Maraza Taşı Ne İçin Kullanılır?

Günümüz şartları farklı hastalıklara olan hassasiyetleri derinden etkilemektedir. Doğal olarak farklı kişilerde farklı sebeplere dayanan bazı sorunların ortak ..

Günümüz şartları farklı hastalıklara olan hassasiyetleri derinden etkilemektedir. Doğal olarak farklı kişilerde farklı sebeplere dayanan bazı sorunların ortak yanları olduğunu görebiliriz.

Astım bir solunum problemi olarak bu tanıma fazlasıyla uymaktadır. Son yıllarda ise ciddi bir artışla gerek kronik astım gerekse alerjik astım hastalarının sayısı göze batmaya başladı.

Kronik astım çocukluk itibariyle baş gösteren bir solunum yetmezliğiyken alerjik astım genelde çevresel faktörlere dayanıyor.

Maraza taşı ile yapılacak olan doğal kür sayesinde astıma karşı net bir rahatlatıcı ilaca sahip olabileceğiz. Üstelik bu bitkisel kürün Astım tedavisi için yapıcı etkileri birçok uzman doktor tarafından kanıtlanmıştır.

Gerek hastanelerde, gerekse muayene ve programlarda Maraza taşı kürü en sık tavsiye edilenler arasına girmiştir.

Astıma iyi gelen bitkiler ve şifalı otlar arasında birçok farklı seçeneğiniz varken yine bol malzemeli bir kürle çözüm yolu arayacağız.

Alerjik astımda hayvanların tüyleri ve kokuları, aşırı parfüm esansları, mevsim değişkenleri, polenler gibi farklı tetikleyici unsurlar olabilir.

Astım ve öksürük için bitkisel çözüm olarak Maraza taşı kürü daha rahat nefes almanızı sağlayabilir.

Maraza Taşı Nerelerde Satılır?

Maraza taşı nereden bulunur sorusuna çok sık rastlamamızın genel sebebi bu tip doğal kürlerde çoğunlukla bitki özütü kullanılmasıdır. Oysa Maraza taşı bir bitki ya da ot bileşeni değildir.

Aksine hayvansal bir yapısı olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebeple aktarlarda bulmak imkânsız iken imdadınıza kasapların yetişebileceğinden emin olabilirsiniz. Tabi ki bu aşamada büyük marketlerin et reyonları işinizi görmeyecek.

Aksine ufak fakat tüm hayvanların iç organlarını ve sakatatlarını satmakta olan kasaplardan temin etmeniz mümkündür.

Çünkü büyükbaş hayvanlar olarak anılan sığır, inek, öküz, manda safra kesesi taşıyanlar arasındadır. Safra keselerinde ise az miktarda Maraza taşı bulunur.

Maraza taşı kürü malzemeleri arasında önemli bir yer teşkil ettiğinden bulmanız astım ve öksürük krizlerinizi büyük ölçekte azaltacaktır.

Astıma İyi Gelen Maraza Taşı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Maraza taşı kürü gerçekten bitkisel bir doping olarak görülebilir. Doğada yetişerek alternatif tıbbın temelini oluşturan, bunun yanı sıra birçok ilacın ana etken maddesi olarak kullanılan bitkileri içerisinde barındırır.

Üstelik birçok küre bulunmayan hayvansal bir yapıyla güçlendiğinden tamamıyla doğallığını katlayarak bize sunulmaktadır.

Uzman doktorların astım için bitkisel öneriler başlığında sunduğu tarif aşağıdaki malzemelerden oluşmaktadır.

Malzemeler

Maraza Taşı (Ufak bir parça)

Kuru Erik (Tercihen kuru kayısı veya incir)

Zerdeçal

1 Tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi

1 Yemek kaşığı manda yoğurdu

Arı Sütü

Hazırlanışı

Gerçek anlamda geniş bir malzeme listesine sahip olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Öncelikle manda yoğurdu her yerde bulunmayan, aynı zamanda doğallığıyla en sağlıklı yoğurt olarak bilinen özel bir üründür.

Temin etmeniz gereken bir diğer doğal besin ise arı sütüdür. Bunların tamamını yine bulunması kolay olmayan maraza taşı ile taçlandıracaksınız.

İlk olarak kuru meyve olarak kuru erik, kuru incir ya da kuru kayısı arasından hangisini tercih ettiyseniz en ufak parçalara bölerek başlayın.

Yaklaşık olarak bir mercimek boyutunda olan maraza taşını arasına atarak devam edin.
Arı sütü yine çok az miktarda eklenirken göz kararı bir zerdeçal takviyesiyle ilerleyin.

Yavaş yavaş kürün görüntüsü size göz kırpıyor gibi gelebilir. Fakat henüz keçiboynuzu pekmezi ilave edilmedi.

Pekmezin eklenmesiyle renk olarak daha koyu bir kıvama bürünecektir.
İyice karıştırdıktan sonra Maraza taşı kürü hazırdır.

Astım ve Öksürük İçin Maraza Taşı Kürü Nasıl Uygulanır?

Astım ve öksürüğe iyi gelen maraza taşı kürü taze olmak zorundadır. Bir kerede yapacağınız bol malzemeli kürden randıman alabilmeniz pek mümkün değildir.

Dolayısıyla her gün yeni baştan az miktarda malzemeyle tekrar yapmanız önerilir. Kullanım şekli aç karnına olduğu için yemeklerden önce alınmalıdır.

Sabahları ve akşamları bir doz alınması en ideali olarak görülüyorken miktarı tatlı kaşığıyla belirleyebilirsiniz.

Kahvaltı öncesinde 2 tatlı kaşığı tükettikten sonra akşam yemeği yemeden önce yine 2 tatlı kaşığı almanız gerekiyor.

Aksatmadan düzen içerisinde tükettiğinizde faydalarından yararlanarak solunum yollarınızın açıldığını fark edebilirsiniz.

Kolayca astıma ve alerjenlere karşı önleminizi en doğal yollardan alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap