paylaşacağınız bu mesajlarla onları tebrik edebilir ve bu mübarek gecenin anlamını paylaşabilirsiniz. Hayırlı Kandiller!

Miraç Kandili ile ilgili Güzel Mesajlar

 • Allah’ım Hz. Muhammed’in yüzü suyu hürmetine bizleri affeyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun.
 • Peygamberimizin Miracının hepimizin huzur ve barışına vesile olması dileğiyle kandilimiz mübarek olsun.
 • Şiddetin, kibrin, öfkenin yok olduğu bir Kandil diliyorum. Hepimizin Miraç Kandili mübarek olsun.
 • Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.
 • Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun.
 • Miraç Kandiliniz mübarek olsun; dualar müşterektir, duanızla gücümüze güç katmak ne güzel. Allah kabul ve hayra vesile kılsın.
 • Tüm Müslüman eleminin mübarek Miraç Kandilini kutluyorum. Bu hayırlı günde Allah Barış, Huzur, Sağlık nasip etsin.

İnsanı miraca götüren yol barıştan, sevgiden ve kardeşlikten geçer. Birlik ve beraberlik içinde Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın âminler, mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler. İyi Kandiller.

Tüm İslam âleminin Miraç Kandili kutlu olsun. Böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle… Herkese hayırlı günler.

Yakınlık ne mekânda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller!

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün Melekler sizinle, Dualarınız Kabul Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Miraç Kandiliniz mübarek olsun!

Kul bittim dediği anda Rabbi yettim der. Dermanı kulda aramamak, ellerimizi hep ona açmak ve dualarda unutulmamak dileğiyle Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Bir Kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, âminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini basımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle Nice kandiller.

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Miraç Kandiliniz mübarek olsun!

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere…

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Kandiliniz mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren Kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice Kandiller.

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını yüce Mevla’ya sunacağı ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere… Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap