Melodi İsminin Anlamı

melodi-isminin-anlami-35526

Melodi İsminin Anlamı

İsimlere ait anlamlar, ülkemizde pek çok kişi tarafından sıklıkla araştırılmakta ve merak edilmektedir. Özellikle yeni bir bebeği olacak olan anne ve babalar, anlamı güzel bir isim tercih etmek için, birçok isim üzerinden araştırmalar gerçekleştirir. Bu isimlerden bir tanesi de, Melodi olmaktadır. Melodi isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa, şu şekilde ifade edilebilir; Ayaklanma, sabırlı ve sabırla ilgili anlamları ile açıklanabilmektedir. Aynı zamanda ahenk, ezgi ve nağme olarak da ifade edilir. Melodi TDK’deki anlamı ise, belirli bir kurala göre oluşturulmuş olan ve kulağa hoş gelen bir ses dizisi ya da ezgi olarak açıklanmaktadır.

Ülkemizde bu isme kullanım açısından bakıldığında, kızlar için tercih edildiği ortaya çıkmaktadır. Bu ismin kökeni ile ilgili araştırma yapıldığında ise, Fransızcadan geldiği belirtilir. Bir ismin Kur’an’da geçip geçmemesi ile ilgili olarak da çeşitli araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Özellikle bu durum pek çok ebeveyn tarafından büyük bir öneme sahiptir. Açıklanacak olursa; Melodi ismi Kur’an’ın herhangi bir ayetinde yer almamaktadır.

Pek çok kişi için isim anlamlarının yanında yapılan kişilik analizleri de oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada Melodi isminin kişilik analizi açıklanacak olursa, şu şekilde ifade edilebilir; Bu isme sahip kişiler girişimci, lider ve öncü vasıfına sahip olmaktadırlar. Sahip oldukları bu özellikler sayesinde kendilerini önde tutmayı isterler. Yaşamları boyunca arzu ettikleri hedefleri arasında, itibar sahibi ve güçlü biri olmaları vardır. Ben merkezci bir yapıları bulunmaktadır. Rekabet ortamlarından haz duydukları için, bu tarz ortamların içinde yer almayı isterler. Dikkat çekerek, insanlar tarafından hayranlık kazanılmasını isterler.

Bu ismi olumlu özellikleri arasında, hırslı, detayları seven ve dikkatli bir yapıya sahip olunması yer almaktadır. Ayrıca sadakatli, dayanıklı ve sabırlı olmaları da sayılabilmektedir.

Olumsuz özellikleri arasında ise, kararsız, tereddütlü ve rahatına düşkün bir yapıda olmaları yer almaktadır.

Melodi isminin fiziksel özellikleri açıklanacak olursa; Uzun boylu olmaktadırlar. Güven verici ses tonları bulunmaktadır. Omuz yapıları diktir ve belirgin yüz hatlarına sahiptirler. Genellikle açık renkli gözlere sahip olmaktadırlar. Saç yapıları ise dalgalıdır.

İsimler hakkında yapılan analizler arasında yer alan harf analizi, karakterlere dair ipuçları sunması açısından oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada Melodi isminin harf analizi açıklanacak olursa; M: Ticari konulara hâkim kimseler olmaktadırlar. E: Sıkıntılardan kurtulmak için her türlü mücadeleyi gösteren kişilere çağrışım yapmaktadır. L: Sanatsal konularda yeteneğe sahip kişileri temsil etmektedir. O: Gizliliği seven kişiler olmaktadırlar. D: Üstün güçlere sahip kişilere çağrışım yapmaktadır. İ: Hassas bir yapıya sahip kişiler olmaktadırlar.

Melodi ismi, söyleniş ve ses uyumu açısından bazı isimlere benzerlik gösterebilmektedir. Bu ismi tercih etmek isteyen kişiler, benzer isimler hakkında da araştırmalar gerçekleştirmektedir. Melodi ismine benzer isimler, şu şekilde sıralanabilir; Melek, Melis, Melike, Melahat, Melisa, Meltem ve Meliha olmaktadır. Benzer olan erkek isimleri ise, Melih, Muti, Melik, Mihrali, Melikşah, Mehti, Mahi, Melikhan, Melül, Medeni, Mehdi, Meşedi, Mecdi ve Merdi şeklinde ifade edilebilir.

Bu isimle ilgili olarak merak edilen bir diğer konu ise, caiz olup olmadığıdır. Melodi ismi caiz mi sorusu hakkında bir araştırma yapıldığında, sakıncalı olan veya caiz olmayan isimler listesinde yer almadığı ortaya çıkmaktadır. Bu ismin dinen tercih edilmesinde herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Melodi ismini kullanmak isteyen kişiler, bu isme sahip olan ünlüleri de bilmek istemektedirler. Melodi ismine sahip olan ünlüler detaylı bir şekilde açıklanacak olursa; Melodi Elbirliler, ünlü isimlere örnek olarak verilebilmektedir.

Melodi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ayaklanma.
  • 2 – Sabırlı, Sabırla İlgili
  • 3 – Belli bir kurala göre yaratılan, kulağa hoş gelen ses dizisi.
  • 4 – Ezgi, nağme, ahenk

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Fransızca
Kuran ‘da geçmiyor.

Melodi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Melodi ismini kullanan 423 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Melodi ismini kullanan 147 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Melodi ismini kullanan 46 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Melodi ismini kullanan 70 kişi bulunmaktadır.

Melodi isminin Türkiye sıralaması

Melodi en çok kullanılan 3971. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1744. isimdir.

Melodi ismini kullananların sayısı, son bir yılda 43 kişi artmıştır.

Melodi isminin Harf Analizi

Kişiye Melodi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Melodi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Melodi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Melodi isminin anlamını gözden geçirin!

Melodi İsminin Numerolojisi

Melodi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
L: on beş
O: on sekiz
D: beş
İ: on iki
TOPLAM: 72

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap