Mahidevran İsminin Anlamı

mahidevran-isminin-anlami-21335

 

Mahidevran İsminin Anlamı Nedir?

Muhteşem yüzyıl dizisindeki Mahidevran Sultan karakteri ile popülaritesini artıran Mahidevran ismi anlamıyla da öne çıkan ve sevilerek kullanılan isimlerden biridir. Mahidevran ismi Arapça kökenli isimler arasında yer almaktadır. Günümüzde, Mahidevran ismini kullanmakta olan ve çocuklarına bu ismi vermek isteyen pek çok ebeveyn bulunmaktadır. Mahidevran isminin anlamı ise en sık merak edilen konuların başında gelmektedir. Mahidevran ismi bir kız ismidir. Genellikle kız çocukları için tercih edildiği bilinmektedir.

Mahidevran isminin anlamı ise ismin kendisi kadar güzeldir. Mahidevran ismi güzelliği ile dünyayı fetheden en güzel kadın anlamına gelmektedir. Aynı zamanda temiz insan gibi bir anlamda içermektedir. 

Mahidevran isminin anlamı kadar bu isimle ilgili merak edilen diğer bir konu ise Mahidevran isminin Kuran’da geçip geçmediğidir. Mahidevran isminin kuranda geçtiğine dair herhangi bir bilgi yoktur.

İstatistiksel verilere göre, Türkiye’de Mahidevran ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır. Ülkemizde Mahidevran ismi en fazla İstanbul’da yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Mahidevran ismi kullanım oranı her geçen gün artış gösterse de az kullanılan isimlerden biridir. Mahidevran ismi söz konusu olduğunda arama motorlarında en sık aratılan cümlelerden biri Mahidevran isminin anlamı cümlesidir. Mahidevran isminin TDK’deki anlamı ise yine çok fazla merak edilen konulardan biridir. Mahidevran ismi Türk Dil Kurumunda özellikle bir karşılığı yoktur.

Harflerin bir araya gelmesi sonucu oluşan titreşimle oluşan enerjinin bireylere olumlu ya da olumsuz yansıdığı bilinmektedir. Harflerin titreşimi ile oluşan bu enerji telaffuz edilen isimin kişiye farklı anlamlar yükleyebilmesine neden olabilmektedir. Bu durumla ilgili pek çok  uzman görüşü bulunmaktadır. Telaffuz edilen isimdeki harflerin, o ismi kullanan kişinin karakterine dair bazı önemli püf noktalar barındırdığı ise bu konunun uzmanları tarafından onaylanmıştır. Mahidevran isminin anlamı gibi Mahidevran isminin analizi de bu isme sahip olan kişiler için oldukça önemlidir.

 • M: Ticari ilişkileri kuvvetli ve ticarete yatkın bir karakteri ifade eder.
 • A: Öne çıkan ve enerjik bireyleri ifade eder
 • H: Durgun ve sakin karakteri sembolize eder.
 • İ: Duygusal ve kırılgan çağrışımı yapmaktadır.
 • D: Üstün özellikleri olan hırslı insanları çağrıştırır.
 • E:Mücadeleci bir ruh
 • V:Umursamaz ve içine kapanık
 • R:Kararsızlığı çağrıştırır
 • A: Öne çıkan ve enerjik bireyleri ifade eder
 • N:Aklıselim bir karakter

Mahidevran ismini taşıyan bireylerin enerjik bir yapıya sahip oldukları bilinmektedir. Yaşamdan zevk almayı bilen pozitif insanlardır. Mahidevran isminin kişilik özellikleri incelendiğinde aynı zamanda kendisi ile ilgilenilmesinden çok hoşlanan bireyler oldukları da görülmektedir.

Günümüzde az kullanılsa da sinema televizyon sektörünün katkıları ile kullanım oranı artan orijinal isimlerden biri Mahidevran ismidir. Mahidevran ismi caiz mi? Sorusu ise, Mahidevran isminin anlamı gibi merak edilen bir konudur. Mahidevran ismin İslami açıdan dikkate alındığında kullanılmasında bir sorun olmadığı bilinmektedir. İsimlerin anlamının örf ve adetlere uygunluğu gibi dini açıdan olumsuz bir anlam içermiyor olması da önemlidir. Mahidevran ismi göz önünde bulundurulduğunda, caiz olan isimlerin içerisinde yer aldığı görülmektedir. Mahidevran ismini tercih edecek olanların Mahidevran isminin anlamı konusunda araştırma yapmaları faydalı olacaktır

Ses uyumları daima genel bir uyum yaratır. Bu nedenle ses uyumu olan isimlerde birbiri ile uyum içerisinde olacaktır. Mahidevran ismine benzer isimler bulunmaktadır. Mahidevran ismi ile uyum sağlayabilecek benzer isimlerden bazıları;

 • Mahire
 • Mahinur
 • Mahibe
 • Mahiya
 • Mahperi

Mahidevran ismi diğer pek çok isme göre kullanımı oldukça az olan bir isimdir Mahidevran ismine sahip ünlüler tarihte sadece bir tanedir. Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Mahidevran Sultandır.

Formun Üstü

Formun Altı

Mahidevran isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Temiz İnsan.
 • 2 – En güzel kadın. Güzelliği ile Dünyayı fetheden, zamanı durduran.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mahidevran ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mahidevran ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mahidevran ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mahidevran ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mahidevran ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mahidevran isminin Türkiye sıralaması

Mahidevran en çok kullanılan 8712. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3610. isimdir.

Mahidevran ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Mahidevran isminin Harf Analizi

Kişiye Mahidevran ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Mahidevran İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mahidevran ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mahidevran isminin anlamını gözden geçirin!

Mahidevran İsminin Numerolojisi

Mahidevran isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
H: on
İ: on iki
D: beş
E: altı
V: yirmi yedi
R: yirmi bir
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 116

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap