Mah İsminin Anlamı

Mah İsmi

Mah İsminin Anlamı Geçmişten günümüze kadar kullanılan bazı isimler günümüzde hala kullanılmaya devam edilmektedir. Bu isimlerin modası geçmeyen isimler arasında yer alması pek çok kişinin dikkatini üzerine çekmektedir. Mah ismi de modası geçmeyen isimler arasında yer alan ve pek çok ebeveynin çocuğuna verdiği isimler arasında bulunmaktadır. Gerek güzel anlamı gerekse söylenişi sebebiyle bu ismin oldukça sık tercih edildiği biliniyor.

Genel olarak kız çocuklarına verilen isimler arasında yer alan Mah isminin anlamının bir değil birden fazla olduğu söyleniyor. Bu bilgi doğrultusunda Mah isminin anlamları arasında ilk sırada güzel kadın, ikinci sırada genç kadın, üçüncü sırada genç ve güzel kadın, dördüncü sırada benzersiz kadın, beşinci sırada hiçbir şeyle aynı olmayan kadın, altıncı sırada benzersiz güzellik, yedinci sırada düşüncesi temiz, sekizinci sırada çevresinde güzelliği ile bilinen, dokuzuncu sırada ise benzersiz güzellik anlamları bulunuyor.

Mah İsminin Anlamı
Mah İsminin Anlamı

Genel bir değerlendirme yapıldığında güzel anlamlı isimler arasında bulunan Mah ismi Arapça kökenli kız çocuğu ismidir. Arapça kökenli olması nedeniyle pek çok ebeveyn Mah ismini araştırırken Mah ismi Kuranı Kerim’in içerisinde geçiyor mu? Sorusunun cevabını aratmaktadır.  Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmeyen isimlerden biri olmasına rağmen Mah ismi çocuklara verilebilecek, caiz isimlerden biridir.

Mah ismi hakkında sıklıkla araştırılan ve ebeveynler tarafından merak edilen sorulardan biri de Türkiye’de Mah isminde kaç kişi var? sorudur. Genel bir değerlendirme yapıldığında ve 2022 yılında paylaşılan isim istatistiklerine bakıldığında Türkiye’de 12 kişinin Mah ismine sahip olduğu görülebilir. Bu kişilerden 6 tanesi İstanbul’da, 3 tanesi Ankara’da, 3 tanesi ise İzmir’de yaşamaktadır.

Geriye kalan  kişilerin ise Türkiye’nin 81 ilinde ikamet ettiği bilinmektedir. Türkiye’de 2022 yılında duyurulmuş olan isim istatistiklerine bakıldığında elde edilebilecek olan bir diğer bilgi ise Mah isminin Türkiye sıralamasıolarak bilinmektedir. Mah isminin Türkiye’de en çok tercih edilen isimler arasında 38294. sırada, Türkiye’de en çok tercih edilen kız çocuğu isimleri arasında ise 16838. sırada yer aldığı görülmektedir.

Mah ismine sahip olan kişilerin hem olumlu hem de olumsuz özellikleri bulunmaktadır. Ebeveynler Mah isminin olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında araştırma gerçekleştirmeli ve bu araştırmanın sonucunda çocuğuna Mah ismini verip vermeyeceğine karar vermelidir. Bu duruma göre Mah isminin olumlu özellikleri arasında  sakin, hassas, merhametli, empati kuran, fedakar, hayal gücü yüksek, inancı yüksek, esnek duygulara sahip, gizemli, romantik sessiz, yumuşak başlı, yaratıcı, şefkatli, yalnızlığı seven, uyumlu özellikleri yer almaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra Mah isminin olumsuz özellikleri arasında ise marjinal, duygusal olmayan, beklenmedik kararlar alan, öngörülemeyen, sabit fikirlilik özellikleri bulunmaktadır.

Mah ismi çocuklara verilmeden önce Mah isminin harf analizi de öğrenilmelidir.  Mah isminin içerisinde bulunan harflerin titreşimleri sonucunda Mah isminin olumlu mu yoksa olumsuz mu isim olduğunu anlamak mümkündür. Bu duruma göre M harfi  ticarete olan yatkınlığı, A harfi enerjiyi, H harfi ise sakinliği işaret etmektedir.

Mahah, Mahaz, Mahek, Mahala, Mahlah, Mahara, Mahath, Myah,  Maath, Moreh, Mayah, Mozah, Mahah, Mahlah  Mayan, Mayariya, May, Mayme, Mayde, Mayte, Maybe, Mayes, Maymie, Maycee, Amayah, Chayah, Sumayah, Hidayah, Arrayah, Makayah, Myah, Aiyah, Toyah, Anyah, Kaiyah, Aniyah, Batyah Mahah, Massah, Maleah, Malcah, Malkah, Mahlah, Makalah, Myah, Moreh, Mozah, Maath, Maroth, Mahath, Maegth isimler Mah ismi ile benzeyen isimler arasında yer almaktadır. Bu isimler arasından bir ismin seçilmesi durumunda çocuklara hem anlamı güzel hem de caiz isimler vermek mümkündür. Eğer sizler de Mah ismi ile uyumlu isim arayışı içerisindeyseniz bu isimlerden birini seçebilirsiniz.

Mah isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – benzersiz kız / güzel bir genç kadın

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mah ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mah ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Mah ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Mah ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Mah ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mah isminin Türkiye sıralaması

Mah en çok kullanılan 38294. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 16828. isimdir.

Mah isminin Harf Analizi

Kişiye Mah ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Mah İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mah ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mah isminin anlamını gözden geçirin!

Mah İsminin Numerolojisi

Mah isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
H: on
TOPLAM: 27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap