Mihran İsminin Anlamı

Mihran İsminin Anlamı Nedir?

Anneler ve babalar yeni doğan bebeklerinin adını aramak için heyecanlıdır. Bizde bu makalemizde Mihran isminin anlamı nedir? bunu açıklayacağız. Mihran, tanrının hükmü, nehir anlamlarında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Miran isminin TDK’deki anlamı nedir? bu soruyu inceleyeğiz. TDK’deki anlamı, nehir anlamında kullanılmaktadır.

Bu ismin anlamlarını açıkladıktan sonra şimdi de kişilik analizini açıklayacağız. Mihran isminin kişilik analizi şu şekildedir; Mihran adını taşıyan kişiler öncü, lider, girişimcidir ve kendilerini doğrudan ifade edebilecek niteliklere sahiptir. En büyük hedefiniz şöhret ve güçtür. Bencil ve bencildirler. Rekabetçi ortamları seviyorsunuz ve  bu ortamlarda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Dikkat çekmek ve başkalarının övgüsünü almakla derinden ilgileniyorsunuz. Yalnız yapıları ve tarzları nedeniyle genellikle tartışma ortamlarında bulunurlar. İlişkilerini sürdürmek için çok tutkulu ve heyecanlılar ve onlardan sıkılmak imkansız. Sevdiklerine çok bağlıdırlar, ancak partnerlerini sınırlama eğiliminde olabilirler. Hassas, romantik ve zariftirler. Arkadaş canlısı oldukları için arkadaş edinmekte zorlanmazlar. Güzel konuşurlar, maddi olandan çok maneviyata değer verirler. Eleştiri ve eleştiriyi kesinlikle sevmezler, insanlara karşı çok sevecen ve açık yüreklidirler. Eğlenmeyi severler, seyahat etmeyi ve eğlenmeyi severler. Geniş omuzları, gamzeleri, kalın dudakları, yuvarlak, orantılı siyah gözleri, zarif yüz hatları, kalın  dalgalı saçları, çıkık elmacık kemikleri, köşeli çenesi, tatlı gülümsemesi, geniş alnı düz ve kavisli burun köprüsü vardır.

Mihran isminin kişilik analizini açıkladıktan sonra şimdi de harf analizini açıklayacağız. Mihran isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

M:Sosyal kişiliği sayesinde yeni arkadaşlarla kolayca sohbet edebilirsiniz. Ancak geniş kapasitenizle en yüksek kariyer seviyesine kolayca ulaşabilirsiniz.

İ: İyi planlanmış ve programlanmış kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi bir konuma geleceksiniz. Üstelik nazik tavrınız sayesinde yeni ortama hızla uyum sağlayabilir ve herkes tarafından sevilebilirsiniz.

H: Anlayışınız ve sakin kişiliğiniz ile olaydan hemen önce gözünüzü kırpmadan ne yapmanız gerektiğini sonuna kadar düşünüyorsunuz. İnsanları incitmek veya üzmek asla senin eylemin değildir.

R: Çevrenizdeki insanların size saygı duymasını sağlayan dengeli ve uyumlu bir kişilik. Neşeli kişiliğinizle en mutsuz insanları bile kolayca güldürebilirsiniz.

A: Sakin bir kişiliğe ve yüksek problem çözme yeteneğine sahip bir kişi. Bu, ortamın güvenilirliğini artırır. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.

N: Saf ve temiz kişiliğin sayesinde içinde asla kötülük yoktur. Sabrınız ile dikkatinizi kendinize çekebilirsiniz. Doğal davranışlar sergileyerek güçlü ve kalıcı dostluklar kurabilirsiniz.

Mihran adındaki harflerle alfabedeki karşılık gelen sayıların toplamı, adınızın numarasını verir. Mihran isminin numerolojisi aşağıdaki gibidir:

M: 16

İ: 12

H: 10

R: 21

A: 1

N: 17

Toplam: 77

Daha sonra Mihran ismine benzer isimler konusunu inceleyeceğiz. Bu isimler; mihranur, mirhan, mihrali, Mihrap, mihra, mihriban, mihrican gibi farklı değişik isimler yer almaktadır.

Anne ve bablar isim verirken çok dikkatlidir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de zikredilip geçilmediğini veya caiz olup olmadığını merak ederler. Buna göre Mihran ismi caiz mi? bunu açıklayacağız. Kuran-ı Kerim’de Mihran ismi geçmez ama Kuran’da Dahi isminin geçmemesi çocuğunuza bu ismi veremeyeceğiniz anlamına gelmez. Kuran-ı Kerim’de adı geçmeyen çok güzel isimler var. Bu ismin kullanılmasında bir sakınca yoktur. Bu yüzden bu ismin kullanılması caizdir.

Makalemizin son bölümünde ise Mihran ismine sahip ünlüler var mı? bu soruyu ele alacağız. Bu isim Türkiye’de çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bundan dolayı bu isme sahip ünlüde bulunmamaktadır.  Bu yüzden bu bölümde bu konuya örnek veremiyoruz.

mihran-isminin-anlami-72284
Mihran İsminin Anlamı

Mihran isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Nehir. Pakistandan Geçen İndus Nehrine İslam Müellifleri Tarafından Verilen İsim. -Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Tanrı Hükmü, Kader, Alın Yazısı
  • 3 – Nehir. Mihran, Pakistan;’ın Sindh eyaletinde bir Nehri’nin adıdır.
  • 4 – “Güneşle ilgili” anlamına geldiğini düşünüyoruz (Ermenice).
  • 5 – [Bakınız: Mehran]

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça/Ermenice
Kuran ‘da geçmiyor.

Mihran ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mihran ismini kullanan 304 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mihran ismini kullanan 86 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mihran ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mihran ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.

Mihran isminin Türkiye sıralaması

Mihran en çok kullanılan 4391. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 321. isimdir.

Mihran ismini kullananların sayısı, son bir yılda 73 kişi artmıştır.

Mihran isminin Harf Analizi

Kişiye Mihran ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Mihran İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mihran ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mihran isminin anlamını gözden geçirin!

Mihran İsminin Numerolojisi

Mihran isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
İ: on iki
H: on
R: yirmi bir
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap