Mervan İsminin Anlamı

Mervan İsminin Anlamı

Günümüzde pek çok kişi isim tercih ederken, anlamları doğrultusunda bir karar vermektedir. Özellikle yeni doğan bebekleri için kız ve erkek isimleri araştıran ebeveynler, bu konuya oldukça dikkat etmektedir. Mervan isminin anlamı nedir? sorusu ise isim arayışında olan pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Açıklanacak olursa; Farklı anlamlarla ifade edilebilmektedir. Bu noktada Emevi Devleti’nin Mervan kolu olarak açıklanır. Ayrıca üzüm çubuğuna bağlanan güzel kokulu bir ağaç anlamı da taşımaktadır. Mervan isminin anlamı, ateş yakmada kullanılan ve beyaz bir renkte olan taş olarak da ifade edilmektedir. Tüm bu bilgilerin yanında Mervan TDK’deki anlamı ise aynı şekilde açıklanabilmektedir.

Mervan ismine cinsiyet açısından bakıldığında, erkekler tarafından kullanıldığı ortaya çıkmaktadır.  Bunun yanında Arapça kökenli bir isim olarak ifade edilir. Toplumumuzda bir ismin Kur’an’da geçip geçmemesi de önem taşımakta ve merak edilmektedir. Bu noktadan Mervan ismi, Kur’an’da geçen bir isim olarak açıklanmamaktadır.

Kullanılan isimlerin kişilik analizi de büyük önem taşımaktadır. Bu noktada Mervan isminin kişilik analizi açıklanacak olursa; Hissedilen duyguları yoğun bir şekilde yaşamaktadırlar. Çok çabuk sinirlenebilme özelliğine sahiptirler ancak bu durum uzun sürmez. Yani kim tutma özelliğine sahip değildirler. İnsanlar tarafından kolay bir şekilde tesir altına alınabilirler. Ayrıca duygularını gizleme de zorluk çekerler. Tüm bunların yanında sanatsal özellikler açısından oldukça yetenekli olmaktadırlar. Bu ismi taşıyan kişiler yardımsever ve eli açık bir kişiliğe sahiptirler. İkili ilişkilerinde kısıtlanmak istemezler çünkü özgürlüğüne düşkün bir yapıda olmaktadırlar. Mücadeleci bir yapılar bulunur. Bu noktada özellikle iş hayatında rakiplerini alt edebilmek için yoğun bir mücadele içerisine girerler. Ayrıca sevdikleri içinde sonuna kadar mücadele etmektedirler. Sabırsız bir karaktere sahiptirler ve bu durum yeni fikirleri hayata geçirmede aceleci olmalarına neden olur. Aile ilişkilerinde baskın olan taraftır. Partnerinin olumlu ve olumsuz yönlerini açıkça ifade eder.

Mervan isminin olumlu yönleri, enerjik ve neşeli olmasıdır. Güçlü, hırslı ve kendine güvenen bir yapıda olması da olumlu özellikleri arasında gösterilir. Ayrıca eğlenmekten hoşlanan ve lükse düşkün olunması da sayılabilir. Olumsuz yönleri ise, hassas ve alıngan yapıda olunması, fazla sahiplenici, tutucu olma ve çevresinden etkilenen bir kişiliğe sahip olma sayılır.

Fiziksel özellikleri açıklanacak olursa; İyi bir görünüme sahip olan ve dolgun yüz hatlarına sahip kimselerdir. Açık renkte olan kestane renginde saçları bulunur. Tüm bu özelliklerin yanında uzun boylu olunmaktadır.

Ülkemizde pek çok kişi tarafından Mervan isminin harf analizi de oldukça merak edilmektedir. Açıklanacak olursa; M: Ticaret konularına hâkim bir kimse olunmaktadır. E: Karşılaşılan sıkıntılardan kurtulmak için yoğun bir şekilde mücadele eden kimseleri çağrıştırmaktadır. R: Tereddütlü olan kişilerdir. V: Umursamaz tavırları olan ve içine kapanık bir kimseyi çağrıştırır. A: Enerjik ve atılgan bir yapıya sahip kişilerdir. N: Sağduyulu bir kimse olunmaktadır.

Mervan ismi bazı kız ve erkek isimlerine çağrışım yapabilmektedir. Erkek isimleri olarak Mervan ismine benzer isimler belirtilecek olursa, şu şekilde sıralanabilir; Namver, Mertcan, Mert, Merdan, Meriç, Mertkan, Merih şeklinde açıklanabilir. Benzer olan kız isimleri ise; Merve, Meryem, Merva, Mercan ve Meral şeklinde sıralanabilir.

Bu isimle ilgili merak edilen bir diğer soru ise, Mervan ismi caiz mi sorusudur. Caiz olmayan isimler arasında yer almaz. Ayrıca sakıncalı bir isim olarak da gösterilmemektedir.

 Ülkemizde Mervan ismine sahip olanlar ünlüler merak edilmektedir. Açıklanacak olursa; futbolcu Mervan Çelik ve YouTuber Mervan Tepelioğlu şeklinde sıralanabilir.

mervan-isminin-anlami-41146
Mervan İsminin Anlamı

Mervan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Üzüm Çubuğunu Bağladıkları Ağaç.
  • 2 – Emevilerin Mervan kolunun adı.
  • 3 – Emevi sülalesinin Mervan kolu
  • 4 – Güzel kokulu bir ağaç.
  • 5 – Ateş yakmak için kullanılan beyaz bir taş.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mervan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mervan ismini kullanan 5.541 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mervan ismini kullanan 607 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mervan ismini kullanan 76 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mervan ismini kullanan 172 kişi bulunmaktadır.

Mervan isminin Türkiye sıralaması

Mervan en çok kullanılan 1415. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 660. isimdir.

Mervan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 227 kişi artmıştır.

Mervan isminin Harf Analizi

Kişiye Mervan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Mervan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mervan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mervan isminin anlamını gözden geçirin!

Mervan İsminin Numerolojisi

Mervan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
R: yirmi bir
V: yirmi yedi
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 88

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap