Minecraft sunucuları Server ve Katılma Yolları

minecraft-sunucusu

Minecraft sunucuları

Minecraft sunucuları oyunu tutkunlarının aklındaki “En iyi Minecraft serverları nelerdir” sorusunun cevabı ile oyun deneyimini kendi isteklerinize göre şekillendirebilirsiniz. Bu sunucular dünyayı döndürüyorlar. En azından Minecraft dünyasını. PC topluluğunun dünyadaki en hırslı oyunculara sahip olduğu bir gerçek. Bunun en iyi kanıtlarından biri de Minecraft sunucuları. Mimari sanatının dijital cenneti Minecraft, tek bir kod satırı bile bilmeden kendi içeriklerini geliştirebilen oyuncular için harika bir yaratıcı çıkış noktası oldu.

Çalışmalar ve fikirler binlerce Minecraft serverı ile ölümsüzleştirildi. Her sunucu, kendi kuralları, oyun tarzı ve toplulukları ile kendi kendine yeten çok oyunculu bir dünya haline geldi. Nefes kesen yapılar ve manzaralardan yepyeni kurallara ve oyun modlarına sahip dünyalara kadar her şeyi içeren en iyiyi bulmak için ufak bir araştırma yeterli.

Minecraft Serverlarına Nasıl Katılınır?

Bir Minecraft sunucusuna katılmak için, önce içeriğini araştırıp beğendiğiniz bir sunucu bulun- aşağıda bahsedilenlerden herhangi biri gibi- ve Minecraft server ip adresini alın. Oyunu başlatın. Ardından “çok oyunculu”yu ve sonra “sunucu ekle”yi tıklayın. Ardından, IP adresini girin ve sunucuyu adlandırın. Şimdi, sunucu listenize geri dönmeden ve istediğiniz sunucuyu bulmadan önce “tamam” ı tıkladığınızdan emin olun. “Sunucuya katıl” düğmesine bastığınızda kendinizi yeni, harika bir oyun dünyasında ve söz konusu oyunu seven insanların içinde bulacaksınız.

En İyi Minecraft Serverları

MINEPLEX

IP: eu.mineplex.com veya us.mineplex.com

Sunucu: Minecraft hayatta kalma sunucusu

Mineplex, var olan en büyük Minecraft sunucuları arasından listeye girmeyi başardı. Çok sayıda oyun türü için birden fazla arena ve bölge içeren Mineplex, çoğu zamanlar binlerce oyuncu tarafından doldurulur.

Mineplex, etkileyici detaylarıyla stüdyo yapımı bir MMO gibi hissettiriyor ve bu durum onu en iyi Minecraft sunucularından biri yapıyor. Her zaman mevcut olan personel oyuncular topluluğu hem harika bir e-spor zevkine ulaşmanızı hem de her zaman birlikte oynayacak insanlar olmasını sağlar.

Mineplex, Mario Kart’ın bloklu bir rekreasyonu olan Minekart’ı oynamak için de harika bir yer. Yeniden oluşturulmuş pistler, güçlendiriciler ve karting ile Minekart, diğer tipik şiddetli veya kazma ağırlıklı oyun türlerinden sıkılanlar için harika bir değişikliktir.

BRAWL

IP: brawl.com

Sunucu: Minecraft battle royale sunucusu

Call of Duty’nin ateşli patlama çete heyecanını özleyen bir Minecraft oyuncusuysanız, Brawl sizin için en iyi Minecraft sunucularından biridir.

En sevdiğiniz FPS modlarını düşünün. Bu serverda isteğinizi karşılama ihtimaliniz oldukça yüksektir: Capture the Flag’den Last Man Standing’e kadar birçok moduyla Brawl sunucusu saatlerce aksiyon dolu eğlencenin adresi diyebiliriz. Üstelik çoğu server gibi bu minecraft server bedava.

GRAND THEFT MINECRAFT

Minecraft sunucuları Server ve Katılma Yolları
Minecraft sunucuları Server ve Katılma Yolları

IP: mc-gtm.net

Sunucu: Minecraft hayatta kalma sunucusu

Grand Theft Minecart, PC’deki en büyük iki oyunu bir araya getiriyor: Minecraft ve Grand Theft Auto. Burada GTA deneyiminin fantastik bir yeniden yaratımını tadabilirsiniz.

MINESCAPE

IP: minescape.me

Sunucu: Minecraft RPG sunucusu

RuneScape hayranları, en iyi ücretsiz MMO’lardan biri gibi hissettirmek için tasarlanan bu titizlikle oluşturulmuş Minecraft RPG sunucusunda Minecraft becerilerini maksimuma çıkarmayı deneyimleyebilirler.

İki yıllık muazzam çaba ile karşımıza çıkan bu sunucu, RuneScape’teki tüm konumların, çetelerin ve becerilerin çok sadık bir şekilde yeniden üretilmesiyle sonuçlandı. Minescape sunucusu hem OSRS hem de RS3’ten ilham aldı. Bu nedenle her ikisinin de oyuncuları kendilerini adeta evlerinde hissedebilir.

PIXELMONCRAFT

IP: server.pixelmoncraft.com veya safari.pixelmoncraft.com

Sunucu: Minecraft RPG sunucusu

En iyi Minecraft sunucuları başlığında yerini alan bu popüler sunucu, Pokémon temalı Pixelmon modunu çok oyunculu hale getiriyor. İki sunucuya bölünmüş PixelmonCraft, ünlü Nintendo oyunlarından Kanto ve Johto bölgelerine dayanmaktadır. Ancak PixelmonCraft’ın arkasındaki dahiler, bu oyunların alanlarını ve kasabalarını sadakatle yeniden yaratmakla kalmadı. Aynı zamanda oyunun mümkün olduğunca çoğunu kopyaladı.

Minecraft’taki hayvanlar Pokémonlar ile değiştirildi. Yani pokeball ile yakalanıp savaşta kullanılabilir hale geldiler. Tam da beklediğiniz gibi savaşacak GYM liderleri, alışveriş yapabileceğiniz Pokémart’lar ve kaçınılması gereken uzun çimenler bu serverda mevcut.

Bu sunucu, Minecraft’ın mimari güzelliğinin Pokémon oyunları için mükemmel bir yuva olduğunu kanıtlıyor. Dolayısıyla her zaman istenilen PC için Pokémon oyunu gibi hissettiriyor.

PIRATECRAFT

IP: mc.piratemc.com

Sunucu: Minecraft RPG sunucusu

Hırsızlığın altın çağına adanmış bir sunucu olan PirateCraft’ta yelken açın, inşa edin ve yağmalayın. PirateCraft Minecraft serverı, en iddialı sunuculardan biridir. Hatta tam işlevli bir gemiden gemiye savaş hissiyatı yaratır. Gemiler inşa edilebilir ve denizlerde seyredilebilir, toplar gövdeye monte edilebilir ve ardından düşman gemilerine ateş etmek için kullanılabilir.

1 Yorum

çok saol

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap