Madecassol krem Faydaları Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

Madecassol krem Cilt problemleri ile mücadele eden insanların internet üzerinden yapmış oldukları araştırmalarda karşılarına çıkan ve sıklıkla önerilen kremlerden bir tanesi de Madecassol Kremdir.

Peki adı bu kadar sık anılan bu Madecassol Krem bahsedildiği kadar etkili mi? Madecassol Krem ne için ve ne amaçla kullanılır? 

Eğer sizlerde inatçı cilt problemleriyle baş etmeye çalışan ve Madecassol Kremi denemeyi düşünen kişilerden biri iseniz fakat kafanıza bu gibi bazı sorular takılıyor ise kararınızı vermeden önce bu yazımıza göz atmanızı öneririz. Zira Madecassol Krem ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol Krem  centela asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılmış olan ve bu sayede de cildin onarılmasına, yenilenmesini ve oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileştirilmesine destek sağlayan medikal bir kremdir.

Bu yararlı etkileri sayesinde yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce, sivilce izleri ve çatlak tedavilerinde sıklıkla başvurulan ve doğru şekilde kullanıldığı takdirde büyük oranda başarıya ulaşan kremlerden bir tanesidir. Fakat her medikal kremde olduğu gibi bilinçsiz kullanımlar ciltte olumsuz etkilerin yaşanmasına ya da tedaviden yanıt alınamamasına neden olabilmektedir. Bu neden detaylı araştırmalarınızı yapmadan Madecassol Krem kullanmanız önerilmemektedir.

Madecassol Krem Hangi Amaçla Kullanılır?

İçeriğindeki hammaddenin yenileme özelliği ile ciltte oluşan sivilce izleri, lazer epilasyon sonrasında oluşan cilt lekeleri ya da lazer epilasyonun neden olduğu tahrişler ve cilt bakımlarının neden olduğu tahrişler ile mücadelede etkili kremler arasında Madecassol Krem ilk sıralarda bulunmaktadır.

Ayrıca cilt yüzeyinde oluşan birinci ve ikinci derece yanıkların iyileşme ve leke giderilmesi sürecinde, lokal deri ülseri, dekubitüs ülser, radyoterapi de yüksek radyasyona maruz kalma sonrasında oluşan radyo epidermis tedavisinde, cilte oluşan yara ve yanıkların iyileşme sürecinin hızlandırılmasında, ciltte oluşan tahrişin onarılmasında, ağda sonrasında oluşan lekelerin giderilmesinde ve oluşan tahrişin onarılmasında ve kuru cilt tiplerinin nemlendirilmesinde kullanılan bir kremdir.

Madecassol Kreminin Faydaları

Madecassol Krem Nasıl Uygulanır?

Cildinizde oluşan probleme göre günde maksimum iki defa kullanın önerilen Madecassol medikal bir kremdir. Haliyle deri ve zührevi hastalıklar uzmanı yani cildiye doktorlarına danışılmadan kullanılması uygun olmayan bir kremdir. Bu nedenle mücadele ettiğiniz cilt problemi ne olursa olsun mutlaka bir uzmana danışarak onun tavsiyelerini almayı ihmal etmemelisiniz.

Unutmayın ki sahip olduğunuz probleme ve vücudunuzun özelliklerine göre tedavi süreciniz ve tedavide kullanılacak ilaç yâda kremler farklılık gösterecektir. Fakat biz yine de kullanımında sıklıkla önerilen Madecassol Krem ile cilt bakımıuygulamalardan bir tanesini sizlerle paylaşacağız. Özellikle cilt lekesi, sivilce izi, kuru cilt ve çatlayan cilt problemlerinde tercih edebileceğiniz bir yöntemdir.

Bir çay kaşığı kadar Madecassol kremi, bir çay kaşığı kadar Bepanthen krem ve bir adet E vitamini kapsülünü bir cam kase içerisinde karıştırın.

Madecassol ve bepanten kremi aynı oranda kullanmaya özen gösterin. Karışımınızı hazırladıktan sonra göz ve dudak çevresinden mümkün olduğunca uzak durarak ve sorunlu bölgeye uygulayınız. Daha sonrasında yaklaşık 1 saat bekledikten sonra bol ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Uygulamayı iki haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

Madecassol Kremin Cilde Faydaları Nelerdir?

Madecassol kremin faydaları saymakla bitmez. Onarıcı etkisi sayesinde ameliyatlarda oluşan yara ve yırtılma gibi

problemlerde kullanabilirsiniz.

Madecassol krem ne işe yarar? Özellikle doğum sonrasında göğüs ucunda oluşan çatlaklar için onarıcı etkiye sahiptir. Sürekli emziren kadınlar bebek süt emdikten hemen sonra kremi hasarlı bölgeye sürüp bebek yeniden gelmek isteyene kadar cilt yüzeyinde bekleterek Madecassol Kremi uygulayabilirler. Fakat yine de doktorunuza danışıp tavsiyelerini almayı ihmal etmeyin.

Ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin ve sivilce izlerinin tedavisinde etkili kremlerden biridir.

Özellikle kış aylarında soğuktan etkilenerek çatlayan el ve ayak derilerinizin hızlı bir şekilde onarılarak yumuşamasını sağlar.

Uzun süre yataktan kalkamayan hasta insanların ciltlerinde oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Hamilelik ya da hızlı ve aşırı kilo değişimlerinden kaynaklanan çatlakların görüntüsünün hafiflemesinde Madecassol Krem etkili kremlerden biridir.

İçeriğindeki maddeler sayesinde hücre yenileyici özelliği sahip olan bu krem kırışıklıkların hafifleyerek, cildin yumuşaması ve pürüzsüzleşmesinde etkilidir.

Madecassol Krem cilt bakımı uygulamalarında yenileyici ve onarıcı özelliği ile sıklıkla tercih edilen kremlerden biridir.

Düzenli ve doğru kullanım sayesinde dokularının kendini yenileme hızını arttırır.

Sünnet olan çocukların derilerinde oluşan sorunların tedavi sürecinde sıklıkla başvurulan kremlerden bir tanesi Madecassol kremdir.

Dövme sildirme işleminden sonra kalan izlerin hafifletilmesi için kullanılır.

Dirsek ve diz bölgesinde yaşanan kararmaların önlenmesinde ve kararan bölgelerin renginin açılmasında olumlu etkilere sahiptir.

Hassas ve kuru cilt tiplerinde nemlendirici amacıyla Madecassol Krem kullanılabilir. Fakat gün içerisinde iki defadan fazla kullanılması önerilmemektedir. Yukarıda da hatırlattığımız gibi Madecassol kremi hangi amaçla kullanacak olursanız olun mutlaka bir uzmana danışmayı ve kullanım şeklini ondan tavsiye almayı ihmal etmeyin.

Madecassol Kremin Yan Etkileri Nedir?

Her medikal krem ve ilaçta olduğu gibi Madecassol Kremde de bazı yan etkiler bulunmaktadır. Fakat oldukça az olması kremin tercih edilirliğini arttırmaktadır. Madecassol kremin içeriğinde kortizon ya da vücuda yan etkisi bulunan herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır ve bitkisel özlerden oluşmaktadır. Bu nedenle prospektüsünde görmeye alışkın olmadığımız kadar az madde bulunmaktadır.

Madecassol kremin yan etkileri: alerjik reaksiyonlar, cilt döküntüsü, kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen) ve kaşıntıdır. Bu belirtilerden herhangi biri kremi sürdüğünüz de sizde oluşuyorsa bu Madecassol kremin içeriğinde bulunan bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelmektedir ve en hızlı şekilde bir hastaneye başvurmanız tavsiye edilir.

Ayrıca Madecassol Krem açık yaralara kullanılmaması gereken bir kremdir. Açık yaralara sürüldüğü takdirde ciltteki tahrişi arttırabilir ve içi su dolu kabarcıkların oluşmasına neden olabilir. Ayrıca aşırı doz kullanımı da ciltte tahrişe neden olabilmektedir.

Madecassol Kremi Hamile Kadınlar Kullanabilir Mi?

Madecassol Krem yan etkisi oldukça az ve içeri birçok ürüne göre daha temiz olan bir kremdir. Bu nedenle genellikle hamile ve emziren kadınların kullanımda herhangi bir sakıncanın bulunmadığını uzmanlar tarafından söylenmekte ve önerilmektedir.

Fakat yine de sizler hamile ya da emziren bir kadın iseniz mutlaka doktorunuza danışıp fikrini almayı ihmal etmeyin. Hamilelik ve emzirme sırasında bilinçsiz ilaç kullanımı çocukların vücudunda telafisi mümkün olmayan hasarlara neden olabilmektedir bu nedenle işimizi sağlama almakta fayda var.

Madecassol Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Madecassol krem kullanımına başlamadan önce ilk olarak mutlaka bir doktora danışın. İlacı temin ettikten sonra kullanım kılavuzunun detaylı bir şekilde okumayı ve içeriğindeki maddeleri incelemeye ihmal etmeyin.

Eğer içeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa ilacı kesinlikle kullanmayın. Madecassol kremi güneşten uzak ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde tutmayı ihmal etmeyin. İlk uygulamada kreme karşı herhangi bir hassasiyetinizin olup olmadığını kontrol etmek için cildinizin küçük bir kısmına sürüp en az 12 saat bekleyin.

Eğer kremi uygulamış olduğunuz bölgede herhangi bir alerjik reaksiyon, kızarma ya da acıya neden olan bir durum var ise kremi kullanmayınız. Unutmayın ki fazla doz kullanımı cildinizde tahribatlara neden olabilir. Bu nedenle doktorunuzun önermiş olduğu miktar ve Dozun üzerine çıkmamaya dikkat edin

Madecassol Krem Nerede Satılır?

Madecassol Krem medikal bir kremdir. Bu nedenle bu kremi yalnızca eczanelerden temin edebilirsiniz. Bu durum aklınıza yene bir soruyu getirebilir. Madecassol krem reçetesiz satın alınabilir mi? Evet, bu kremin yan etkisinin oldukça az olması sebebiyle eczanelerden reçete olmadan ücretli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Madecassol kremin fiyatı 2020 yılı için 29 TL’dir. Fakat yine de vücudunuzda var olan problemin tedavisi için mutlaka cildiye ya da plastik cerrahi uzmanlarına danışarak onların tavsiyesi dahilinde önerilen kremleri ya da yazmış oldukları plan ve ilaçları kullanmanızda fayda var.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat Ölümden Önce Bir Rüyadır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Merhaba sayfanız valla çok iyi, twitter da paylaştım

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol