Lirik İsminin Anlamı

Lirik İsmi

Lirik İsminin Anlamı Türkçe ’de yer alan ve edebi bir kelime olan lirik kelimesinin anlamı birçok kişi tarafından merak edilen bir kelimedir. Lirik isminin TDK deki anlamı coşkun, ilham dolu ve çok etkili şeklinde tanımlanmaktadır. Kelime, aslen Fransızca kökenlidir.

  Eski Yunan edebiyatında lir çalınarak okunan ve söylenen şiir de denilebilecek Lirik isminin anlamı çoğunlukla kişisel duyguları dile getiren edebiyat dalı şeklinde de yorumlanabilir. Lyrics Avrupa dillerinde bir teatral gösterilerde okunan ve lir eşliğinde okunan şiir türünün adıdır. İngilizce, Fransızca ve Yunanca ’da görebileceğiniz bir edebiyat türlerindendir. 

Lirik isminin anlamı coşkulu ve İlham veren olsa da, edebiyatta lirik şiir türü ile aşk acısı, vatan özlemi ve ayrılık gibi bireysel özlem ve duygular anlatılmaya çalışılır. Romantizm akımına benzer bir akımdır. Tamamıyla duyguların ön planda olduğu lirik türler insanlara hoş duygular çağrıştırır. Bu yüzden, lirik isminin yumuşak bir geçiş ve hoş bir manası bulunur. Lirik isminin anlamı çoğu zaman kişide güçlü hisler uyandırdığı için ismin verildiği kişilere de bu şekilde sirayet edeceğini belirtmek de yarar var. 

Lirik İsminin Anlamı
Lirik İsminin Anlamı

Lirik çoğunlukla şiir ile birlikte görülen ve kullanılan bir kelime olup birçok kişinin severek kullandığı bir isimdir. Genellikle kız ismi olarak düşünülse de erkek ismi olarak kullanılan bir addır. Lirik isminin analizi yapıldığı zaman genellikle bu ismi taşıyan kişinin karakter özelliklerini de ortaya koymuş oluyoruz. Lirik kelimesi aslen Lyric şeklinde yazılır.  Lirik isminin kişilik analizi açısından bakılırsa, L yetenekli ve sanatsal yönü ağır basan kişi demektir. 

 İ, ince, narin ve kırılgan bir yapıya sahip olmasıdır. Geçmişte yaşadığı üzücü olayları hatırlar ve bu yüzden,  kincidir. Ama aynı zamanda, oldukça güçlü bir karaktere sahiptir. R ise, sert bir yapıya sahip olmak demektir. Her konuda tereddüt yaşar. Ama duygusallığı her alanda onu ön plana çıkarır. Lirik isminin anlamı da, genel olarak, edebiyat terimi olduğundan duygusallığı ve duyguların sanatsal ifadesi kişiliğe yansımıştır. Lirik isminin anlamı kimi zaman da güçlü, kuvvetli kimse ya da can dost olarak da yorumlanabiliyor. 

K ise, yeteneklerini ortaya koymasını ifade eder. Çok fazla okuyan ve kişilik gelişimine önem veren bir karakter sergilerler. Lirik ismi caiz mi sorusu ise anne babaların en çok merak ettikleri konuların arasındadır. Lirik ismini dini açıdan veya İslami açıdan değerlendirmek gerekirse, hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. 

Lirik isminin anlamı itibariyle sanatsal bir yönü olduğu için ve olumsuz, kötü bir anlam içermiyor ve doğal olarak güzel bir anlam içeriyorsa gönül rahatlığı ile çocuklarınıza bu ismi koyabilirsiniz. Allah resulü Muhammed aleyhisselam(SAV)  şöyle buyurmuştur “ Çocuğun babası üzerindeki hakkı Ona güzel bir isim koymasıdır”.

Lirik ismine benzer isimler arasında Lares, Laris, Larisse, Larise, Alise, Elisa,  Ares,  Lina, Lisa, Linda, Leyla, Lena, Alinda,  Lusiya gibi daha çok yabancı kökenli isimler sayılabilir.  Yunan kökenli bir kelime olduğundan dolayı Yunanca bir takım isimle benzerlik ya da uyum sağlayacak adlar kullanılabilir. 

Lirik ismine sahip ünlüler arasında sayılabilecek bir isim bulunmuyor. Ülkemizde de bu adda herhangi biri bulunmuyorsa da son dönemlerde yeni doğan bebeklere konulan nadir isimler arasında yer alacağa benziyor. Lirik isminin anlamı ismin verildiği kişiye de aynı anlamda bir karakter yüklüyor. Şiirsel, coşkulu, güçlü duygular uyandıran bir his uyandırır. Bu açıdan, çocuklarınıza rahatlıkla bu ismi verebilirsiniz. 

Lirik isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sağlam, Gürbüz, Güçlü Kimse, İyi Yürekli Dost Kimse,

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Lirik ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lirik ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Lirik ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Lirik ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Lirik ismini kullanan bulunmamaktadır.

Lirik isminin Türkiye sıralaması

Lirik en çok kullanılan 13505. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 12922. isimdir.

Lirik isminin Harf Analizi

Kişiye Lirik ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Lirik İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lirik ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lirik isminin anlamını gözden geçirin!

Lirik İsminin Numerolojisi

Lirik isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
İ: on iki
R: yirmi bir
İ: on iki
K: on dört
TOPLAM: 74

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap