Mikrofiber Kumaş Nasıl Temizlenir?

Polyester ve polyamid karışımının üzerinde yapılan detaylı çalışma sonrasında elde edilen mikro fiber, ipliklerin dikişsiz bir şekilde özel bir yöntem ile kuma..

Polyester ve polyamid karışımının üzerinde yapılan detaylı çalışma sonrasında elde edilen mikro fiber, ipliklerin dikişsiz bir şekilde özel bir yöntem ile kumaş haline getirilir. Bu özel kumaşların adına mikro fiber kumaşlar denir.

Mikrofiber bezler yapısı gereği ile son derece ince olduğundan dolayı bütün ulaşılamaz lekelerin temizlenmesinde önemli bir rol oynar. Suyu çekme özelliği son derece büyük olduğundan dolayı, mikro fiber bezlerinin uzun süre kullanılabilmesi için temizliğinin düzgün gerçekleştirilmesi gerekir.

Mikro fiber kumaş nasıl temizlenmeli?

Mikro fiber kumaşlar Yalnızca su ile temas ederek temizlenir. Eğer sadece mikro fiber kumaşları toz almak Ya da evdeki camları temizlemek gibi işlerde kullanıyorsanız kumaş yüzeyindeki kirleri çıkarmak daha kolay olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için mikro fiber kumaş soğuk bir suyun altında tutularak rahatlıkla temizlenebilir.

Eğer lekelerini bu şekilde çıkartmayı başaramadığınız Öncelikle ılık suda bezi bekleterek ardından tekrar soğuk suyla yıkayarak çıkartabilirsiniz. Kumaşın üst kısmında bulunan lekelerden sıcak su yardımıyla kurt olamıyorsanız doğal bir sabun yardımıyla tekrardan ovalayarak çıkartabilirsiniz.

Mikrofiber bezleri temizlemek için çamaşır makinaları uygun değildir. Eğer sizlere elde yıkamak zor geliyorsa çamaşır makinesi ile yıkamak zorundaysanız belli noktalara dikkat etmeniz önemli olacaktır.

Mikro fiber kumaştan yapılmış olan benzerinizi çamaşır makinesinde yıkama karar verdiyseniz tek başına yıkamanız son derece büyük önem taşır. Rahatlıkla yapısı bozulabilecek olan Pamuklu kumaşlardan çamaşırlarınız da beraber yıkamanız son derece yanlış olur.

Yıkama işlemini gerçekleştirirken sıcaklığın düşük olmasına büyük bir önem gösterin Tıpkı elde yapıyormuş gibi ılık su daha iyi olacaktır..

Temizlik esnasında herhangi bir deterjan kullanmanız mikrofiber kumaşın yapısını bozacağı için kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Temizlik esnasında sirkede kullanabilirsiniz bunu gerçekleştirmek için mikrofiber bezi Öncelikle sirkeye yarım saat kadar yatırarak sonrasında ılık su yardımıyla elde yıkayabilirsiniz. Uğur kimyasal maddeler ve temizlik ürünleri mikro fiber in yapısını olacağından dolayı kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Kurutma işleminde ise herhangi bir ısı etkisi olmaması gerekir. Kurutma makinasıyla kumaşın temizlenmesini sağlamaya çalışmanız kumaşın yapısını bozucu ondan dolayı sadece bir alana sererek kurumasını bekleyin. Aynı zamanda mikrofiber bezler sıcaklıktan çabuk etkilenen yapıda olduklarından dolayı ütü vurmanız son derece sakıncalı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap