Metal Detektörü Nasıl Kullanılır?

metal-detektoru-nasil-kullanilir-62659

Değerli metal Eşyaların bulunabilmesi için kullanılan metal detektörler oldukça kullanışlı aletlerdir ve ülkemizde de hem define avcılığı hem de sahilde değerl..

Değerli metal Eşyaların bulunabilmesi için kullanılan metal detektörler oldukça kullanışlı aletlerdir ve ülkemizde de hem define avcılığı hem de sahilde değerli madenlerin bulunabilmesi için oldukça Sık ve yoğun bir biçimde kullanılmaya devam ediyor.

Oldukça basit bir çalışma mekanizmasına sahip olan metal detektörler üzerinde bulunan sinyal alıcıları sayesinde metal bir cisim yaklaştığı zaman uyarı veriyor. Küçükken oynadığımız sıcak soğuk oyununu bizlere teknolojik olarak metallerin bulunabilmesi için sunmuş olan Bu cihazlar yerin 30 santimetre altına kadar olan bütün metalleri bulabiliyorlar.

Daha kaliteli cihazlar Tabi ki çok daha derin mesafelerde oluşabilecek olan metallerin yerini bizlere hızlı bir şekilde söyleyebiliyor.

Metal detektörleri nasıl kullanılır?

Farklı şekillerde ve fiyatlarla bulabileceğiniz metal detektörler, çoğunlukla yerin 1 metre altındaki değerli metalleri veya pahalı metal eşyaları bulmakta kullanılmaktadır.

Değerli metal eşya arayışınızda çıkabileceğini bazı alanlar, internet üzerinde belirli sitelerde zaten belirtilmiş. Eski kasabadaki maden alanlarının kenarları nehirler ve Dere yatakları önemli metallerin çıkarılmasında oldukça faydalı olacaktır.

Sahil kenarında veya Eğer imkanınız bulunuyorsa Okyanus kenarında deniz sürekli hareket halinde olacağı için kıyıya değerli eşyalar yaklaşacak tır. Akşam vaktinde sahilin daha az insan bulunduğu zamanlarında daha rahat bir arama yapabilirsiniz.

Gelgit çizelgesini bulduğunuz zaman gelgitin düşük olduğu alanlarda arama yapmanız daha avantajlı olacaktır Çünkü insanlar çoğunlukla suların daha olduğu bölümlerde bir şeyler kaybederler ve bu eşyalar denizin kenarına gelir.

Değerli metal ile aramaya başladığınız zaman metal detektör yüzü aramak için istediğiniz alanın etrafında gezdirmeye başlayın ve yavaş hareket etmeye gayret gösterir. Detektörle bir şeyler bulmaya başladığında ses verecektir Bu sese kulak kesilmiş önemlidir.

Ülkemizde birçok metal detektörü Kulübü bulunmaktadır Bu kulüpler dünyanın birçok alanında bulunurlar Facebook ve Twitter üzerinden sizler gibi metal detektörü ile araştırma yapmak isteyen kişilerin bulunduğu sosyal kulüplere katılabilir ve bu alanda profesyonel olan insanlardan bilgi ve tecrübeler öğrenebilirsin.

Aynı zamanda hangi metal detektörlerinin çok daha hızlı sonuç verdiği konusunda bilgi alabilir ve araçlarınıza daha kaliteli bir metal detektör ile devam edebilirsiniz.
Metal detektörü içerisinden gelen farklı seslerin hangi anlamda olduğunu öğrenmeye büyük bir gayret gösterin.

Çoğu metal detektör hurda metal parçası bulduğu zaman başka bir ses çıkartır değerli bir maden bulduğu zaman farklı bir ses çıkartır bu ayrımı gerçekleştirerek Sizler konu hakkında daha tecrübeli hale gelmeye çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap