Lev İsminin Anlamı

Lev İsmi

Lev İsminin Anlamı Yeni doğan çocuğuna Lev  ismini vermek isteyen anne baba adaylarının oldukça fazla araştırdığı isimlerden biri de Lev ismi olmaktadır. Hem güzel bir anlamının olması hem de güzel telaffuzlu bir isim olması sebebiyle pek çok kişi Lev isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabını araştırmaktadır. Oldukça fazla anne babanın merak ettiği ve pek çok ebeveynin çocuğu için araştırdığı  isimlerden biri olan Lev isminin anlamı birden fazla olması ile pek çok kişi tarafından merak edilmektedir.

Lev isminin anlamları arasında ilk sırada soy, ikinci sırada belirli bir soydan gelenler, üçüncü sırada soyu belli olan, dördüncü soyu ile bilinen, beşinci sırada soyu belli olan kişi, altıncı sırada soyu ile anlam kazanan, yedinci sırada ise soyunu çekinmeden söyleyen anlamları yer almaktadır.

Lev İsminin Anlamı
Lev İsminin Anlamı

Arapça kökenli bir kadın ismi olması sebebiyle Lev ismi hakkında oldukça sık araştırılan ve pek çok kişinin sorduğu sorulardan biri de Lev ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçiyor mu? Sorusudur. Genel bir inceleme gerçekleştirildiğinde ve isim konusunda uzmanların yorumları göz önünde bulundurulduğunda Lev isminin   Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmediği görülebilmektedir.   Ancak gerek anlamının güzel olması gerekse söylenişinin hoş olması sebebiyle Lev ismi çocuklara verilebilecek olan isimler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Lev ismi caiz midir? sorusunun  cevabı olumlu olarak verilmektedir.

Anne ve baba adayları çocuğuna Lev ismini vermeden önce Lev isminin olumlu ve olumsuz özellikleri konusunda bir araştırma gerçekleştirmelidir. Lev isminin olumlu özellikleri arasında gurur, ön planda olmayı sevmemek, son derece emin olma, sadakatlilik, sıcakkanlılık, açık sözlü olmak,  cömertlik, engellere karşı mücadele edebilme  gücü ve dışa dönüklük özellikleri bulunmaktadır. Tüm bunların beraberinde Lev isminin olumsuz özellikleri arasında ise tutucu olma ve aşırı derecede gurur özellikleri bulunmaktadır.  

Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde Lev isminin olumsuz özellik sayısının olumlu özellik sayısından daha az olduğu görülmektedir. Bu nedenle bu noktada çocuklara Lev isminin verilmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Yeni doğan çocuklara Lev ismi verilebilir ve bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Bu  nedenle pek çok anne baba adayı çocuğuna Lev ismini vermektedir.

Lev ismi hakkında sıklıkla sorulan ve oldukça sık araştırılan sorulardan biri de Türkiye’de Lev isminde kaç kişi var? sorusu olmaktadır. Genel bir araştırma gerçekleştirildiğinde ve 2022 yılında paylaşılan isim istatistikleri incelendiğinde Türkiye’de 45 kişinin Lev ismine sahip olduğu görülebilmektedir. Bu kişilerden 12 tanesi İstanbul’da, 5 tanesi Ankara’da, 1 tanesi ise İzmir’de yaşamaktadır.

Geride bulunan kişilerin ise Türkiye’nin 81 iline yayılım gösterdiği bilinmektedir. Türkiye’de 2022 yılında yayınlanmış  olan isim istatistiklerine bakıldığında ortaya çıkarılabilecek olan bir diğer bilgi ise Lev isminin Türkiye sıralaması olmaktadır. Lev isminin Türkiye’de en çok tercih edilen isimler arasında 7523. sırada, Türkiye’de en çok tercih edilen kız çocuğu isimleri arasında ise 3804. sırada yer aldığı görülmektedir. Son bir yıl içerisinde pek çok kişinin kız çocuğuna Lev ismini vermesi sebebiyle bu ismin  tercih edilme oranında artış gözlemlenmiştir.

Lev ismi ile benzeyen isimler listesi sayesinde pek çok anne baba adayı Lev ismine benzeyen isimler bulabilmektedir.  Leva, Liva, Levent, Levy, Lyov, Leverton, Levi, Letov, Lina, Lila, Leyla  isimleri Lev ismi ile benzeyen isimler arasında yer almaktadır. Lev ismi ile benzeyen isimlerden herhangi birinin seçilmesi durumunda çocuklarda olumsuz karakter özellikleri bulunmamaktadır. Bu sebeple çocuklara Lev isminin verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Lev isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Birleşik
  • 2 – Aslan yürekli, cesur (Slav dillerinde).
  • 3 – Kalbi temiz, vicdanlı, yürekli (İbranice).

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: İbranice
Kuran ‘da geçmiyor.

Lev ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lev ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Lev ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Lev ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Lev ismini kullanan bulunmamaktadır.

Lev isminin Türkiye sıralaması

Lev en çok kullanılan 31735. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 23465. isimdir.

Lev isminin Harf Analizi

Kişiye Lev ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

Lev İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lev ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lev isminin anlamını gözden geçirin!

Lev İsminin Numerolojisi

Lev isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
E: altı
V: yirmi yedi
TOPLAM: 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap