Mikrofiber Nasıl Bir Kumaştır?

Temizlikte son derece önemli bir malzeme olan mikrofiber kumaşlar temizlik konusunda üstün özelliklere sahip olduğu için kullanılıyor. Su emme özellikleri son ..

Temizlikte son derece önemli bir malzeme olan mikrofiber kumaşlar temizlik konusunda üstün özelliklere sahip olduğu için kullanılıyor. Su emme özellikleri son derece yüksek olan mikro fiber kumaşlarla yapılan temizlikler de herhangi bir deterjan kullanımı gerekmemektedir. Temizleyeceğiz yüzeyin özelliklerine bağlı olarak mikro fiber kumaş kullanırken bezi üst atabilirsiniz ya da kuru şekilde kullanabilirsiniz.

Polyester ve polyamid olarak bilinen iki farklı birleşimin karışımı olarak ortaya çıkmış mikro fiber iplikler sık bir dokuma ile mikro fiber kumaşlar oluşturur.

Bu iplikler içerisinde polyester özellik olarak dayanıklılık sağlarken polyamid suyun hızlı bir şekilde emilmesini sağlamaktadır. Mikro fiber kumaş polyester ve polyamidin karıştırılmasından sonra kumaş çekilerek ince bir hale geldikten sonra oluşur. İnsan saçının yüzde biri kadar ince olan kumaş son haliyle mikro fiber kumaşı oluşturmaktadır.

Sağlığa duyarlı

Oluşturulmuş mikro fiber iplikler kumaş haline getirildikten sonra herhangi bir katkı maddesi eklenmez. Mikro fiber kumaş oluşturulurken iplikler birbirlerine kancalarla tutturularak bağlanır bu nedenden dolayı biz de dökülme gibi bir problem de ortaya çıkmaz.

Karışımın içerisinde herhangi bir kimyasal katkı maddesi bulunmadığından ötürü kumaş herhangi bir kanserojen etki oluşturmaz. Özellikle astım ve alerjik hastalıklara sahip olan kişiler güvenle kullanabilirler.

Mikro fiber kumaş üretim tarzlarından ötürü antistatik özelliğe sahip olmaktadır. Temizlik mantığında toz parçalarını elektriksel olarak farklı bir zıt yüklenme ile kendisine çeker ve üzerinde tutar. Bu bez üzerindeki lekeler su altında son derece basit bir şekilde üzerindeki tozları atar.

Son derece ince birin iplik yapısına sahip olduklarından dolayı da yüzeylerdeki bütün İnci aralara ve çatlaklara rahatlıkla girerler.

Yüzeyler içerisinde derinlemesine bir temizlik yapmak için bu nedenlerden ötürü çok fazla tercih edilirler. Kuru olarak da son derece başarılı olan mikro fiber bez su ile yumuşatıldığından sonra yüzeylerdeki zor lekeleri daha hızlı çıkartır.

Sıradan temizleyici bezlerle karşılaştırıldığında polyamid ipliği içerisinde bulunduğundan dolayı on kat daha fazla su çekme gücü bulunur. Suyu çok hızlı emmesine rağmen kumaşın kuruma süresi çok kısadır.

Ev eşyalarının temizliğinde mikrofiber bezler

Oldukça ince yapılı sahip olduklarından dolayı herhangi bir kalıntıya arkasında bırakmayacak olan mikro fiber kumaştan yapılmış bezler evlerdeki cam ve ayna gibi önemli noktaların temizliğinde kullanılır. İnce ve yumuşak bir dokuya sahip olduğundan ötürü yüzeylerde herhangi bir çizilme yaratmadığından dolayı bilgisayar cep telefonu tablet televizyon gibi önemli ekranların temizliğinde de en çok tercih edilen kumaş türüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap