Layiha İsminin Anlamı

Layiha İsminin Anlamı

Çocuklara isim koyma süreci anne-baba adaylarının zorlandığı bir süreçtir. Ebeveyn adayları çocuklarına isim koyarken geleneksel mi yoksa modern mi isim seçecekleri konusunda hem fikir olmalıdır. Bu anlamda araştırılan isimlerden biri olan Layiha isminin anlamı nedir diye merak edenler bu yazıyı okuyabilirler.

Layiha isminin anlamı 3 farklı şekilde ifade edilebilir. Layiha isminin anlamları; düşünülen bir şeyin yazı haline getirilmesi ve tasarıdır. Bu isim genel Türkçe lugatında resmi makamlara verilen ve bir konudaki görüşleri ve düşünceleri dile getiren açıklamalı yazı anlamına gelmektedir. Layiha TDK’deki anlamı, düşünülen bir şeyin yazı haline getirilmesidir.

Layiha kızlar için kullanılan isimler arasında yer almaktadır. Bu ismin kökeni Arapçadan gelmektedir. Layiha ismi caiz mi diye merak edenler için Layiha ismi Kuran’da geçmemesine rağmen bu ismin kişilere konulmasında herhangi bir sakınca yoktur denebilir.

Layiha ismini kullanan kişilerin istatistiklerine bakıldığında Türkiye genelinde bu ismi kullanan 108 kişi olduğu görülmektedir. İstanbul’da 16 ve İzmir’de 3 kişi Layiha ismini kullanmaktadır. Türkiye’de en sık kullanılan isimler arasında Layiha 6037.sırada gelmektedir. En çok kullanılan kız isimleri arasında ise, 2583.sırada olduğu anlaşılmaktadır.

Layiha isminin analizi şöyle yapılabilir; güçlü iradeli ve çevresinde morali bozuk ve umudu düşük olan kişileri motive edici özelliğe sahiptirler. Fazla detaya takılmaya devam ettikleri sürece amaçlarından uzaklaşabilirler. Bu isme sahip olanlar bencil ve inatçı kişiliğe sahip olabilirler. Kendi çıkarlarının başkalarının çıkarlarından önde olmasını isteyen kişilerdir. Özgüvenleri yüksek, akıllı ve liderlik etme özelliği olan kişilerdir.

Layiha isimli kişilerin olumlu yönleri; rekabet etmekten çekinmeyen, özgüveni yüksek, düşüncelerini rahat bir şekilde ifade eden, hareketli, girişimci, cesur, samimi davranan, mert ve değişimlere açık kişilerdir.

Layiha isimli kişilerin olumsuz yönleri; çabuk etki altında kalan, durumlar karşısında karamsar düşünen, fikirleri çabuk değişen, hassas ve zora gelemeyen kişilerdir.

Layiha ismine sahip olanların fiziksel özellikleri; atletik ve ince vücut yapısına sahip, üçgen ve uzun kafa yapısı, boynu kısa, gamzeli ve geniş çene yapısı, dudak yapısı ince, saçları sık, gür ve alın yapısı geniş olan kişilerdir.

İsimlerin kişilik analizi yapılmasının nedeni bu isme sahip olanların karakter özelliklerini belirlemektir. Böylelikle Layiha isminin kişilik analizi şöyledir; ihtişamlı, heyecanlı ve tutkulu kişilerdir. Özel hayatlarındaki kişiyi bulmakta zorlanmayan, doğru kişiyi bulduklarında o kişiye en güzel anları yaşatabilecek kişilerdir. Bu isme sahip olan kişiler öfkeli ve tutkulu oldukları için tehlikeli biri haline gelebilirler. Azimli ve çalışkan oldukları için kısa zaman içerisinde hedeflerine ulaşırlar.

Harflerin analizleri kişilik analizlerinde kullanılan yöntemlerdendir. Layiha isminin harf analizi şöyledir; L: Yaratıcı ve sanatsal yeteneği olan kişileri temsil eder. A: Enerjik, dışa dönük ve atılgan kişilerdir. Aynı zamanda akıllı, mantıklı ve liderlik vasfı bulunan kişileri temsil eder. Y: Geçmişte yaşadıklarından tecrübe edinip ona göre hareket eden kişileri temsil eder. İ: Duygusal olarak hassas ve kırılgan olan kişileri temsil eder. H: Sakin mizaçlı, durağan ve uyumlu yapıda olan kişileri temsil eder. A: Atılgan, akıllı, zeki ve mantıklı hareket eden kişilerdir. Bu kişiler aynı zamanda yönetme kabiliyeti bulunan kişilerdir.

Layiha isminin numerolojik analizi yapılacak olursa; L: 15, A: 1, Y: 28, İ: 12, H: 10 ve A: 1’dir. Bu isme sahip olan kişilerin toplam numerolojik değeri 67 ve kader sayısı ise 1’dir.

Layiha ismine sahip olan ünlüler, dizi ve film karakterleri araştırıldığında herhangi bir isim bulunamamaktadır. İsim analizleri yapıldığı zaman araştırılan diğer bir konu o isme benzer olan isimlerdir. Layiha ismine benzer isimler olarak; Rayiha, Fayiha, Zeliha, Saliha, Meliha, Semiha, Mediha, Leyla, Lara, Liva, Lamia, Sabiha ve Lidya isimleri örnek verilebilir.

layiha-isminin-anlami-30889
Layiha İsminin Anlamı

Layiha isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Düşünülen Bir Şeyin Yazı Haline Getirilmesi.
  • 2 – Tasarı.
  • 3 – Herhangi bir konuda bir görüş ve düşünceyi bildiren yazı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Layiha ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Layiha ismini kullanan 108 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Layiha ismini kullanan 16 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Layiha ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Layiha ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.

Layiha isminin Türkiye sıralaması

Layiha en çok kullanılan 6037. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2583. isimdir.

Layiha isminin Harf Analizi

Kişiye Layiha ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Layiha İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Layiha ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Layiha isminin anlamını gözden geçirin!

Layiha İsminin Numerolojisi

Layiha isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
A: bir
Y: yirmi sekiz
İ: on iki
H: on
A: bir
TOPLAM: 67

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap