Mari İsminin Anlamı

 Mari İsminin Anlamı Nedir?

Çok fazla bilindik isimlerden biri olmayan Mari isminin anlamı nedir diye baktığımızda bir anlamı vardır. Bu anlamı da Mercanköşk’tür. Türkiye’de bu ismi kullanlar var mı diye bir araştırma yaptığımız zaman kimse de kullanılmadığına  rastlanılmıştır.  Eğer ki sizlerde çocuklarınız için hiç kullanılmayan bir isim düşünüyorsanız o zaman Mari ismini koyabilirsiniz. Tabi ki bu ismi koyacak olanlar içinde erkek mi yoksa kız çocukları için mi uygun bir isim olduğunu sorgulamış olduğunu söyleyebiliriz. Mari isminin erkek çocuk için uygun bir isim olduğunu belirtmemiz gerekir. İsmin kökenine indiğimiz zaman ise Türkçe olurken bu ismin de Kuran da geçmediğini beyan edebiliriz.

Mari isminin TDK’deki anlamı ne olduğunu da öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Doğal olarak bu merakınızı gidermek adına da Türkçe sözlük incelemesi yapmış bulunmaktayız. Türkçe Genel Sözlük içerisinde anlamına dair herhangi bir bilgiye rastlanılmamış olduğunu söylemeliyiz. Mari isminin kişilik analizi nasıl olduğunu merak edebilirsiniz. Öyle ki her bir ismin de bakıldığı zaman kişilik analizlerinin yapılmış olduğunu fark edebiliyoruz. Bunlar olumlu ve aynı zamanda da olumsuz olmak üzere değişebiliyor. Ayrıca isme dair fiziksel özellikler de ön plana çıkıyor.

Kişilik analizine geldiğimiz zaman çekici birisidir. Hırslı yanları çok fazladır. Ne isterlerse onu elde edebilmek pahasına savaşmaya hazır bir asker edasında olduklarını söylememiz yanlış olmaz. Cesur bir tavra sahip olmalarından dolayı istedikleri her şeye çok kolay şekilde sahip olabilmelerine neden olacaktır. Sadakatli bir kişidir. Neşeli tavırlarından dolayı çevrelerine de pozitif bir şekilde enerji yayma konusunda başarılıdır. Sabırlı ve aynı zamanda da paylaşımcı bir özelliğe sahiptir. Sezgisel yönleri çok fazladır. Karizmatik kişilerdir. Aynı zamanda da sözlerinden dönmeyen ve ne karar verirse versin arkasında sapasağlam şekilde durmayı başaran bir kişi olarak ön plana çıkar. Konsantre olabilen ve aynı zamanda da detayları seven özelliklere sahiptir.

Kişilik analizini yaparken olumsuz taraflarının da mevcut olduğunu belirtmemiz gerekir. Bunlar nelerdir diye sıralamaya başladığımız zaman ise rahatına oldukça düşkündür. Kolay kolay bir şeyden vazgeçmeyen takıntılı halleri vardır. Kararsız kişilerdir. Uzun boyludur ve yüzleri belirgin şekildedir. Açık gözlüdür. Ses tonu ise güven vericidir. Çevresindeki insanlara güvenilir yanından dolayı her daim inaç sağlamayı başarır. Mari isminin harf analizi yapmaya başladığımızda:

M Harfi: Ticarete yatkın olan kişi

A Harfi:  Atılgan ve enerji bir kişi

R Harfi: Tereddütlü biri olan

i Harfi: Hassas ve duygusal olan

Mari ismine benzer isimler vardır. Bu ismin benzemesinin en temel nedenlerinden biri ise harflerin uyumundan kaynaklıdır. Marinus, Marie, Maris, Mariano, Makari, Magdi, Mauli,Machi, Mar isimleridir. Mari ismi caiz mi sorusu da çok fazla sorulabiliyor. Çünkü ülkemizde de bu ismi kullanların olmamasından dolayı ister istemez çocuğuna koyacak olanlarında endişe duymasına neden olabiliyor. Fakat Türkçe kökenli bir isim olduğundan dolayı bu ismin koyulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söylememiz gerekir.

Ülkemizde binlerce isim olurken, çocuğa hangi isim koyacağı konusunda kararsızlık yaşanabilir. Genelde çocuklara isim koyulacağı zaman farklı isimler tercih edilir. Genelde az kullanılan ya da daha önce hiç koyulmamış isimlerde tercih edilebiliyor. Onlardan biri olarak ise Mari ismi ön plana çıkıyor diyebiliriz. Buna göre sizlerde Mari ismi ile ilgili olarak anlamına göz atarak daha sonra koyma konusunda kararınızı verebilirsiniz. Mari ismine sahip olan ünlüler var mı diyenler içinde yok diyebiliriz. Ülkemizde ünlüler de dahil bu ismi kullanan yoktur.

mari-isminin-anlami-27318
Mari İsminin Anlamı

Mari isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – mercanköşk (bitki). Ayrıca Mercanköşk Ot…

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Mari ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mari ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Mari ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Mari ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Mari ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mari isminin Türkiye sıralaması

Mari en çok kullanılan 31872. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 23532. isimdir.

Mari isminin Harf Analizi

Kişiye Mari ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Mari İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mari ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mari isminin anlamını gözden geçirin!

Mari İsminin Numerolojisi

Mari isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap