Makyajın En Önemli Püf Noktaları

Bayanların güzelliklerini sergilemelerinin yolu olan makyaj aslında güzel bir görselliği ortaya çıkarmanın yanı sıra tabi ki kusurlarınızı gizleyerek yüzün güz..

Bayanların güzelliklerini sergilemelerinin yolu olan makyaj aslında güzel bir görselliği ortaya çıkarmanın yanı sıra tabi ki kusurlarınızı gizleyerek yüzün güzel olan yönlerini ortaya çıkarmayı hedefleyen bir uygulamadır.

Makyaj yaparken püf noktalarını bilmek istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacağı gibi sizlere kolay fakat etkili tüyolar hazırladık.

*Fondöten almadan önce ten renginizi bilmeniz ve bu yönde seçim yapmanız önemlidir. Doğru seçilen bir fondöten tabi ki doğal bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Fondöten alırken sürekli yapılan bir hata vardır bu hata el bileğinizde renk tonunu belirlemenizdir. Yüzünüzün renk tonuyla el bileğinizin tonu adla aynı değildir. Fondöten alırken gün ışığında yüzünüzün çene çizgisine tatbik ederek renkte karar vermeniz olacaktır.

*Makyajın olmazsa olmazları arasında yer alan rujlarınızın kalıcı ve doğal görünümde olması için yapacağınız uygulama ise öncelikle dudaklarınızı belirgin olmayan bir şekilde ruj kalemi ile çerçevelemelisiniz.

Daha sonra rujunuzu fırça yardımıyla dudaklarınıza iyice yayın ardından fazla ruju silmek için bir mendili kullanın fazla ruju aldıktan sonra kalıcılığı ve doğallığını artırmak için ise dudaklarınıza parlatıcı sürmelisiniz.

Dudaklarınızın inceliğinden rahatsızsanız dudaklarınıza koyu ruj uygulamasının ardından alt dudağınızın ortasına açık aynı tonlarda farklı bir ruj uygulayarak dudaklarınızı dolgun gösterilirsiniz.

Benzer bir yöntem kullanarak ta dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz dudak ortasına parlatıcı uygulayabilirsiniz.

*Göz makyajını uygulamadan önce gözlerinizi ön plana çıkarmak için mutlaka kapatıcılardan yardım alın. Gözün alt kirpik altına beyaz bir göz kalemi uygulayabilirsiniz bu uygulama sayesinde gözleriniz daha büyük ve parlak bir göz çevresi elde etmiş olacaksınız.

*Kaşlarınızda şekil uyumuna dikkat edin özelliklede saç renginizle uyumlu olmalarına özellikle dikkat edin. Unutmayın kaşlar yüzün ifade şeklini oldukça yakından ilgilendiren görsel olarak önemli bir ayrıntıdır.

*Makyaj yaparken allıkları istediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz. Özelliklede pembe, şeftali ve bronz renkler en çok tercih edilen renklerdir. Allıklarınızı kusurlarını gizlemek için kusursuz olan bölgeleri ortaya çıkarmak için kullanabilirsiniz.

*Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırayı bizce doğal ürünleri ve malzemeleri mutlaka tercih etmeniz gerektiği gelmektedir. Özelliklede makyaj fırçalarını kullanmaya özen gösterin fırçalar yüzünüzde doğallığı ortaya çıkaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap