Meri İsminin Anlamı

meri-isminin-anlami-99411

Meri İsminin Anlamı

Çocuk sahibi olacak anne babalar çocuklarına isim arama telaşındadır. Tatlı bir telaş olan isim arama sürecinde ailelerin seçici olması gerekir. Özellikle bebeklerine koyacakları isimlerin anlamlarına dikkat edilmelidir. Çünkü bazen bir isim kulağa ne kadar hoş geliyorsa anlamı güzel olmayabilir. Aynı zamanda çocuklara koyulacak olan unisex isimlere de dikkat edilmelidir.

Çocuklarınıza verdiğiniz isimlerin mesela kız çocuklarına verilen erkek ismi veya erkek çocuğuna verilmiş olan kız ismi, çocuğun ileride sosyal hayatında etkili olmasında göz ardı edilmemelidir. Uzmanlar bu yüzden ailelerin bebeklerine isim seçerken isimlerin anlamlarına ve diğer özelliklerine dikkat etmesi konusunda uyarıyor.

Yeni doğacak bebeklerine ya da bebeklerine ikinci isim olarak kız isim önerilerinden olan Meri ismini koyacak aileler Meri isminin anlamı nedir? Sorusunu merak ediyor. Türk Dil Kurumun’ da yer alan bilgilere göre Arapça kökenli olan Meri ismi geçerli anlamındadır. Diğer anlamları ise yasa, kanundur. Rivayet edilen, gözetilen anlamlarına da gelmektedir. Arapça kökenli olan bu isim farklı ve çok fazla duyulmayan bir isim olmasından dolayı farklı bir isim arayışında olan aileler tarafından tercih edilebilir.

Bazı aileler isim arama sürecinde çocuklarına koyacakları isimlerin örf adet ve geleneklere ve İslamiyet’e uygun olup olmamasına dikkat eder. Bu bağlamda Meri ismi Kur’an’da geçiyor mu? Sorusu pek çok aile tarafından sorulur ve cevabı merak edilir. Meri ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. İslamiyet’te yasaklı kelimeler listesinde olmayan Meri ismini İslamiyet’te çocuğa isim olarak koymak caizdir.

Meri isminin Türkiye ‘de kullanılma oranına baktığımızda Türkiye’de popüler olmayan isimlerdendir. Kaynaklara baktığımızda Türkiye’de Meri ismine sahip kimse bulunamamıştır. Meri ismine sahip ünlüler var mı? Meri ismi çok fazla duyulmamış ve hiç kullanılmayan nadir isimlerden olduğu için şu anda Meri ismine sahip ünlü bulunmamaktadır.

Uzman kişiler tarafından isimlere harf analizleri yapılmaktadır. Bu analizler isimlerin baş harflerinden yola çıkarak kişinin kişiliği hakkında bilgiler verir. Meri ismine yapılan harf analizine göre sonuçlar şunlardır; M harfi para konusunda iyidir. Hesabını iyi yapar, ticarete yatkınlığı vardır. Yüksek zekâ ön plandadır. E harfi mücadeleci, r harfi tereddüt ve kararsızlık, i harfi duygusallık, hassaslık, sezgisellik, sanatçı kişilik ön plandadır.

İsimlerin enerjisi ve kişiliğimizi yansıtan bazı anlamları vardır. Meri isminin analizi yapıldığında şunlar söylenebilir; Sevgi güçleri oldukça fazladır. Az ve öz kişi onların hayatında olur ve hayatında olan kişilere çok değer verirler. Eğlenceli, sempatik, dengeli, naif, kibar, özgür ruhlu, duyarlı, hassas, nezaketli, zevkli, hoşgörülü, sosyal, estetik kaygıları fazla olan, detaycı, kuşkucu, memnuniyetsiz kişilerdir. Herkes tarafından kıskanılan kişidir çünkü başarıdır. Başarısı kıskanılır. Saf ve iyi niyetli kişilerdir. Fakat güven problemleri vardır herkesi kolay kolay hayatlarına almazlar aldıkları zamanda çok değer verirler. Hafızaları oldukça iyidir. Gördüklerini asla unutmazlar. Okumayı ve araştırma yapmayı severler.

Yeni doğacak bebeklerine ikinci bir isim koymak ya da Meri ismine benzer isimler koymak isteyen aileler için şu isimler örnek gösterebilir; Caferi, Meriç, Merdan, Beri, Mert, Mered,Merd,Mertol,Merdi,Cevheri,Mertkal,Merza,Tanyeri,Meran,Mersa,Gökperi,Nurperi,Meryem,Merve,Merin, Güneri, Beri, Meriç gibi isimler Meri ismine benzeyen isimlere örnek gösterilebilir.

Yukarıda da bahsedildiği üzere kaynaklarda Türkiye’de Meri ismine sahip kimse bulunmamaktadır.  Aynı zaman Meri ismi Kur’an’da geçmemektedir. Fakat İslamiyet’te yasaklı isimler arasında değildir. İslami açıdan Meri ismini çocuklara koymakta sorun yoktur, caizdir. Çocuklarına ikinci isim ve yeni doğan bebeklerine isim arayan anne babalar farklılık arayan kimsede bulunmayan Meri ismini düşünebilirler.

Meri isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – deniz

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Meri ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Meri ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Meri ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Meri ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Meri ismini kullanan bulunmamaktadır.

Meri isminin Türkiye sıralaması

Meri en çok kullanılan 23688. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 10092. isimdir.

Meri isminin Harf Analizi

Kişiye Meri ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Meri İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Meri ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Meri isminin anlamını gözden geçirin!

Meri İsminin Numerolojisi

Meri isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap