Lavanta İle Bitkisel Saç Bakımı

Lavanta İle Bitkisel Saç Bakımı Saçlarımızın dökülmesi hiçbirimizin istemediği bir durumdur. Bu kimi zaman hastalıklara bağlı olarak, kimi zaman ise farkında o..

Saçlarımızın dökülmesi hiçbirimizin istemediği bir durumdur. Bu kimi zaman hastalıklara bağlı olarak, kimi zaman ise farkında olmadığımız rahatsızlıklardan kaynaklanabilir. Hatta öyle ki yeme içme alışkanlıklarımıza dahi dayanabilir. Günümüz şartlarında birçok gıdada GDO ve sağlıksız yağlar kullanılmaktadır. Bunların düzenli tüketimi ise saç dökülmelerine sebep olduğu gibi daha ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmamızın da önünü açar.

Herkes için aynı sebepler ve sonuçlar görülmemesine rağmen Lavanta ile saç dökülmesine karşı önlem alınabilir. Hazırlayacağınız bitkisel kürün kullanımıyla birlikte yalnızca saç dökülmesi değil birçok yönden saç bakımı uygulamış olursunuz. İçerisindeki besleyici özleriyle saçınızın ihtiyaç duyduğu her enzimi barındırmaktadır.

Genetik saç dökülmeleri sık görüldüğü gibi ailede kellik olmamasına rağmen farklı kişisel rahatsızlıklardan kaynaklanabildiği görülebiliyor.

Bu bir anlamda tiroid bezlerinin düzensiz çalışması, vücutta bazı hormonların dengesizliği gibi nedenlere bağlanıyor. Doktorlar muayene sonucunda net olarak bir sebep sunabiliyorken çözümün bu aşamada bağıntılı bir bitkisel tedaviyle uygulayabiliyorsunuz. Eğer bu tip bir hormon tabanlı rahatsızlığınız yoksa saç dökülmesi için lavanta kürü işinize yarayacaktır.

Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü Nasıl Yapılır?

Lavanta görüntüsüyle ve kokusuyla en beğenilen çiçeklerden birisidir. Doğal ortamında yetişen ve son derece zararsız olan Lavanta’nın esans olarak kokularda kullanıldığını biliyoruz.

Fakat bunu saç dökülmesi gibi dermatolojik rahatsızlıklarda kullanan çok fazla insana rastlayamazsınız. Tamamıyla yararlarının bilinmemesinden kaynaklanan bu durum yüzyıllardır süre gelen bir kullanım geçmişini değiştirmiyor. İnsanlar eski uygarlıklardan bu yana saçlarına gereken bakımı lavanta çiçeğiyle uyguluyor.

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz Lavanta kürü ile saç bakımı için ihtiyaç duyduğunuz tüm ayrıntılara kavuşacaksınız. Buna ek olarak Lavanta çiçeğiyle saçlarınızın dökülmesini durdurmaktan öte daha parlak ve daha güçlü saçlara kavuşabileceksiniz.

Malzemeler

1 Yemek Kaşığı Lavanta Çiçeği
0,5 Litre Su

Hazırlanışı

Yarım litre suyu arıtılmış olarak kullanmanız klorundan arınmasını sağlayacaktır. Doğal olarak daha etkin bir kür hazırlamanız mümkün hale gelecek.

Suyu derince bir kaba koyduktan sonra ocağın üzerine yerleştirin.
Ocağın altını açarken bir yandan da dolu yemek kaşığı lavanta çiçeğini suyun içerisine atın.

Böylelikle kürün tüm malzemeleri hazır olacak ve ocağın altını açarak kaynatma işlemine başlayacaksınız.
Kaynaması için kısık ateşte 10 dakika tutmanız yeterli olacak.

Sonrasında ise ocağın altını kapatıp suyun soğumasını bekleyerek süzme işlemine geçebilirsiniz.

Saç Dökülmelerine Karşı Lavanta Kürü Nasıl Kullanılır?

Saç dökülmeleri için lavanta kürü bitkisel çözüm arayanlar için en uygun tarif olarak görünüyor. Kolay yapılışı, uygulamasının basit olması ve malzemelerinin çok olmaması bu durumda en bariz sebeplerdendir. Profesör doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen Lavanta kürü saç bakımı için vazgeçilmeziniz olacağından saç dökülmesi dışında da kullanımına alışmalısınız.

Herkesin genel anlamda yaptığı hatalardan birisi bu kürü banyo suyuna ilave ederek kullanmaktır. Oysa diğer saç bakımı kürlerinden farklı olarak duş aldıktan sonra bireysel olarak uygulanıyor. Kesinlikle temiz saçlar üzerinde etkili olacağından duştan hemen sonra sürmek daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

Saçlarınızı duş sonrasında havlu yordamıyla kurutursanız tam manasıyla kurumayacaktır. Fakat ıslaklığı giden saçlar nemli kalacaktır. İşte bu esnada Lavanta kürünü elinize alarak saç diplerinize sürmek suretiyle masaj yapmanız gerekiyor. Bunu diplere tamamıyla uyguladıktan sonra mevcut saçlarınızı güçlendirmek için saç boyunca yapabilirsiniz. Dökülmeleri durdurmak ve uzamaya çalışan kopmuş saçların onarımı için dipler daha önemlidir.

Kepekli saçlar için ya da aşırı yağlanan saçlar için kullanılabildiğinden çalışan insanların bakımlı saçlarının sırrı Lavanta kürü olarak bilinir. Ara dönemlerde uygulayıp sürekli kullanmamak daha etkili olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap