Lilika İsminin Anlamı

lilika-isminin-anlami-45492

Lilika İsminin Anlamı

Tüm ebeveynler çocukları dünyaya gelmeden önce alternatif birçok isim düşünür. Bazı anne ve babalar bu ismin çok farklı ve sıra dışı olmasını isteyebilir. Lilika ismi de bu gibi farklı isimlerden bir tanesidir. İsim duyuldukça da Lilika isminin anlamı nedir sorusu sıklıkla sorulur. Lilika ismi; çok sevilen ve değerli olan zambak çiçeğini ifade eden bir kelimedir. Yıllar geçtikçe bu kelime bir isim olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple bu ismi tercih edecek anne ve babaların da ismin tüm özelliklerini ve niteliklerini bilmesi gerekir. Anlam olarak farklı ve söyleyiş açısından oldukça kolay Lilika ismi; Lili, Lalin, Lila, Leyla gibi isimler ile söyleyiş olarak benzerlik gösteriyor.

Lilika ismi ile ilgili öğrenilmek istenen detaylar öğrenildikten sonra ise bu isim için çok farklı sorular gündeme gelmeye başlıyor. Bunlardan en önemlisi de Lilika ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu olarak biliniyor. Bilinene göre Lilika ismi kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim içerisinde geçirilmiyor. Bu isim Lale ismi ile de benzerlik gösteriyor ve çoğu zaman karıştırılabiliyor. Ancak Kur’an içerisinde geçmiyor olması bu ismin konulması konusunda herhangi bir günaha sebebiyet vermiyor. Çünkü bu isim hiçbir kötü çağrışım yapmıyor ve anlam açısından da kötü bir unsur barındırmıyor. Bu sebeple aileler bu ismi rahatlıkla çocuklarına verebiliyor. 

Lilika ismi araştırılırken çok detaylı bilgilere erişim sağlanamayabiliyor. Lilika isminin anlamı kadar kökeni de merak ediliyor. Bu konuda yapılan araştırmalar neticesinde Lilika isminin Türkçe’ye ait bir isim olduğu kanısına varılmıştır. Hem söyleniş hem de yazılış olarak oldukça kolay bu isim kız çocukları için kullanıma uygundur. Kullanımına çok sık rastlanmayan bu isim içerisinde yer alan harfler diğer dillerde de kolaylıkla telaffuz edilen harfler arasında bulunuyor. İsmin kısa ve net olması kullanımında büyük bir kolaylık sağlıyor. Tek başına da farklı bir ismin yanında da rahatlıkla kullanılabilen isimler arasında bulunan Lilika ismi farklı isim arayışında olan aileler için ideal bir seçenek…

Lilika ismine sahip kişi sayısı şuan için bilinmiyor. Çünkü bu isim çok az kişi tarafından bilinip kullanılıyor. Bu sebeple aileler tarafından merak edilen Lilika ismine sahip olan ünlüler hakkında da çok detaylı bir araştırma gerçekleştirilemiyor. Ancak anlamıyla, okunuşuyla, yazılışıyla çok farklı olan Lilika ismi, duyanların ilgisini ilk andan itibaren çekebiliyor. İsim ile ilgili çok fazla detaylı bilgiler bulmak zor olsa da anlamı ve kökeni net bir şekilde biliniyor. Bu ismi şuan için kullananların sayısı bilinmediğinden ülkemizin hangi bölgesinde yoğunlukta oldukları da bilinemiyor. Ancak Lilika ismi kız bebek ve kız çocuk isimleri arasında en dikkat çeken seçenekler arasında bulunuyor. 

Lilika isminin analizi yapılırken ilk dört harf boyunca süregelen tekrarlar o bölümdeki enerjinin çoğalmasını ve tüm isme yayılmasını, oradan da ismi taşıyan kişiye geçmesini sağlıyor. Bu sebeple Lilika isminin ilk dörtlüsünü oluşturan L harfinin güzelliği temsil ettiği, İ harfinin de hümanistliği temsil ettiği bilinmelidir. Devamında yer alan K harfi dönüm noktalarını, A harfi ise öncülüğü ve liderliği simgeliyor. Bu harf özelliklerine ve yapısal durumlarına bağlı kalarak Lilika ismi ile ilgili farklı analizler ortaya çıkartılabiliyor. Ancak bilinen kadarı ile analizler bir kişinin karakterini ve psikolojisini yorumlamak adına en net sonuçları sunmuyor. Analizler sadece isim enerjisi ile ilgili bilgiler sunuyor ve bu ismi taşıyan kişinin bunlara dikkat etmesi gerektiğini bildiriyor. 

Lilika isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – zambak çiçeği

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Lilika ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lilika ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Lilika ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Lilika ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Lilika ismini kullanan bulunmamaktadır.

Lilika isminin Türkiye sıralaması

Lilika en çok kullanılan 28585. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 12088. isimdir.

Lilika isminin Harf Analizi

Kişiye Lilika ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Lilika İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lilika ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lilika isminin anlamını gözden geçirin!

Lilika İsminin Numerolojisi

Lilika isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
İ: on iki
L: on beş
İ: on iki
K: on dört
A: bir
TOPLAM: 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap