Liya İsminin Anlamı

Liya İsminin Anlamı

Liya İsminin Anlamı, İsimler insan hayatında oldukça önemli bir yere sahip olan ve insanların karakterini etkileyen faktörler arasında yer alır. İsimlerin doğru bir şekilde seçilmemesi durumunda büyük sorunlara yol açabilmekte ve insanların karakterinin olumsuz olarak etkilenmesine sebep olabilmektedir.

Bu nedenle yeni anne ve baba olacak kişiler çocukları için isim seçerken son derece dikkatli bir şekilde araştırma yapmalı ve isimlerin anlamlarına, analizlerini, özelliklerine dikkat etmelidir.

Son dönemlerde Tarkan ve Pınar Tevetoğlu’nun çocuklarının ismini Liya koyması üzerine popülerleşen isimlerden biri de Liya olmuştur.

Bu ismin popülerleşmesi üzerine pek çok kişi çocuğuna Liya ismini koyarken ilk kez bu ismi duyan kişiler ise “Liya’nın Anlamı nedir?” sorusunu gündeme getirmektedir. Bir değil birden fazla anlamı olan bu ismin ilk anlamı su yoludur. Oldukça güzel bir su yolu anlamına gelen bu ismin ikinci anlamı ise sabrın en güzeli olarak bilinmektedir.

Üçüncü anlamı ise genellikle Arapça’da kullanılan sudan uzak yer anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra Liya’nın bir beyaz fasülye türü olduğu ve kadınlara Liya ismi verildiğinde beyaz tene sahip olduklarının ima edildiği de yaygın bir bilgidir.

Mayıs ayında Türkiye’de paylaşılan verilere bakıldığında Türkiye sınırları içerisinde 1074 kişinin ismine sahip olduğu bilinmektedir.

Bunlardan 441 tanesi İstanbul’da, 117 tanesi Ankara’da, 159 tanesi ise İzmir’de yaşamaktadır. Liya ismi çocuklara verilmeden önce dikkat edilmesi gerekenlerden biri de Liya isminin analizi olmaktadır. Bu isme sahip olan çocukların genellikle mor rengi sevdiği ve kader sayılarının dokuz olduğu bilmektedir.

Liya ismine sahip olan kişilerin olumlu yönleri arasında neşe, enerji, güçlülük, ön planda olmayı sevmek, mertlik, sosyallik, sıcakkanlılık, iddia ve sadakat yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra Liya isminin olumsuz yönleri de mevcuttur. Liya isminin olumsuz yönleri arasında aşırı derecede tutuculuk, fazla sahiplenme, hassaslık ve alınganlık yer almaktadır. Genel bir değerlendirme yapıldığında Liya ismine sahip olan kişilerin fiziksel özellikleri de benzerlik göstermektedir. Bu isme sahip olan kişilerin genellikle dolgun bir yüze, açık renk saçlara, sivri bir burun ve uzun bir boya sahip olduğu görülmektedir.

İlk kez anne baba olacak ya da ikinci kez anne baba olmaya hazırlanan kişilerin Liya ismine uyumlu isimler arayışı içerisinde oldukları bilinmektedir. Liya ismine uyumlu olan isim arıyor ve bu süreçte hangi ismi seçeceğinizi bilmiyorsanız hem erkek çocuklar hem de kız çocuklara koyulabilecek olan isimlere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz. İşte Liya ismine benzeyen isimler listesi!

liya-isminin-anlami-79816
Liya İsminin Anlamı

Liyan, Liyana, Liyakat, İlya, Asiya, Lidya, Çiya, Piya, Riya, Mahiya, Lisiya, Lilya, Likya, Lidya, Leyla, Lina, Lara, Lamia, Lena, Linda, Lema, Aliyar, Evliya, Eliyar, Övliya, Zekeriya, Ziya, Enbiya, Embiya, Liva, Lala, Lisa ve Laşa isimleri Liya ismi ile uyumlu isimler arasında yer alır.

Tüm bunların yanı sıra Liya isminin harf analizi de oldukça önemlidir. Liya ile hitap edildiğinde harflerin titreşimleri sonucunda elde edilen bu sesler çeşitli anlamlara gelmektedir. Genel bir ifadeyle Liya isminin harf analizi şu şekilde gerçekleştirilmektedir.

L harfi sanata olan düşkünlüğe, İ harfi hassasiyete, Y harfi ders çıkarma yeteneğine, A harfi ise enerjiye işaret etmektedir. İsimlerin taşıdıkları anlam insan karakter üzerine etki ettiği için Liya ismini çocuklara vermeden önce harf analizine de dikkat edilmelidir.

Anne ve babalar Liya ismini çocuklarına verirken her bir harfin farklı anlama geldiğini bilmeli ve bu harflerin taşıdığı anlamı öğrenerek çocuğun nasıl bir karaktere sahip olacağını öngörmelidir.

Liya isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Su Yolu.
  • 2 – Sabrın en güzeli
  • 3 – Liya (Arapça Liyaa) sudan uzak bir yer anlamına gelir. Ayrıca Liya, bir beyaz fasulye türüdür, ve bir kadın hakkında liya gibi denildiğinde, onun çok beyaz bir cilde sahip olduğu anlamına gelir.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Liya ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Liya ismini kullanan 1.740 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Liya ismini kullanan 441 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Liya ismini kullanan 117 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Liya ismini kullanan 159 kişi bulunmaktadır.

Liya isminin Türkiye sıralaması

Liya en çok kullanılan 2264. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1029. isimdir.

Liya ismini kullananların sayısı, son bir yılda 802 kişi artmıştır.

Liya isminin Harf Analizi

Kişiye Liya ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Liya İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Liya ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Liya isminin anlamını gözden geçirin!

Liya İsminin Numerolojisi

Liya isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
İ: on iki
Y: yirmi sekiz
A: bir
TOPLAM: 56

Bazı ünlülerin Liya ismini kullandığı bilinmektedir. İşte bazı ünlülerin Liya adını taşıdığı bilinen örnekler:

  1. Liya Kebede – Etiyopyalı model ve oyuncu. Dünya çapında tanınan bir süpermodel olan Kebede, aynı zamanda çeşitli filmlerde de rol almıştır.
  2. Liya Tong – Hong Konglu aktris. Televizyon dizilerinde ve filmlerde başarılı performanslar sergileyen Tong, popüler bir oyuncudur.
  3. Liya Sitdikova – Rus jimnastikçi. Artistik jimnastik dalında başarılı olan Sitdikova, uluslararası yarışmalarda madalyalar kazanmıştır.
  4. Liya Akhedzhakova – Rus tiyatro ve sinema oyuncusu. Uzun süre Moskova Sanat Tiyatrosu’nda sahne alan Akhedzhakova, Rusya’da tanınmış bir oyuncudur.

Bu ismi kullanan başka ünlüler de olabilir, ancak bu listede bilinen ve tanınmış isimler verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap