Leyli İsminin Anlamı

Leyli İsminin Anlamı Nedir?

Ebeveynler yeni doğacak olan bebekleri ne cinsiyetleri belli olduktan sonra hangi isim koyacaklarını ve bu ismin hayatları boyunca taşıyacağı için iyi karar vermek isteyebilirler. İsim koyarken kültürel değerlerimizi ve dini inançlarımızı sömürge etmeden ya da onların yasak olduğu isimlerden uzak durarak koymak isteyebilirler. Çok eski zamanlarda isim koyarken kuranda geçip geçmediği veya aile büyükleri arasında sevilen isimleri koymaktadırlar. Günümüzde ise isimlerin anlamlarını oluşabilecek karakteristik yapılarını veya isim Analizi yaparak bebeklerine isim koymak isteyebilirler.

Bütün isimlerin birbirlerine benzer olduğunu düşünen anne ve baba adayları için farklı bir isim koymak isteyebilir ve bu ismi araştırmak isteyebilirler. Peki,  Leyli isminin anlamı nedir ve yorumlaması nelere işaret ediyor sizlerle paylaşalım. Leyli isminin birçok anlamı bulunmaktadır bunlardan birkaçı gece karanlığı ve saçları gece gibi simsiyah olan Arabi aylarının son gecesi şeklinde üç farklı anlam içermektedir. Arapça kökenli olan bu İstemi kız bebekleriniz için koyulabilir bir isimdir.

Türk dil kurumuna göre bazı isimler kötü mana taşıdığı için ve çağrışımları farklı anlamlara taşıdığı için koyulması engellenmiş ve böyle bir kanun çıkarılmıştır. Leyli isminin TDK ‘deki anlamı geceye özgü olan ya da gece yatılı anlamını taşımaktadır. Türk dil kurumunca leyli isminin koyulmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Bebekler için bu ismi düşünen anne ve baba adaylarının anlamlarını beğenirlerse koyabilirler.

Her isim kişinin hayatı boyunca taşıyacağı için kişiliklerinde yansıtmakta ve kaderini de bir nevi bens edildiği düşünülmektedir. Leyli ismini kişilik analizi ve yorumlama sınırsızlığı için sıralayalım.

Çalışmayı seven eğlenceli bir karakter olarak bilinen etrafına neşe saçan bir kişiliğe sahiptir. Bunun yanı sıra aynı şartlar olan eşine ve çocuklarına oldukça bağlılığı ve ruhen yakınlığından bilinmektedir. Sadık bir insan olan olumsuz zamanlarında kendini motive etmesini bilen dirençli bir kişiliğe sahiptir. Güçlü karakteri sayesinde olumsuz her şeyi olumluya çevirmeye seven bir kişilik taşımaktadır.

İnsancıl yapısıyla özgür ruhuyla üretken ve sosyal bir kişiliği ile de çevresinde iyi bir izlenim bırakmaktadır. Arkadaş canlısı olan ve ekip çalışmalarını başarıyla sonuçlandıran sağduyulu dışa dönük bir karakter sergilemektedir. Leyla isminin bazen de olumsuz yönleri olarak da fazlaca kontrol etme duygusu ve duygusallıktan uzak kişiliğiyle de olumsuzlukları arasında yer almaktadır. Fiziksel özelliklerine gelince geniş alanlar düz kaşlara sahip kararlı bakışlar ve uzun boylu bir fiziki görünüme sahiptirler. Olayların gidişatına göre karar verip sakinleştirme yapan ve yaşayarak bütün her şeyi öğrenmeyi seven bir kişiliğe sahiptir. Çevresine bıraktığı olumlu izleri ise dürüstlüğü hoşgörülü iyiliksever bir yapıdadır.

Gezmeyi seven sakarlıklarına arada oluşan aşka nadir yaşayan insanlar arasında bilinir. Başka ne kadar düşkün olurlarsa olsunlar bir o kadarda özgürlüklerine düşkün oldukları için aşkı yakalamayabilirler.

Bazen sayılar harfler her birisi bir araya geldiğinde farklı anlamlar ve yorumlar oluşturabilmektedir. Leyli isminin harf analizi ve doğru yorumlarıyla sizlere sıralayalım.

L: sanata değer veren ve bu konuda yeteneği olan kişiliği ile bilinen aynı zamanda birçok alanın alanda fazlaca yetenek sahibi oldukları bilinir ve sergilemeyi severler.

E: İçerisinde bulunduğu ruhsal dünyasıyla çok karışık olan ani çıkışları ve ani inişler yaşayan Üzüntü ve sevinçleri bir arada yaşamak isteyen rahatsız olduğu konuları çok nadir sayılan insancıl bir kişiliktir.

Y: geçmişte yaşadığın üzüntüleri sürekli aklına getirerek yaşayan geçmişteki olayları bir türlü unutamayan kingden bir kişiliğe sahip olarak güçlü bir karakter yapısı vardır.

L : En yetenekli kişilikler arasında bilinen sanata oldukça fazla ilgisi olan bir çok alanda yeteneği olan ve bu yöne yetenekleri  sergileyen kişiliktir.

İ: hassas duygulara sahip olan kırılgan çok duygusal incinen hassas bir bünyesi ve kişiliği olan karakterdir.

Leyli ismini taşıyan kadın ya da anne ve babayla baba adayları ikinci çocuklarına benzer isim koymak isteyebilirler. Leyli ismine benzer isimler olarak en çok bilinen kızlarda ilk akla gelen leyla isimler yer alırken erkek çocuklarında ise Lütfi ilk akla gelen isimler arasında yer almaktadır. Benzer isimleri kullanarak seslere uyumlu bir isim eşli oluşturabilirsiniz.

Bazen anne ve baba adayları isim koyarken dini inançlarımıza uygun olup olmadığını merak etmektedirler. Leyli ismi caiz mi ve Kur’an’da yer alıyor mu sizler için bu sorularınızı yanıtla yalım. Leyla ismi Kur’an-ı Kerim de geçmiyor fakat koyması yasak olan isimler arasında da bulunmamaktadır. Bu ismi beğeniyor musunuz bebeğinize rahatlıkla koyabilirsiniz.

Bazen sosyal medyalarda ya da ekranlarda olan sevilen bir karakter veya büyük işler başarmış bazı ünlü isimlerin kişiliğini beğenerek ve o kişiye benzesin diye bebeğinize aynı ismi vermek isteyebilirsiniz. Leyli ismine sahip olan ünlüler arasında Yer almamakta ama bu İsmail birçok dizilerde karakterler oyunculuk yapmış veya bu isme ait bir kaç tane özel şarkısı bulunmaktadır.

leyli-isminin-anlami-81787
Leyli İsminin Anlamı

Leyli isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – [Bakınız: Leyla]
  • 2 – Saçları gece gibi simsiyah olan kadın.
  • 3 – Arabi ayların son gecesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Leyli ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Leyli ismini kullanan 1.367 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Leyli ismini kullanan 150 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Leyli ismini kullanan 73 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Leyli ismini kullanan 39 kişi bulunmaktadır.

Leyli isminin Türkiye sıralaması

Leyli en çok kullanılan 2487. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1128. isimdir.

Leyli isminin Harf Analizi

Kişiye Leyli ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Leyli İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Leyli ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Leyli isminin anlamını gözden geçirin!

Leyli İsminin Numerolojisi

Leyli isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
E: altı
Y: yirmi sekiz
L: on beş
İ: on iki
TOPLAM: 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap