Mert Sözler

Mert Sözler Şerefi ve onuru için yaşayan insanlar her zaman doğru ve dürüst ifadelerle konuşmaya özen gösterirler. Bu nedenle insanların sözleri ve yaptıkları genel karakterini tanımak için oldukça önemlidir. İnsanlar sözleri ve yaptıkları arasında bir bağ olduğu sürece çevresindeki insanlar tarafından kabul görür ve doğru bir şekilde insanlar tarafından anlaşılır. Bunun söyledikleri ve yaptıkları arasında tezatlıklar bulunan insanlar diğer insanlar tarafından hoş karşılanmaz, bu kişiler çevresi tarafından kötü anılmaya maruz kalır. Bu nedenle sürekli olarak yaptıklarımızın, sözlerimizle uyuştuğundan ve hiçbir zaman dürüstlükten ayrılmadığımızdan emin olmalıyız.

Mert sözler tam olarak bu tarz insanlar için söylenir. Hayatta onuru ve haysiyeti için yaşayan insanlar; yalnızca doğru ve gerçekler üzerine yaşamayı tercih eder. İnsanları tanımanın en basit ve birinci adımı iletişim kurmaktır. Konuştuğumuz insanların sözler, hal ve tavırları o insan hakkında fikir sahibi olmamıza ve doğru şekilde tanıyabilmemize yardımcı olmaktadır. Mert insanlar, yalnızca sözleriyle değil tavırlarıyla da bu durumu destekler. Böyle insanlar çevresi tarafından her daim güzel sözler ile anılır.

Mert Sözler
Mert Sözler

Mert Sözler

  • İtle gezip köpek olacağına, yiğitle gez mert ol!
  • Bizim rahat edemediğimiz yerde kimse istirahat edemez.
  • İnsan adam olamayınca, adamlık insana zor gelir
  • Ya sözlerim gibi mert ol ya da kendi hayatın gibi kendine dert ol.
  • Adam olana sözüm yok ama kıvırana para takarım!
  • Çözemedim bazılarını. Uzaktan mı adamlar, adamlıktan mı uzaklar?
  • Adam olmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir.
  • Biz ölmeyi çoktan göze aldık da, yanımızda kimleri götüreceğiz onları düşünüyoruz.

Unutma, sen gitmekle eylem yaparsan, ben unutmakla devrim yaparım.

Zehirden şifa, soysuzdan vefa beklersen, âlemden şeklini, nüfustan ismini düşürürler.

Sevdiğim insanlar yanımda kalmasa da olur, tanıdığım gibi kalsınlar yeter.

İnsanlar böyledir. Bazıları yalan olur bazıları yılan. Çok nadirdir şu yalan dünyada adam gibi kalan.

Erkek dağ, dağı örten kar da kadındır. Adam dağ gibi duracak ki kadın da kar gibi onu sarsın.

Bir kadına kıyafetten çok hanımefendilik yakışır. Bir erkeğe de elinin sertliğinden çok kalbinin mertliği yakışır.

Varsın olmasın hayatta her istediğimiz. Biz olana Elhamdülillah olmayana da Eyvallah demesini biliriz.

Dünde bugünde yarında yüreğinde yüreğin kadar yanındayım kendini yalnız hissettiğinde elini yüreğine koy ben hep ordayım.

Keşke her aşk mutlu bitse, keşke her gerçek sevgi layık olanda kalabilse veya unutmak mümkün olabilse…

Sevdiğini mertçe seven kişi, pervane gibi özler ateşi. Sevip de yanmaktan korkanın, masal anlatmaktır bütün işi. Ömer Hayyam

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, ben sana onuncu köyden sesleniyorum. Seni çok ama çok seviyorum.

Herkesin bir değeri var hayatımda! Ve bir gün gelir belli eder kendi ederini. Kimi paha biçilmezliğini kimi beş para etmezliğini!

Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur, kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan.

Servetini kaybeden çok zarar eder. Arkadaşını kaybeden daha çok zarar eder. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiş demektir.

İkiyüzlü dostun olacağına… Delikanlı düşmanın olsun. Hiç olmazsa dostun gibi sırtından değil delikanlı gibi alnından vurur.

Dumanımda o yoktu sigarayı bıraktım, kadehimde o yoktu içkiyi bıraktım, rüyalarımda o yoktu uyumayı bıraktım, baktım ki onsuz olmuyor yaşamayı bıraktım.

Hayatı öyle bir yaşa ki, hayat seni kıskansın. Öyle bir sev ki, ölüm sana acısın. Öyle bir dost ol ki, dostun olmayanlar utansın.

Benim için insanlar ikiye ayrılır sevdiklerim ve diğerleri sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır çok sevdiklerim ve diğerleri çok sevdiğim insanlarda ikiye ayrılır. Sen ve diğerleri…

Bizim sözümüz dosta tatlı düşmana kurşundur namerde hançer merde candır canımız, dosta feda düşmana beladır dostluğumuz yücedir ne alınır ne satılır ölümünedir.

Güzelsin şirinsin şahanesin. Çektiğim çileme tek bahanesin. Melek mi şeytan mı bilmem ki nesin. Tuzaktan tuzağa atsan da olur ben seni seviyorum sen sevmesen de olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap