Lazerle Vajina Daraltma Operasyonu

lazerle-vajina-daraltma-operasyonu-89517

Lazerle vajina daraltma operasyonu sık duyduğunuz bir yöntem olmamakla beraber artık sağlık ve estetik olarak birçok yenilik kadınlara sunuluyor. Peki, nedir l..

Lazerle vajina daraltma operasyonu sık duyduğunuz bir yöntem olmamakla beraber artık sağlık ve estetik olarak birçok yenilik kadınlara sunuluyor. Peki, nedir lazerle vajina daraltma operasyonu? Sizlere bilgi vermek bu konuda soranlar yaşayan bayanlara bu sorunlarında ışık tutmak istedik.

Lazerle vajina daraltma operasyonu lazer teknolojisi kullanılarak estetiğini kaybetmiş vajinanın destek dokularının hücre yenilenmesini sağlayan ve bu hücrelerin canlanmasıyla dokularının tekrar çalışmasıyla vajinanın sıkılaşmasını ve küçülmesini sağlayan bir uygulamadır.

Kadınlarda genelde vajina estetiği ya da genişlemesi vajinal doğum yapanlarda daha sık görülen bir durumdur. Sık vajinal doğum yapmak ya da yanlış müdahalelerle vajinada oluşabilecek estetik görünüm bozuklukları ve elastikiyet ve kas yapılarında bozukluklar yaşanır.

Yaşanan vajinal doku kaybında cinsel ilişki sırasında eşini hissetmemesine. Cinsel heyecan duymamasına ve hissizliğe kadar giden cinsel soğukluğa sebep olmaktadır.

Fiziksel fonksiyonları da etkileyen vajinal olumsuzluklar kadında yaş ilerledikçe mesanenin taban kaymasına yol açarak kişide idrar tutamama, idrar kaçırma gibi sıkıntılar yaratabilmektedir önemsenmesi gereken bir rahatsızlık olan vajina gevşekliği ya da olumsuzluklarını ortadan kaldırmaya yönelik lazer daraltma yöntemidir.

Lazerli vajina daraltma operasyonu düşünen kadınlar için tavsiye edilen vajinal doğumla doğum yapmayı tamamlamış olmak yani tekrar çocuk isteğini bitirmiş olan kadınlar bu operasyon için uygundur.

İlk doğumunu vajinal ikinci doğumunu sezaryenle yapan kadınlar için uygundur yani kural operasyon sonrası vajinam doğum yapılmamasıdır. Lazerle vajina daraltma operasyonunu doğum yapılmasının ardından ilk 6 ay tamamlandıktan sonra yapılması en uygun zamanlardır.

Tamamen 6aylık dönemi doldurduktan sonra uygulanmaktadır. Lazerle vajina daraltma operasyonu hastaya lokal veya sedasyon yani hafif derecede uygulanan anestezi verilerek vajinaya lazer uygulanmasıyla gerçekleşir. Lazer vajinanın tamamında etkili olmaktadır ön, arka ve yan tüm dokuları etkilemektedir.

Uygulama esnasında vajinanın içinde ya da estetik dış görünümünde asla kesi, parça çıkartma ve dikiş atma gibi cerri işlemler uygulanmaz uygulama süre olarak 20dakika ve üzeri olabilmektedir. Bir ay sonrasında dokulara tekrar aynı işlem uygulanır hastanın hastanede kalmasına gerek kalmadan işlem uygulanmasını ardından taburcu olur.

Lazerle vajina daraltma ameliyatı sonrasında hastada ağrı şikâyeti kişiden kişiye değişiklik gösterebilir operasyon ardından hastada vajina bölgesinde kızarıklık ve ağrı hissedilmesi normaldir.

Ödem yapma gibi bir yan etkisi yoktur. Bununla birlikte cerrahi işlemler gibi dikiş, kesi ya da parça çıkarma tarzında ciddi bir operasyon olmadığı için ağrı şiddetli değildir. Vajinada oluşacak kızarıklıklar için lokal kremler kullanılır uygulamanın ardından kadın eski cinsel yaşamına geri dönmektedir.

Uygulama % 90 sonuç veren bir yöntem olarak oranlar göstermektedir. Vajinada oldukça etkili sıkılaşmalar gözlenir. Bazı hastalarda 6 geçtikten sonra işlem tekrar edilebilir.

Lazerle vajina daraltma operasyonu sonucunda vajinada oluşan sıkılaşmanın ardından kadının cinsel yaşamında eşini hissetmesi sağlanmaktadır. Kadında iki sorunda anı anda yani hem cinsel istekte azalma hem de idrar kaçırma gibi sorun yaşanıyorsa bu iki sorunda ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Vajinanın sıkılaşması sadece cinsel yaşamın sağlıklı ilerlemesi için değil mesane sarkmasının da önlenmesi için gerekli olan bir operasyondur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol