Mavera İsminin Anlamı

mavera-isminin-anlami-87435

Mavera İsminin Anlamı 

Bebek sahibi olmak isteyen kişilerin en çok düşündüğü konulardan birisi de verecekleri isimdir. İsimlerin anlamlarının insanlar üzerinde etki ettiğine inanılır. Bu yüzden “Mavera isminin anlamı nedir?” sorusu ebeveynler tarafından sık sık aratılır. Mavera isminin birden fazla anlamı vardır. Mavera ismi ara, geri, bir şeyin ötesinde anlamlarına gelir. Aynı zamanda kulağa hoş gelen bu isim övülmüş, övülmeye değer gibi anlamlara sahip olduğu söylenir. Yeni doğacak olan erkek ve kızlara konulabilecek üniseks bir isimdir. 

Doğacak olan bebeklerine Mavera ismini koymak isteyen ebeveynler “Mavera ismi Kuranda geçiyor mu?” diye merak edebilirler. Mavera ismi Kur’an-ı Kerim’in Bakara, Nida ve Embiya Suresi içerisinde yer alır. Bakara Suresinin 29. ayetinde, Nisa Suresinin 24. ayetinde ve Embiya Suresi’nin 99. ayetinde geçer. Bu yüzden isim koyarken Kur’an-ı Kerim’de geçmesine dikkat eden aileler Mavera ismini bebeklerine koyabilirler. Arapça kökenli olan bu isim hem Türk toplumunda hem de Arap toplumlarında ilgi çeker.

Son dönemde anne babalar isimlerin çocukların karakterini etkileyip etkilemediğini merak edebilirler. Uzmanlar, isimlerden yola çıkarak karakter analizi yapabilir. Mavera isminin anlamı uzmanlar tarafından incelendiğinde bu isme sahip olan kişilerin planlı, çekingen, kontrol etmek ya da liderlik yapmaktan hoşlanmayacak karakterlerde olabileceğini söylerler. Aynı zamanda Mavera ismindeki insanlar hoşgörülü ve esnek tavırlar sergileyebilirler.

Bebek sahibi olacak insanların dikkat ettikleri bir diğer nokta ise isimlerin popülerlik oranıdır. Ülkemizde Mavera ismi fazla yaygın bir isim değildir. Mavera isminin kullanımı son bir yıl içerisinde 6 kişi artırmıştır. 2022 verilerinde göre Mavera en çok kullanılan 6870. isimdir. Üniseks isimler arasında ise 512. sırada yer alır. Türkiye’de Mavera ismini kullanan 65 kişi vardır. Bunlardan sadece 17’si İstanbul ilinde yaşar.

İsimlerin harf analizleri bazı ebeveynler için dikkat çekici ve önemli olabilir. Mavera isminin harf analizine göre M harfinin ticarete yatkınlık, A harfinin atılgan ve enerjik, V harfinin kendi içine dökük, E harfinin mücadele etme, R harfinin tereddütlü ve A harfinin tekrar enerjik ve atılgan anlamlara geldiğini söylenebilir. Mavera ismindeki insanlar tereddütlü ve içine dönük yapıdaki insanlardır denebilir. Buna rağmen enerjik yapıları sayesinde günün her saatinde güler yüzlerini korurlar.

Türkiye’de Mavera ismine sahip olan insanların sayısı çok az olduğu için Mavera ismine sahip ünlüler ile alakalı bir bilgiye ulaşamadık.

Uzman kişilere göre Mavera isminin analizi yapıldığında bu isimdeki insanların arkadaş canlısı, sıcakkanlı, özgürlükçü, çekincesiz, hedeflerinin peşinden koşan, maceracı, şakacı, yenilikçi, hevesli, neşeli, deneyimlere açık, değişme istekli, saf ve dışa dönük özelliklere sahip oldukları söylenebilir. Ancak bu kişilerin duygularını bastıran, yıkıcı olabilen, kuşkucu, aşırı duygusal ve asla vazgeçmeyen olumsuz yönleri de vardır. Fiziksel anlamda bakacak olursak, Mavera ismindeki insanların alın yapılarının düz ve geniş, büyük ve yuvarlak gözleri olduğu söylenebilir. Aynı zamanda enerjik ve dik duruşa sahiptirler. 

Mavera ile benzerlik gösteren diğer isimlere göz atacak olursak; Maviş, Maviye, Mavisel, Mavisu, Sera, Vera, Hera, Pera, Mayra, Mahra, Melisa, Mustafa, Musa, Mina, Mira gibi isimler örnek verilebilir. Doğacak olan bebeğinize iki isim vermek istiyor ya da ikizlerinize uyumlu isimler vermek istiyorsanız, bu örnekleri inceleyerek karar verebilirsiniz.

Mavera ismi hem Arap toplumlarında hem de Türk toplumlarında tercih edilebilir. Kur’an-ı Kerim’de geçen bu isim kutsal bir isim olması ve güzel anlamlara sahip olması tercih edilebilirliğini artırır. Geçmişten günümüze pek çok insan bebeklerine bu ismi vermiştir.

mavera-isminin-anlami-87435
Mavera İsminin Anlamı

Mavera isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ara, Geri, Bir Şeyin Ötesinde Bulunan. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Övülmüş, Övülmeye Değer
  • 3 – Bir şeyin gerisinde, arkasında veya ötesinde bulunanlar.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Mavera ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mavera ismini kullanan 65 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mavera ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mavera ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mavera ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Mavera isminin Türkiye sıralaması

Mavera en çok kullanılan 6870. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 512. isimdir.

Mavera ismini kullananların sayısı, son bir yılda 6 kişi artmıştır.

Mavera isminin Harf Analizi

Kişiye Mavera ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Mavera İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mavera ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mavera isminin anlamını gözden geçirin!

Mavera İsminin Numerolojisi

Mavera isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
V: yirmi yedi
E: altı
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 72

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap