Mihrimah İsminin Anlamı

mihrimah-isminin-anlami-64740

Mihrimah

Mihrimah ismi kız çocuklarına verilen isimler arasında yer alır. Kız çocuğu olan kişilerin Mihrimah isminin anlamı nedir sorusunu merak etmesi mümkündür. İsmin tanımlaması 3 farklı şekilde yapılmaktadır. İsmin anlamları arasında muradına eren, muhabbet ve sevgi bulunur. Güneş ile ay anlamı ek olarak yapılan tanımlamalar arasında yer alır. Mihrimah isminin tarihimizdeki yeri ise Osmanlı dönemine dayanmaktadır. 

Kökeni Farsça olan Mihrimah isminin anlamı araştırırken Osmanlı padişahı 1. Süleyman’ın eşi olan Hürrem Sultan’ın kızının ismi olduğu ortaya çıkmaktadır. Türkiye’de Mihrimah ismine sahip olan kişilerin toplam sayısı 3521’dir. Çok fazla tercih edilmese bile nadir olan isimler arasında değildir. Anlamının ve tarihteki yerinin güzel olması nedeniyle genel olarak tercih edilen bir isimdir. 

İsimlerin analiz edilmesinde kullanılan kişilik analizleri sonucunda ileride çocukların özellikleri hakkında bilgi sahibi olunması mümkün olabilir. Bu nedenle ailelerin Mihrimah isminin kişilik analizi için araştırma yapması mümkündür. İsim sahipleri alımlı, eğlenceli ve dost olabilecek kişilerdir. En uygun renkleri turuncudur ve kader sayıları 5 olarak bilinmektedir. Samimi bir yapıları var gibi olsa bile aslında çok samimi olan kişiler değildir. 

Genel olarak Mihrimah ismine sahip olan kişiler arkadaş canlısı olarak bilinmektedir. Yeni hedefleri olan ve belirtilen hedeflerin peşinde koşan kişilerdir. Dışa dönük yapılarına ek olarak arkadaş canlısı bir tutum sergilerler. Küçük şeylerle mutlu olarak kendilerini öne çıkarabilmektedirler. Hem sempatik hem de iyimser bir yapıya sahiptirler. Sosyal davranışlar sergilerler ve değişim için açıktırlar. 

Kız çocukları için uygun olan Mihrimah isminin özellikleri arasında asla vazgeçmemek vardır. Duygularını kolay bir şekilde bastırabilirler ve incinmeleri mümkündür. Kuşkucu tavırları vardır. Aktif bir sosyal yaşama sahiptirler ve yeni deneyimlere açıktırlar. Fiziksel özellikleri arasında gür saç yapısı, geniş bir yüz yapısı bulunur. Dik ve enerjik olan yapıları ile birlikte sağlıklı bir görünüme sahiptirler. 

İsimlerin analizleri esnasında yardım alınan bir diğer seçeneği harfler oluşturur. Yapılan araştırma sonucunda Mihrimah isminin harf analizi şu şekilde açıklanmıştır:

İsimde yer alan M harfi ticarete yatkın olma özelliklerine çağrışım yapar. İ, hassas olan kişilerin duygusal durumlarını ifade eder. H harfi sakin ve durağan bir yapıya sahip olunmasına çağrışım yaparken R de tereddüt içerisinde olan birine çağrışım yapar bu nedenle olmaması daha iyidir. İ, hassas ve duygusal olmaya işaret edilir. M harfi ticaret ile ilgili olan kişiler anlamına gelir. Analizlere göre ismin sağında veya solunda A harfi olmalıdır. A, atılgan ve enerjik olan kişileri işaret etmektedir. H de sakin olan kişilere işaret etmektedir. 

İsmin tüm analizleri sonucunda çocuklarına konmak istemesi halinde Mihrimah ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu gündeme gelmektedir. İsim Kur’an’da geçmemektedir. Ancak koyulması için herhangi bir sakıncalı durum yoktur. Harf sayısı 8 olan ve toplam 3 heceden oluşan isim için benzer olan farklı isimler vardır. 

Mihrimah ismiyle en benzer isimler Mihriban, Mihrican ve Mihriye’dir. Mihman, Mihrap isimleri de uyumlu olarak belirtilen isimler arasında yer alır. Erkek çocukları için benzer olan isimler ise Mihrican, Mihran ve Miftah şeklindedir. Ailelerin Mihrimah ismiyle benzer isimler araştırması yaparak uyumlu olan isimleri öğrenmek istemesi mümkündür. 

Mihrimah ismi üzerinde yapılan incelemeler sonucunda numeroloji sayısı 98 olarak bulunmuştur. Belirtilmiş olan sayı her harfin alfabe üzerinde almış olduğu sayıların toplamını ifade etmektedir. Yapılan tüm analizlerde harflerin ve numeroloji sayılarının büyük bir önemi vardır. İsimlerin çeşitli incelemeleri sonucunda kader sayısı ile bağlantılı olarak özellikler belirtilir. 

mihrimah-isminin-anlami-64740
Mihrimah İsminin Anlamı


 Mihrimah isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Muradına Eren
  • 2 – Muhabbet, sevgi
  • 3 – Güneş ile ay. * Mihrimah Sultan, Osmanlı padişahı I. Süleyman ile eşi Hürrem Sultan’ın kızının adı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mihrimah ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mihrimah ismini kullanan 3.521 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mihrimah ismini kullanan 1.027 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mihrimah ismini kullanan 157 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mihrimah ismini kullanan 91 kişi bulunmaktadır.

Mihrimah isminin Türkiye sıralaması

Mihrimah en çok kullanılan 1722. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 788. isimdir.

Mihrimah ismini kullananların sayısı, son bir yılda 457 kişi artmıştır.

Mihrimah isminin Harf Analizi

Kişiye Mihrimah ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Mihrimah İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mihrimah ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mihrimah isminin anlamını gözden geçirin!

Mihrimah İsminin Numerolojisi

Mihrimah isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
İ: on iki
H: on
R: yirmi bir
İ: on iki
M: on altı
A: bir
H: on
TOPLAM: 98

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap