Merih İsminin Anlamı

Merih İsminin Anlamı

Bebek sahibi olacak olan anne ve babalar çocuklarına koyacakları ve bir ömür boyu onların hayatına yön verecek isme karar verme konusunda bir hayli araştırma yapmaktadır. Bu aşamada hem farklı hem de kulağa hoş gelen Merih ismi de tercih edilmektedir. İsim ile ilgili olarak ise en çok sorulan sorulardan birisi de “ Merih isminin anlamı nedir” olarak yer alır.

Merih erkek ve kız bebek ismi olarak konulan unisex bir addır. Merih ismi ateş rengi anlamına sahiptir. Sadece ateş rengi anlamı ile değil aynı zamanda güneş sistemindeki dokuz gezegenden biri olarak da ifade edilir. Mars gezegeninin eski Türkçe ismi olarak Merih adı kullanılmaktadır. Güneş sisteminin dördüncü gezegeni olan Mars olarak ifade edilen Merih adı Arapça kökenlidir.

Merih isminin anlamı ile ilgili araştırma yapılmasının sonrasında ebeveynler isim ile ilgili birçok farklı analizlere de yer açar. İsim ile ilgili merak edilen bir başka konu ise “ Merih ismi Kuran’da geçiyor mu “ olarak yer almaktadır. Merih kelimesi her ne kadar Arapça kökenine sahip olsa da kutsal kitapta Merih kelimesi geçmemektedir. Kuran’da geçmemek ile beraber kullanımı ile ilgili de herhangi bir sakınca olmayıp caizdir.

Merih isminin ülkemizde kullanımı son yıllar baz alınmamak ile beraber ortalama 3000 olarak bilinmektedir. Tüm isimler arasında 1080 numaralı sırada yer alan Merih adı ülkemizde 9000 kişi de bir oranında kullanıma sahiptir. İstanbul kentimizde Merih ismine sahip olan 547 kişi olduğu bilinmektedir. İzmir şehrimizde 288 ve Ankara da ise 248 adet Merih ismine sahip olan kişi bulunmaktadır.

Merih ismini taşıyanların en büyük özelliği olarak duygusallık denilmektedir. Yaşamları içinde birçok olaylarda aldığı kararlarda duygularına güvenerek hareket eder. Mantığın önemli kararlarda dahi göz ardı edilmesi ise yanlış kararlar neticesinde olumsuz durumlar ile karşılaşılmasına sebep olmaktadır. Fakat Merih ismine sahip olanlar bu olumsuz durum ile karşılaşma oranı sezgilerinin oldukça güçlü olması nedeni ile oldukça düşüktür.

Merih isim analizi ile ilgili de araştırma yapan ebeveynler isme sahip olanların harf analizlerini de merak etmektedir. Hayatımız boyunca taşıdığımız isimlerin ses titreşimi kişisel özelliklere etki eder. Harflerin sıralanışı ve titreşimler ile beraber bazı kişisel özellikler de yerleşmeye başlayarak hayat boyunca etki altında olunmasını sağlayabilmektedir.

Merih isminin ilk harfi zekâya ve bunun ile beraber elde edilecek olan başarıya işaret etmektedir. Akabinde gelen E harfi ruhsal anlamda karışıklığa etki ederken R harfi ise kararlar alma aşamasında zorluk yaşanması anlamına da gelir. İsmin sondan ikinci harfi olan İ harfi titreşimi duygusallığa, kırılganlığa etki etmektedir. Son harf olan H harfinin titreşimi ise ismin sakinlikten yana olmasını ve monoton bir yaşam tarzına yatkın olmasını sağlayan özelliği sunar.

Merih ismine sahip olan kişiler ile ilgili yapılan analizlerde aynı zamanda isme sahip olanların en büyük özelliği arasında disiplinli olmaları gelmektedir. Çalışmak konusunda enerjisi tükenmeyen Merih ismine sahip olan kişilerin hayat boyu birçok başarıyı elde etmeleri de bu sayede oluşur. Çalışmak ve disiplinli olmanın yanı sıra duygusallığa da yer açan Merih ismine sahip olanlar sezgileri sayesinde doğru kararları da alabilmektedir.

Merih ismi ile ilgili olarak ebeveynler tarafından yapılan araştırma içinde merak edilen bir başka konu ise Merih ismine sahip ünlüler var mı, olarak yer alır. Merih ismine sahip ünlüler listesinde yazarlardan yönetmenlere kadar birçok isim de yer almaktadır. 

merih-isminin-anlami-41024
Merih İsminin Anlamı

Merih isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Beyler.
  • 2 – Uygun, Aynı Fikirde, Yoldaş
  • 3 – Ateş rengi.
  • 4 – Güneş sistemini oluşturan dokuz gezegenden biri.
  • 5 – Dünya’dan sonra güneşe en yakın olan gezegen

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Merih ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Merih ismini kullanan 2.350 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Merih ismini kullanan 557 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Merih ismini kullanan 257 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Merih ismini kullanan 289 kişi bulunmaktadır.

Merih isminin Türkiye sıralaması

Merih en çok kullanılan 2032. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 974. isimdir.

Merih ismini kullananların sayısı, son bir yılda 25 kişi artmıştır.

Merih isminin Harf Analizi

Kişiye Merih ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Merih İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Merih ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Merih isminin anlamını gözden geçirin!

Merih İsminin Numerolojisi

Merih isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
H: on
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap