Melina İsminin Anlamı

melina-isminin-anlami-98331

Melina İsminin Anlamı

Melina, yunanca kökenli olup ‘’meli’’ kelimesi ‘’bal’’ anlamına gelmektedir. Türkiye’ özellikle son dönemlerde birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen kız çocuğu isimleri arasında yer almaktadır. Sahip olduğu güzel anlamları ile Melina isminin anlamı nedir? Sorusu internet sitelerinde yoğun bir şekilde araştırılmaktadır. Güzel görünüme sahip; hoş, mükemmel olan şeyleri tanımlamak için kullanılmasının yanı sıra ‘’eğitimli kişi’’ tanımıyla da kullanılmaktadır. Bazı kaynaklara göre ‘’ Tanrının hediyesi, Tanrının mucizesi’’ anlamına gelmektedir. Melina ismine sahip olan ünlüler isim kayıtlarında bulunmamaktadır. Giderek yaygınlaşan güzel bir isim olmasından dolayı ünlülerinde tercih edebileceği bir ismidir.

Anne ve babalar tarafından isim olarak tercih edilmesinin yanı sıra güzel olan varlıklar, eğitimli bilge kişiler, tatlı ve hoş görünen şeyler için de kullanılmaktadır. Kız çocuklarına Allah’ın mucizesi olduğunu belirtmek için kullanılıyor olsa da Melina ismi Kur’ an da geçmemektedir.

Melina ismine benzer olarak Melisa, Melike, Melis, Melek, Mehlika, Melahat, Melda, Mehveş, Meltem, Menekşe, Merve, Mine, Meleknaz, Melodi, Mina gibi isimleriyle benzerlik göstermektedir. Melih, Melik gibi erkek isimleri ile benzerlik gösteren Melina isminin özellikleri değerlendirilecek olursa; bu kişiler enerjisi hiç bitmeyen, arı gibi çalışan tabirini hak eden iş kolik kişilerdir. İş hayatlarındaki başarıyı aşk hayatlarında yakalamaya fırsat bulamasalar da gerçek aşkı yaşayan nadir insanlardır. Kendi kararlarını kendileri veren, iyilik yapmayı seven, dürüst ve özgürlüklerine düşkündürler.

Sahip oldukları güzellik ve zarafet sebebi ile toplum içerisinde dikkat çekmeyi başaran, büyük kitlelere hitaplarda sorun yaşamaya öz güveni son derece yüksek kişilerdir. Liderlik vasfı ile bulundukları ortamı yöneten, Melina isimi kişilik analizi birkaç cümle ile sınırlandırılmamalıdır. Olaylara farklı pencereden baktıkları için verdikleri kararlar da herkes tarafından saygıyla kabul edilmektedir. Yaratıcı olmalarının yanı sıra sanatsal yönleri de gelişime ve değişime açıktır.

Melina isimli kişilerin fiziksel özellikleri değerlendirilecek olursa genellikle uzun boylu ve bakımlı kişilerdir. Dolgun yüz yapısı ve kesin yüz hatlarına sahip bu kişiler düzgün görümleri sebebi ile birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Anne ve babalar çocukları için genellikle Kur’ an da geçen isimleri tercih etmektedir. Bu nedenle Melina ismi Kur’ an da geçiyor mu? Sorusu sıkça araştırılmaktadır. İslam dinine göre çocuklara konulması sakıncalı isimler arasına yer almamaktadır.

Melina ismi Türkiye’ de 875 kişide bulunması ile birlikte çoğu kişi tarafından bilinmeyen ve güzel anlamları ile son dönemlerin popüler isimleri arasında yer almaktadır. Ebeveynler çocukları için isim düşünürken genellikle az bilinen ve çok kullanılmayan isimleri tercih ederler. Bazı anne babalar ise güzel anlama sahip olsa bile Melina ismi caiz mi? Sorusunun cevabını aramaktadır. Koyulması caiz olmayan isimler arasında yer almamaktadır.

Melina ismi 6 harften oluşmakta ve telaffuzu oldukça kolaydır. Kişilik analizine göre ilk harf M; zeki ve başarılıdır. İş hayatında ticari faaliyetleri sever. İkinci harf E; üzüntü ve sevinç ikisini bir arada yaşayan ruhsal dünyası karmakarışıktır. Üçüncü harf L; yetenekleri oldukça fazladır. Sanatsal yönleri gelişmiş ve bunu sergilemekte çekinmezler. Dördüncü harf İ; kırılgan ama duygu yoğunluğunu çok fazla yaşar. Ne kadar güçlü görünse de hassas bir yapıya sahiptir. Beşinci harf N; insancıl ve sevecendir. Hisleri çok kuvvetlidir ve asla yanılmazlar. En önemli ve son harf A; enerjik olmaları ile dikkat çekerler. Mantık çerçevesinde hareket eden mantıklı düşünceleri olan, Melina isimi harf analizi bazı kaynaklarda değişiklik göstermektedir. İsim kökeni ‘’meli’’ dir. Telaffuzu kolay olmasının yanı sıra güzel anlamları ile bebeklere yakışan ve sıkça tercih edilen bir isimdir.

melina-isminin-anlami-98331
Melina İsminin Anlamı

Melina isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Eğitilmiş, Yüce Kişi.
  • 2 – Bu ismin kökeni yunancadır. “Bal” anlamına gelmektedir.
  • 3 – İyi, mükemmel
  • 4 – Hoş, tatlı
  • 5 – Tanrının hediyesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Melina ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Melina ismini kullanan 875 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Melina ismini kullanan 308 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Melina ismini kullanan 52 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Melina ismini kullanan 110 kişi bulunmaktadır.

Melina isminin Türkiye sıralaması

Melina en çok kullanılan 3024. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1359. isimdir.

Melina ismini kullananların sayısı, son bir yılda 165 kişi artmıştır.

Melina isminin Harf Analizi

Kişiye Melina ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Melina İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Melina ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Melina isminin anlamını gözden geçirin!

Melina İsminin Numerolojisi

Melina isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
E: altı
L: on beş
İ: on iki
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 67

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap