Manasse İsminin Anlamı

Manasse İsmi

Manasse İsminin Anlamı Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Manasse isminin anlamı nedir? Ve Manasse ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Manasse isminin bir adet anlamı vardır. Manasse ismi, eğer unutturan kişi anlamına gelir.

Manasse ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Manasse ismi İbranice kökenli olup,  Manasse isminin TDK’deki anlamı bulunmaz. 

Manasse İsminin Anlamı
Manasse İsminin Anlamı

Manasse ismi Türkiye’de yaklaşık olarak hiçbir bebeğe konulmamıştır. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Manasse ismi Türkiye’de 31803. sıradadır. Manasse isminin erkek bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde hiç artış göstermemiştir.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Manasse isminin kişilik analizi ise; pozitif düşünceli, güçlü ve iradeli yapıları vardır. karakterleri olgundur. Detaycı değillerdir. İkili ilişkilerinde sahiplenici ve kıskanç olurlar.

Manasse isminin rengi siyahtır. Manasse isminin kader sayısı 1’dir. Kader sayısının 1 olmasının anlamı ise; inatçı ve bencil kişileri simgeler. Egoist ve lider olabilme kabiliyetine sahip kişiler olurlar. Bazı durumlarda çıkarcı olabilirler.  

Manasse isminin olumlu yönleri; kendine güvenen, rekabetçi, açık sözlü, enerji dolu kişilerdir. Girişimci olurlar bu nedenle risk almaktan çekinmezler. Macerayı severler ve önder ruhludurlar.

Manasse isminin olumsuz yönleri ise; bazen çıkarcı olabilirler. Kendi çıkarlarıyla kesişen durumlarda en yakınındakileri bile tanımazlar. Zora gelemeyen yapıları vardır.

Manasse ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; köşeli yüz hatlara sahip, uzun boylu, saçlar dalgalı ve koyu tonlu, büyük ve yuvarlak gözlü, ince dudak yapısına sahip kişiler olurlar. Atletik yapıya sahip olurlar.

Manasse isminin numerolojisi ise; M: on altı, A: bir, N: on yedi, A: bir, S: yirmi iki, S: yirmi iki, E: altı şeklinde yer alır. Toplamı ise 85 yapar. Bu rakamların toplamı ise 13 yapar. 13 sayısının anlamı ise; yeni fikirler, yeni başlangıçlar ve yeni aşkları simgeler. Tutku, iyimserlik ve motivasyonu temsil eder. 13 sayısı yükselen liderlerin sayısı olarak yer alır. Aşkta tutku ve arzu anlamına gelir.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Manasse isminin harf analizi; M: ticari zekâya sahip, A: enerjik yapılı, N: sağduyulu, A: enerjik yapılı, S: hayalperest yapılı, S: hayalperest yapılı, E: zorluklarla mücadeleci yapı şeklinde yapılabilir.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Manasse ismine benzer isimler erkek bebekler için; Manahem, Manasses, Mannie ve Manipi isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Mina, Meryem ve Munise isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir. Manasse ismi caiz mi? Sorusuna Manasse isminin erkek bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Manasse ismine sahip olan ünlülere futbolcu Manasse Mampala’yı örnek verebiliriz. Manasse isminde dizi veya film karakteri yer almaz. 

Manasse isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Eğer unutturur birisi

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Manasse ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Manasse ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Manasse ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Manasse ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Manasse ismini kullanan bulunmamaktadır.

Manasse isminin Türkiye sıralaması

Manasse en çok kullanılan 31863. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 23525. isimdir.

Manasse isminin Harf Analizi

Kişiye Manasse ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Manasse İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Manasse ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Manasse isminin anlamını gözden geçirin!

Manasse İsminin Numerolojisi

Manasse isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
N: on yedi
A: bir
S: yirmi iki
S: yirmi iki
E: altı
TOPLAM: 85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap