Marziye İsminin Anlamı

marziye-isminin-anlami-61883

 

Marziye İsminin Anlamı ve Özellikleri 

Ülkemizde Marziye ismi, kız bebek bekleyen aileler tarafından sıklıkla tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. Marziye isminin anlamı, özellikleri ve pek çok diğer önemli nokta bu aileler tarafından bebeklerine vermek için araştırılmaya başlanmıştır. Fakat ailelerin merak ettiği ilk konu Marziye isminin anlamı olmaktadır. Marziye ismi, hem anlamı hem de özellikleri ile kız bebekler için oldukça güzel bir isimdir. Peki, Marziye isminin anlamı ve özellikleri nedir? Çok güzel bir anlama sahip olan Marziye ismi hoşa giden ve beğenilen anlamına gelir.

Pek çok aile bebekleri için isim arayışına girdikleri zaman, buldukları isimler hakkında pek çok bilgiye sahip olmak isterler. İsmin anlamı ve özellikleri gibi pek çok farklı konuda araştırma yapan ailelerin merak ettiği ve araştırmaya giriştikleri konular arasında ismin Kuran’da geçip geçmediği de yer almaktadır. Peki, Marziye isminin Kuran’daki anlamı nedir? Fakat birçok araştırmanın sonucunda Marziye ismi Kuran’da geçmediği için herhangi bir anlamı da yoktur.

Marziye ismi Kuranda geçer mi? Sorusu da ailelerin yanıt aradığı sorulardan biridir. Fakat Marziye isminin kökeni Arapça olmasına rağmen, yapılan araştırmalar neticesinde Kuran’ın herhangi bir ayetinde bu isme rastlanmamıştır. Marziye isminin Kuran’da geçmediğini bilen aileler Marziye ismi caiz mi? Araştırmalarına girişmiştir. Bu isim Kuran’da geçmemesine rağmen isim caizdir ve ailelerin bu ismi kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Pek çok açıdan merak edilen Marziye ismi, özellikleri bakımından da ailelerin araştırdığı isimler arasında yer alır. Peki, Marziye isminin özellikleri nelerdir?  Bu ismi taşıyan insanlar, genellikle duygusal kimselerdir. Duygusal açıdan oldukça güçlüdürler. Merhametli ve iyi niyetli bir kişiliğe sahiptirler. Sanatsal olarak kendilerini oldukça geliştirmiş olan bu insanlar aynı zamanda üretkendiler.

Pek çok aile tarafından tercih edilen Marziye isminin harf analizi de yine bu aileler tarafından ismin araştırılan özellikleri arasındadır. İsimlerin harf analizlerini merak eden pek çok kişi vardır. Peki, Marziye isminin harf analizi nedir? İsmin ilk harfi olan “M”, aktif ve girişken bir kişiliği ifade etmektedir. Bu özellikleri sayesinde kolaylıkla arkadaşlık ilişkisi kurabilirler.

Oldukça zeki olan bu kişiler iş hayatlarında başarılı kimselerdir. İsmin ikinci harfi “A”, güvenilir bir kişiliği yansıtır. İsminde bu harf bulunan kişiler sessiz ve sakin bir karaktere sahip olup bu sayede düşünerek kolaylıkla çözüm üretirler. Bu özellikleri onları çevrelerinde saygın bir kişilik haline getirir. “R” harfi, uyumlu bir karakteri belirtir. Kişiler bu karakterleri sayesinde çevrelerinden saygı görür. Eğlenceli bir kişiliğe sahiptirler ve bu özellikleri de çevrelerine oldukça fazla yansır. Bu özellikleri ile aile ve arkadaşları tarafından sevilirler. “Z” harfi, okumayı ve kendini pek çok açıdan geliştirmeyi seven kişilikleri tasvir eder. “İ”, ince ruhlu ve kırılgan kişileri tasvir eder. Bu kişiler, hemen hemen her konuda genellikle doğru kararlar alırlar ve her zaman doğru sonuçlara ulaşırlar. “Y” geçmişteki üzüntülerini sürekli yaşayan kimseleri ifade eder. “E” İçe dönük bir kişiliği yansıtır. Bu özelliklere sahip olduklarından dolayı çevrelerinden sosyallikleri daha azdır.

Kız çocuklarına Marziye ismini koymak için araştırmalara giren ailelerin merak ettikleri hususlardan biri de Marziye isminin ecbed değeri olmuştur. Bu ismin ecbed değeri ise 1055’tir.

Çocukları için Marziye ismini tercih eden aileler, ismin yanına yakışacak isi arayışına girdiler. Bu arayış, akıllarına Marziye ismi tek başına konur mu? sorusunu getirdi. İsim, kişilerin tercihine bağlı olarak başka isimler ile konulup aynı zamanda tek başına da konulabilir.

Marziye isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hoşa giden, beğenilen.
  • 2 – Rıza gösterme, memnuniyet, hoşnut olma.
  • 3 – Allah’ın rızasını kazanan.
  • 4 – Hz. Fatıma’nın lakaplarından biridir.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Marziye ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Marziye ismini kullanan 1.820 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Marziye ismini kullanan 138 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Marziye ismini kullanan 52 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Marziye ismini kullanan 91 kişi bulunmaktadır.

Marziye isminin Türkiye sıralaması

Marziye en çok kullanılan 2235. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1019. isimdir.

Marziye ismini kullananların sayısı, son bir yılda 6 kişi artmıştır.

Marziye isminin Harf Analizi

Kişiye Marziye ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Marziye İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Marziye ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Marziye isminin anlamını gözden geçirin!

Marziye İsminin Numerolojisi

Marziye isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
R: yirmi bir
Z: yirmi dokuz
İ: on iki
Y: yirmi sekiz
E: altı
TOPLAM: 113

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap