Mevcut İsminin Anlamı

Mevcut İsminin Anlamı

Erkek çocukları için isim arayışı içerisinde olan anne ve babaların sıklıkla isim kataloglarını ya da web sitelerini ziyaret ederek isim incelemesi yaptıkları görülmektedir. Bu sitelerde ya da kataloglarda rastlanılan Mevcut isminin anlamı nedir, sorusunun cevabı sıklıkla merak edilmektedir. İnceleme yapıldığında Mevcut isminin farklı pek çok anlama karşılık gelebildiği görülmektedir. Mevcut ismi, var olan, bulunan anlamlarına gelmektedir. Bu ismin kelime anlamlarıyla daha çok kullanıldığı görülmektedir.

Detaylı inceleme yapıldığında Mevcut ismiyle ilgili merak edilen ve araştırılan bir diğer detay da Mevcut ismi Kuran’da geçiyor mu, sorusunun cevabı olmaktadır. Bu soruya hayır yanıtı verilmektedir. Mevcut ismi, Kuran içerisinde yer alan isimlerden bir tanesi değildir. Bu sebeple de bu ismin dini anlamda bir anlamına rastlamak mümkün olmamaktadır. Kuran içerisinde herhangi bir  noktada mevcut ismine rastlanmamaktadır. Bu isimle ilgili merak edilen bir diğer nokta da Mevcut isminin kökeni olmaktadır. Bu ismin kökeninin Farsça-Arapçaya dayandığı görülmektedir.

Bu ismin yaygın bir şekilde atasözlerinde, deyimlerde kullanıldığı da görülmektedir. Buna bağlı olarak Mevcut isminin kültürel anlamı da oldukça büyüktür. Bu isimdeki kişilerin karakteristik özellikleri sıklıkla merak edilmektedir. Bu sebeple Mevcut isminin kişilik özellikleri sıklıkla araştırılmaktadır. Detaylı inceleme gerçekleştirildiğinde Mevcut isminin kişilik özellikleri arasında çekicilik, dikkatli olmak, sadakat, sahiplenicilik, paylaşımcılık, sabırlı olmak, derinlik, dayanıklılık, sezgisellik, araştırmacılık, tutkululuk, fedakarlık, iyi niyetlilik, karizmatiklik, gizemlilik, hassaslık, çekingenlik, detaycılık bulunmaktadır. Bu isme sahip kişilerin oldukça olumlu anlamları taşıdıkları anlaşılmaktadır.

Olumlu yönlerinin yanı sıra Mevcut isminin olumsuz yönleri bulunduğu da görülmektedir. Gerekli incelemeler yapıldığında Mevcut isminin olumsuz özellikleri arasında rahatına düşkünlük, zevk düşkünlüğü, çekingenlik, aşırı hassaslık, kuşkuculuk, direnç göstermek, tereddütlü olmak, kararsızlık özellikleri yer almaktadır. Bu sebebe bağlı olarak gerçekleştirilen araştırmalar sırasında Mevcut isminin hem olumlu hem de olumsuz yönlerine rastlayan ebeveynlerin kafası karışabilmektedir.  Fakat ismin olumlu yönlerinin olumsuz yönlerinden çok daha fazla olması sebebiyle Mevcut isminin sıklıkla tercih edilen ve anlamı olumlu sayılan isimler arasında yer aldığı görülmektedir. Oldukça olumlu anlamları bulunan bu ismin tercih edilmesi de buna bağlı olarak mümkün olmaktadır.

Mevcut ismi ile ilgili merak edilen bir diğer nokta da Mevcut isminin harf analizi olmaktadır. Bu ismin içerisinde bulunan M harfi ticari zekayı, E harfi geçmişle mücadele etmeyi, V harfi içe dönük olmayı, C harfi hassasiyeti, U harfi başarı ve bolluğu, T harfi ise başarılı olmayı yansıtmaktadır. Bu isim içerisinde yer alan harflerin anlamları oldukça hayırlı şekillerde yorumlanmaktadır. Buna bağlı olarak da ismin genel anlamı ve etkileri olumlu olarak değerlendirilmektedir. Mevcut ismi, çocuklara konulmak üzere buna bağlı olarak sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Daha çok kelime anlamlarıyla kullanılan bu ismin özel bir isim olarak kullanılma sıklığı oldukça düşüktür. Bu bağlamda incelendiğinde Mevcut isminin Türkiye istatistikleri oldukça düşüktür. Türkiye sınırları içerisinde bu ismi kullanan yalnızca 2 kişi olduğu görülmektedir. Bunun haricinde özel bir kişi ismi olarak Mevcut ismine rastlamak oldukça zordur.

Bu isimler benzerlik kuran bir isim arayışı içerisinde olan kişiler ise Vedud, Mezut, Mesut, Murat, Mevlüt, Mazbut gibi isimlerle karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu ismin erkek çocukları için tercih edilebilmesi mümkündür. Oldukça güzel anlamları bulunan ve güzel şekillere yorumlanan bu ismin bu sebeple rahatlıkla tercih edilebilmesi mümkündür. Anne ve baba adaylarının yararlanabileceği alternatifler arasında bulunan Mevcut ismi, orijinal bir isim arayan anne ve baba adayları için de uyumlu olmaktadır.

mevcut-isminin-anlami-58419
Mevcut İsminin Anlamı

Mevcut isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Var olan, bulunan.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mevcut ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mevcut ismini kullanan 37 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mevcut ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mevcut ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mevcut ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mevcut isminin Türkiye sıralaması

Mevcut en çok kullanılan 7831. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3966. isimdir.

Mevcut isminin Harf Analizi

Kişiye Mevcut ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Mevcut İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mevcut ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mevcut isminin anlamını gözden geçirin!

Mevcut İsminin Numerolojisi

Mevcut isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
V: yirmi yedi
C: üç
U: yirmi beş
T: yirmi dört
TOPLAM: 101

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap