Menşur İsminin Anlamı

Menşur İsmi

Menşur İsminin Anlamı Dünyaya yeni gelecek olan bebek için isim arayışı oldukça heyecanlı bir süreçtir. Yakınlarda olan herkes isim önerilerinde bulunurken anne ve babalar kararsız kalabilir. Bu durum bebek doğana kadar da sürebilir. Bazı ebeveynler kesin kararını vermiş olabilir. Kararsızlık yaşayanlar için bir isim önerimiz olacak. Menşur ismi hem güzel anlamlar taşıyan hem de söylenmesi hoş bir isimdir. Peki Menşur ismi ne anlama gelir? Merak ettikleriniz ve ismin analizleri hakkındaki bilgileri size sunacağız.

Menşur, dağıtılmış ve yayılmış demektir. Tanınmış ve ünlü anlamına gelen “meşhur” kelimesiyle aynı manaya gelmektedir. Cam ya da saydam maddeden yapılmış üçgen prizma anlamını da taşır. Menşur ne demek? Diye incelediğimizde bu tabirleri görmekteyiz.

Menşur erkek çocuklara verilen bir isimdir. Arapça kökenlidir. Menşur Kur’an da geçiyor mu diye incelersek geçtiğini görürüz. İsra suresinin 13’üncü ayetinde ve Tur suresinin 3’üncü ayetinde neşredilmiş, yayılmış olarak yer almaktadır.

Menşur İsminin Anlamı
Menşur İsminin Anlamı

Menşur isminin sözcük anlamı oldukça güzel tabirlere sahiptir. TDK’da Menşur isminin anlamı padişahların verdiği vezirlik olarak ifade edilmektedir.

İsim analizlerini araştırarak bebeğiniz için en doğru olanda karar kılabilirsiniz. Menşur isminin analizi olarak uzmanlar şunları söylemiştir; bu isimi taşıyan kişiler pozitif olarak hayata bakarlar. Başkalarını motive eden güçlü kişiliklere sahiptirler. Genellikle olgun ve bilinçli hareket etmeyi severler. Detaylarla ilgilenmezler. Biraz inatçı ve bencil olmalarıyla bilinirler. Kendi çıkarlarını üstün tutarlar. O yüzden bazen en yakın dostlarını bile kendilerine düşman edebilirler. Liderlik bakımından üstün kişilerdir. Para kazanmayı ve harcamayı severler. İlişkilerde sahiplenici ve kıskançtırlar.

Olumlu yönleri olarak onların rekabetten korkmayan ve kendine güvenen kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Kararlı ve kendi kararları arkasında durabilen kişilerdir. Fikirlerini açıklıkla dile getirebilirler. Açık sözlü mert insanlardır. Girişimci ruha sahiplerdir. Her şeyi çok çabuk öğrenirler. Lider, atılgan, yeniliklere açık, maceracı, lider, cömert ve güçlü kişilikleri bulunur.

Olumsuz yönleri arasında karamsar ve kolay bir şekilde etki altında kalabilirler. Fikirlerini çabuk değiştirebilirler. Biraz kırılgan, zoru sevmeyen kişilerdir.

Fiziksel özellikleri arasında atletik bir yapıda olmaları dikkat çeker. İnce ve uzun boylu olurlar. Keskin yüz hatlarına sahiptirler. Geniş omuzlu, iri gözlü, çukur çeneli, ince dudaklı ve geniş alınlı olmalarıyla bilinirler. Saçları gür ve dalgalıdır. Ses tonları etkileyici ve kararlıdır.

Menşur isminin birçok özelliğinden bahsettik. Ülkemizde bu isme sahip kaç kişinin olduğu istatistik sonuçlarıyla ortaya çıkmıştır. Türkiye’de 910 kişi Menşur adını taşımaktadır. En çok kullanılan 2970’inci isimdir. Erkek isimleri arasında 1446’ıncı sırada bulunur.

Kişilik analizleri uzmanlar tarafından yapılır. İsme göre kişilikler ortaya çıkmaktadır. Menşur isminin kişilik analizi yapıldığında; bu isimde olanların planlı bir şekilde üzerine düşen görevleri yaptığı görülür. Hayatında olan kişilere önem verirler fakat yeni insanlarla tanışmaktan uzak dururlar. Hoşgörülü olmalarıyla bilinirler.

Bu ismin benzerleri konusunda araştırma yapanlar için Menşur ismine benzer isimler konusunda önerilerimiz de olacaktır. Meşhur, Mensur, Mensuri, Meysur, Mansur, Muammer, Muzaffer, Mahir, Münir, Mazhar, Meşkur gibi erkek isimlerinin yanı sıra Menşure Menevşe, Münevver, Mehinur, Meleknur, Mukadder ve Mukaddes gibi kız isimlerini örnek verebiliriz.

Bebeklere verilecek olan isimlerin caiz olup olmadığı konusu da ebeveynlerin merak ettikleri arasında bulunur. Bu durum Menşur ismi caiz midir sorusunu akıllara getirir. Menşur sakıncalı isimler arasında bulunmaz ve anlamı incelenerek erkek bebeklere verilebilir.

Menşur ismini taşıyan ünlü bulunmamaktadır. İsme en yakın olan Mansur Ark adında şarkıcımız bulunmaktadır. Ayrıca “Menşure Hanım” isimli türküyü de sanatçımız Ceylan seslendirmektedir.

Menşur isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Eskiden padişahların verdiği vezirlik.
  • 2 – Dağıtılmış, neşrolunmuş, yayılmış

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Menşur ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Menşur ismini kullanan 910 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Menşur ismini kullanan 219 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Menşur ismini kullanan 82 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Menşur ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.

Menşur isminin Türkiye sıralaması

Menşur en çok kullanılan 2970. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1446. isimdir.

Menşur isminin Harf Analizi

Kişiye Menşur ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Menşur İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Menşur ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Menşur isminin anlamını gözden geçirin!

Menşur İsminin Numerolojisi

Menşur isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
N: on yedi
Ş: yirmi üç
U: yirmi beş
R: yirmi bir
TOPLAM: 108

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap