Mavra İsminin Anlamı

Mavra İsminin Anlamı

Bebek isimleriyle ilgili araştırma yapıyorsanız, kendinizin ya da yakınınızın bir bebeği olacak demektir. Bu heyecanlı süreçte birçok isim önerileri karşınıza çıkar. Bunlar arasında farklı isim arayışında olan kişiler de bulunmaktadır. Araştırmalarınız sizi Mavra ismine yönlendirdiyse haklı olarak Mavra isminin anlamı nedir? diye merak ediyor olmalısınız. Tarihteki eski lügatlarda Mavra kara derili, zenci kişilere denilirdi.

Yunancada koyu renk, esmer sözcüğünden alıntıdır. Gevezelik yapan, boş konuşan ve palavra atan kişiler için de kullanılan bir tabirdir. “Mavra yapma” yani boş konuşup, gevezelik yapma olarak da kelimenin anlamı tarif edilebilir.

Mavra, kız isimleri arasındaki seçeneklerde bulunur. Arapça kökenlidir. Mavra Kur’an da geçiyor mu diye incelediğimizde geçmediğini görmekteyiz. Yine de kız bebeklere verilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

İsim seçme konusuna titizlikle yaklaşan anne ve babalar her türlü ismin anlamını incelerken analizlerine de bakarlar. İsim analizleri günümüzde ilgiyle araştırılmaktadır. Mavra isminin analizi araştırıldığında bu isimde olan kişilerin çalışma hayatını ve özel hayatını belli bir çizgi dahilinde yürütebildikleri görülür. Hem güler yüzlü hem de etrafa neşe saçarak pozitif bir enerji verirler. Eşine ve ailesine bağlı olarak bilinirler. İnsanların sıkıntılı zamanlarında onları motive edebilirler. Kötü gün dostu oldukları için kolay çevre edinebilirler.

Olumlu yönleri içinde güçlü karakter yapısının olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal ve yenilikçi kişilerdir. Arkadaş canlısı ve sağ duyulu kimselerdir. Dışa dönük yapıları her zaman beğenilir.

Olumsuz yönleri için de kontrolcü ve otoriter oldukları söylenebilir. Bu durum yakınları tarafından olumsuz karşılanabilir. Duygusallıktan uzak kişilerdir. Üzerine aldığı görevleri yerine getirmek isterler. Bu konuda titiz davranmaları bazen sıkıcı olabilir.

Fiziksel özellikleri arasında geniş alnı, düz kaşları, oval yüzü dikkat çeker. El ve ayak parmakları incedir. Gözleri küçük ve kısıktır. Kararlı bakışlarla etkileyici bakarlar. Genellikle uzun boylu olurlar.

İsim araştırmaları içinde bebeğe verilen ismin karakter yapısını etkileyeceğine inanılır. O yüzden de farklı analizler incelenir. Bebek, isminin taşımış olduğu özelliklere büyüdükçe ulaşacaktır. Mavra isminin kişilik analizi incelendiğinde bu kişilerin enerjik ve her şeye atılgan bir yapısı dikkat çeker. İçe dönük ve umursamaz hareketleri herkes tarafından fark edilir.

İsimlerle ilgili istatistik bilgiler çoğu kişi tarafından merak edilebilir. Ülkemizde kaç kişi bu isme sahip araştırmaları da yapılır. Öncelikle söylememiz gerekir ki Mavra ismini taşıyan kişi yoktur. Hiç olmayan isim tercihinde bulunmak isteyenler kızlarına Mavra ismini verebilir. Türkiye sıralamasında en çok kullanılan 36.945’inci isimdir. Kız isimleri arasında ise 160.85’inci sırada bulunur.

İsim benzerleri bazı durumlarda önemli olabilir. İkinci isim araştırmasında ya da ikinci çocuk için uyumlu olması bakımından benzer olan isimler de merak konusudur. Mavra isminin benzerleri için önerilerimiz şunlar olacaktır: Mava, Maviye, Mavisu, Müberra, Macide, Havva, Mahiye, Maya, Mayra, Meyra, Mayıs gibi kız isimlerinin yanı sıra Marif, Macid, Mahir, Mahur, Maksut, Maşuk, Munia gibi erkek isimleri uyumludur.

Bebek için tercih edilen isimlerin caiz olup olmadığı da araştırılır. Bu konuda Mavra ismi caiz mi sorusu merak edilir. Bu isim sakıncalı isimler listesinde bulunmamaktadır. İstenirse kız bebeklere verilebilir.

Yunanistan’da bir kumsalın adı Mavra Volia’dır. Oldukça güzel bir yer olmasıyla dikkat çekmektedir. Doğan Duru adındaki şarkıcımız “Mavra” isminde bir şarkı seslendirmiştir. Mavra ismini taşıyan ünlüler var mıdır diye araştırdığımızda yabancı kişilerde bu isme rastlamaktayız. Ülkemizde bazı iş yeri ve işletmelere bu ismin verildiğini görmekteyiz.

mavra-isminin-anlami-48841
Mavra İsminin Anlamı

Mavra isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Mağribi

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mavra ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mavra ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Mavra ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Mavra ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Mavra ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mavra isminin Türkiye sıralaması

Mavra en çok kullanılan 36945. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 16085. isimdir.

Mavra isminin Harf Analizi

Kişiye Mavra ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Mavra İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mavra ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mavra isminin anlamını gözden geçirin!

Mavra İsminin Numerolojisi

Mavra isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
V: yirmi yedi
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap