LED Işıkların Göze Zararları

Led lambalar belli bir renk üretebilmek için fosforlu maddeleri içerden kristalleştirme rek yapılmaktadır. Örtüşen renkler Özellikle kırmızı mavi yeşil gibi an..

Led lambalar belli bir renk üretebilmek için fosforlu maddeleri içerden kristalleştirme rek yapılmaktadır. Örtüşen renkler Özellikle kırmızı mavi yeşil gibi ana renkler lise beyaz ışık üretecektir.

Baktık düzeyine tanımlamak için endüstriyel standartları bulunmayan led ışıklar süper parlak ve Ultra parlak gibi terimler kullanılarak piyasada satılmaktadır. Ampulün yoğunluğu çoğu zaman insanlara zarar verebilir.

Uyarı

Bütün letler hükümet denetimi altındaki göz güvenliği etiketini gerektirmez fakat ışığı yakın mesafeden bakmak her zaman için zararlı olacaktır. Beyaz mavi kızılötesi ve morötesi nihayete demeden bütün led ışıkların çok parlak olduğunu ve insan gözüne zarar verecek olduğunu düşünerek fazla yakından bakmanızı Kesinlikle tavsiye etmekteyiz.

Fotokimyasal Reaksiyon lar

Yüksek parlaklıkta kilitleri bakmak kalıcı göz hastalığı riski oluşabilir. L tuşuna benzer yoğun parlaklık taki ışıklara bakmakta olduğu gibi sizlere zarar verecektir. Bunu Güneş ışınlarını Bir büyüteç yardımı ile gözünüze tutmak gibi algılayabilir siniz.

Retina yanması gibi acı veren bir durumla karşılaşılır bu daha aynı durum olmaktadır. Foto kimyasal reaksiyonlarda potansiyel hasar ve maruz kalma sürecini izin yanısıra ışının yoğunluğu de önemlidir.

Okuma için kullanılan led lambalar. Bugüne kadar herhangi Bilimsel bir araştırma ne tuşu ile okumanın gözlere zarar verdiğini is patlamadı.

Led lambalar çok fazla kullanıldığı takdirde insanlara zarar verebilen ürünler olsa da getirmiş olduğu faydaları göz önünde bulundurulursa sağlık açısında ki yönlerde dikkatli olunduğu zaman güzelce kullanmak da herhangi bir sakınca yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap