Mars İsminin Anlamı

Dünyaya bir çocuk getirmek anne ve baba adayları için büyük bir heyecanın yanı sıra aynı zamanda doğacak çocuğun geleceğini planlamak açısından da önemli bir sorumluluk gerektirmektedir. Anne adayının hamilelik sürecinin ilerlemesi ile erkek çocuğu olacağı öğrenildiğinde erkek çocuk isimleri arasında bulunan Mars isminin anlamı nedir şeklinde bir arayış olabilir. 

İsimlerin belirlenmesinde hayata dair pek çok etken belirleyici olabilmektedir. Bazen bir aile büyüğünün ismini çocuklara vermek isteyebilirsiniz bazen televizyon veya sanat dünyasından tanınmış bir kişinin ismini çocuğunuz ile yaşatmayı tercih edebilirsiniz. Bu seçeneklerin dışında daha önce etrafınızda hiç duymadığınız bir kelimeden de çocuğunuza isim bulabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ve dijital dünyanın çocuk isimlerine de yansıması kaçınılmaz bir süreçtir. Bu bakımdan uzay ve evrene dair kullanılan bir gezegen adı da dünyaya getireceğiniz çocuğunuza isim olabilir. Bu düşünceler ile çocuklarına Mars ismini koymak isteyen aileler Mars isminin anlamı hakkında bilgi sahibi olmak için sözlüklere ve arama motorlarına yönelmektedir.

Sizler için Mars ismi ne anlam ifade ediyor araştırdık. Aslında ismin kendisi ve anlamı açık bir şekilde dünyamızın da içerisinde bulunduğu güneş sistemindeki gezegenlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Peki güneş sisteminde bulunan diğer gezegenlerden Mars’ı ayıran nedir ki çocuklara isim olarak verilmesi tercih ediliyor ona bakalım. Mars uzaya yapılan yolculuklar ile ileride yaşam alanı olarak kullanılması öngörülen bir gezen olduğu için dikkat çekmektedir.

Mars ismi teknoloji ve modernliğin yanı sıra uzay çağını simgeleyen oldukça yenilikçi bir isimdir. Bu ismin kelime kökeni Türkçe olarak kabul edilmektedir. Marjinal isimlerden olan Mars ismi Kuran’da geçiyor muşeklindeki sorular ise maalesef hayır yanıtı ile sonuçlanmaktadır. Arapça bir kelimeden oluşmayan Mars isminin Kuran’da geçmediğini fakat çocuklarınıza bu ismi vermenizin dinen herhangi bir mahsuru bulunmadığını söyleyelim.

Dünya ile beraber güneş sisteminde bulunan Mars gezegeninde hayatın olup olmadığının her geçen gün gelişen teknoloji ile merakı somut keşif yolculukları ile şekillenmektedir. Çocuklarınıza bir umudun simgesi olan Mars ismini vermeniz geleceğe dair bakış açışınızı ortaya koymakta ve ileri görüşlü bir tavır sergilediğinizi yansıtmaktadır.

Teknolojinin ve uzay araçlarının günümüzde oldukça gelişmesi Mars isminin çocuklarınıza verilmesini hiç yadırganacak bir durum olarak göstermez. Aksine belki bir gün Mars gezegeninde yaşam alanı oluşturulup dünyadan Mars’a seyahatler başladığında çocuğunuzun ismi oldukça popüler ve ailesinin gururla anılmasını sağlar.

İsimlerin kelimeleri ve harflerinin yeni doğacak bebeklere isim verirken dikkat edilen bir detay olduğunu eklemek isteriz. Mars isminin analizi olarak ele alacağımız ilk kriter Mars isminin üç sessiz bir tane sesli harf ile toplamda dört harfli kısa ve net bir isim olduğu olacaktır. Tek hece ve söylemesi fonetik olarak sade olan Mars ismini taşıyan çocuklara seslenmek oldukça rahat olacaktır.

İsim analizi konusunda bir diğer husus olan huy ve karaktere ismin yansıması konusudur. Bu bağlamda Mars isminin kişilik analizi ile sizlere bu isme dair ipuçları sunmak isteriz. Mars ismine sahip olacak çocuklarda görülmesi beklenen davranışları mükemmeliyetçi ve kusursuzluk arayışında olan bunların yanı sıra titiz ve zeki olarak etrafında olup bitenlerin her zaman farkında olan algısı açık şeklinde sıralayabiliriz.

Aileler tarafından doğacak çocuklarına verilecek ismin bir başka detay özelliği de seçilecek isme benzer isimlerin neler olabileceğidir. Mars ismine benzer isimler olarak sizlere Pars ya da Aybars isimlerini önerebilir ve çocuğunuza kardeş düşündüğünüzde aklınızda alternatif bulunmasına yardımcı olabiliriz.

Mars isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Savaş Fantezi tanrısı

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Mars ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mars ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Mars ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Mars ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Mars ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mars isminin Türkiye sıralaması

Mars en çok kullanılan 28660. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 21615. isimdir.

Mars isminin Harf Analizi

Kişiye Mars ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Mars İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mars ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mars isminin anlamını gözden geçirin!

Mars İsminin Numerolojisi

Mars isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
R: yirmi bir
S: yirmi iki
TOPLAM: 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap