Leblebi Nasıl ve Nerede Saklanır?

leblebi-nasil-ve-nerede-saklanir-60199

Leblebi nemden etkilenir, sertleşmemesi için kuru bölgelerde ve hava almayan ambalajlarda saklanmalıdır. Mideye de iyi gelen leblebinin diğer yararları makalede

Karadeniz’in önemli illerinden bir tanesi olan Çorum deyince akla ilk gelen kuruyemiş Tabii ki leblebi olmaktadır. Sarı ve beyaz türleri bulunan leblebiler farklı şekillerde tüketilebilir ler.

Mide rahatsızlıklarında takma diş problemi olan kişilerde Kullanılması tavsiye olmayan leblebi uzun süre sağlıklı bir şekilde muhafaza edilebilir. Özellikle ağız yapısının gelişmesi çene kuvvetlenmesi ve sindirim sisteminin rahatlamasına ishal hastalığına karşı leblebi oldukça avantajlı bir gıdadır.

Leblebi nasıl muhafaza edilmelidir?

Diyar tüm kuruyemişlerde olduğu gibi leblebide diğer besinlere nazaran daha düşük seviyelerde bulundurduğu için mutlaka kuru bölgelerde saklanmalı ve rutubetten uzak tutulmalıdır. Özellikle de açık şekilde muhafaza ediyorsanız leblebiler çok dikkatli bir şekilde muhafaza edilmelidir Çünkü ortamda nem oranı yüksek olduğu zaman leblebi direk bütün nem akışını kendi üzerine çekecektir.

Zamanla leblebinin yapısı bozulacak ve daha fazla sertleşmesine sebep verecektir. Bu sebeplerden dolayı saklama gerçekleştirirken havanın ve nem geçişinin olmayacağı ambalajların tercih edilmesi yada cam kavanozların tercih edilmesi son derece avantajlı olacaktır.

Leblebiler nem ve sıcaklıkla temas ettiği halde güvelenme gibi sıkıntılar yaşayabilir ve hızlıca boyatmaya bilirler. Ambalajı açılmış olduğu halde bitmeyen leblebilerini Z saklamak istiyorsanız Cam kavanozun içerisine koyabilirsiniz ağzını da hava almayacak şekilde kapatmanız gerekmektedir.

Leblebiler taşıma işleminde de dikkat edilmesi gereken önemli gıdalardır Çünkü az bir miktarda nem oluştuğunda yapısı bozulabilir. Ben ötürü de naylon torbalar da taşımıyorsa mutlaka poşetin bir kısmı hava alacak şekilde bırakılmalıdır.

Kolesterol kalp ve dolaşım problemlerinin düzeltilmesinde son derece büyük faydaları olan leblebi günde bir avuç tüketildiği takdirde insan sağlığına oldukça büyük artıları getirmektedir.

150 tüketimleri sonunda önemli oranda kalp krizi riski azaltılmalıdır. Sağlıklı bir insan leblebi gibi yağ oranı düşük olan fakat sağlık açısından oldukça verimli olan kuruyemişleri günde bir avuç kadar tüketmesi gerekmektedir. Bu şekilde yapılan düzenli tüketimler kişilerin daha sağlıklı bir hayat yaşayabilmesi ne olanak sağlamaktadır.
Uygun bir fiyata sahip olmasından dolayı herkesin rahatlıkla alabileceği leblebileri kuruyemişçiler den rahatlık ve tedarik edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap