Limon İsminin Anlamı

İsim seçiminde özel bir araştırma yapılmalıdır. İsmin anlamı ve taşıdığı özellikler kişiliklerin üzerinde etki ettiği için önemlidir. O nedenle Limon isminin anlamı için bir araştırma yaptık. Limon Türk Dil Kurumunca “turunçgillerden bir ağaç  ve bu ağacın meyvesi” şeklinde tanımlanmıştır. Bu isim genellikle kız çocukları için tercih edilmektedir. 

Limon ismini Türkiye’de kaç kişi kullanıyor diye incelediğimizde bu isme sahip hiç kimse olmadığı belirlenmiştir. Özel, farklı ve az kişinin sahip olduğu bir isim arayanlar için Limon ismi iyi bir tercih olacaktır.  Bir diğer merak konusu da Limon ismi Kuran’da geçiyor mu? olmuştur. Limon ismi Kuran’da geçmese de dinen herhangi bir sakınca görülmemiştir. Anlam bakımından da çocuklara  bu ismin verilmesinde alimler tarafından bir sakınca görülmemiştir. 

İsim seçerken isimlerin  kişilikler üzerinde etkisi olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Anne babaların çocuklarına olumlu yönde etki edecek isimleri seçmek istedikleri hiç şüphesizdir. Bu nedenle sizler için Limon isminin kişilik analizi nedir? diye araştırma yaptık. Bu analiz isim uzmanları tarafından yapılmıştır. 

Limon ismine sahip kişiler alımlı ve çekici kimselerdir. İnsan ilişkilerinde eğlenceli ve herkesle dost olabilen tiplerdir. Girdikleri ortamda bulunan insanların kalbini kolaylıkla kazanırlar. Çok samimi görünürler ancak durum böyle değildir. Ortamlarda bazen çok muhabbetçi olurken bazen de kalp kırarlar. Bu kişiler  sabit fikirli değillerdir. Duruma göre  sahip oldukları fikirleri değişim gösterir. 

Limon isimli kişilerin sahip olduğu olumlu özelliklere bakıldığında arkadaş canlısı, dışa dönük, sıcakkanlı ve  sempatik biri olduğu görülmektedir. Özgürlükçü bir yapıya sahip olan bu kişi her zaman yeni hedefler belirleyip bu hedefleri peşinde koşar. Küçük şeyler ile mutlu olabilen bu kişiler genellikle neşeli, şakacı ve maceracıdır. Genel olarak işlerinde canlı, aktif, hevesli, deneyime açık ve değişim ister. Saf, hoşgörülü, sosyal, iyimser, sempatik ve yenilikçi olması nedeniyle arkadaş ortamlarının aranan yüzüdür. 

Bu isimli kişilerde olumsuz özellikler de belirginlik gösterir. Kurdukları hayallerinde başladıkları iste asla vazgeçmeyen inat eden kimselerdir. Duygularını bastıran özellikleri nedeniyle sıkıntılarını içinde yaşar ve kimseyle paylaşmazlar. Kolayca kırılır ve kolay karşıdaki insanı kırarlar. Duygularını hep uçlarda ve aşırı yaşarlar. Etrafındaki insanlara çok güvenmeyen kuşkucu bir tarafları vardır. 

Fiziksel özellikleri incelendiğinde kalın ve gür saçlı kişilerdir. Genellikle dalgalı saç yapıları sağlıklı bir görünüme sahiptir. Geniş ve açık bir yüz yapısı olan bu kişilerin alın yapıları da geniş ve düzdür. Gözler iri ve yuvarlak, kaşlar ise eğri şeklindedir. Vücut olarak enerjik ve dik bir duruşları vardır. 

Kişilik analizi dışında Limon isminin harf analizi de yapılmıştır. Kişilere hitap edildiğinde ismin sahip olduğu harfler titreşim oluşturur. Bu titreşimler kişiliğe etki eden titreşimlerdir. L harfi kişinin sanatsal bir yeteneğe sahip olduğu izlenimini yaratır. L harfinin isimde yer alması önerilir. İ harfi hassas kişilikleri işaret eder. İsimler de bu harf olmasa da olur. M harfi kişiyi ticaretten anlayan, ticarete yatkın olarak etkiler. İsimde m harfi kullanılacak ise harfin sağında ya da solunda harfi olmalıdır. O harfi gizliliği ve gizemi seven kişiliği temsil eder. İsimlerde önerilen harflerden biridir. N harfi kişinin sağduyuya sahip olduğunu çağrıştırır. 

Limon isminde bulunan harflere alfabede karşılık gelen sıra numarasının toplamına bakıldığında; L harfi on beş, İ harfi on iki, M harfi on altı, O harfi 18 ve N harfi on yedidir. Toplamda ise yetmiş sekiz yapmaktadır. 

Limon isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Turunçgillerden bir ağaç ve bu ağacın meyvesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Rumca
Kuran ‘da geçmiyor.

Limon ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Limon ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Limon ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Limon ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Limon ismini kullanan bulunmamaktadır.

Limon isminin Türkiye sıralaması

Limon en çok kullanılan 36182. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 15673. isimdir.

Limon isminin Harf Analizi

Kişiye Limon ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Limon İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Limon ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Limon isminin anlamını gözden geçirin!

Limon İsminin Numerolojisi

Limon isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
İ: on iki
M: on altı
O: on sekiz
N: on yedi
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap