Lalin İsminin Anlamı

Lalin İsminin Anlamı

İnsanoğlu her zaman çocuklarına isim verirken fazlaca düşünür. İsimlerin anlamları ise özellikle merak edilir.  Evlat sahibi olmaya hazırlanan çiftler, uzun araştırmalardan sonra isim koyma yoluna giderler. Lalin ismi de şu sıralar çok popüler isimlerden biri, özellikle Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal çiftinin doğan çocuklarına Lalin ismini vermesi, ismin çokça araştırılan isimler arasına gitmesini sağladı. Peki, Lalin isminin anlamı nedir?

Lalin ismi, eski dilde kırmızı renkli olan anlamına gelmektedir. Yakut kırmızısı anlamını da Taşıyan Lalin, yerel ağızlarda takunya; Arapça da ise terlik anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bu isim, sanatsal yönü ağır basan, naif, kırılgan kişiliği de ifade eder. Kesinlikle Lalin ismi için, duygusal, sezgisel ve sanatçı bir ruh diyebiliriz.

Lalin, bir kız ismidir. Ayrıca ismin kökeni için Türkçe, Arapça ve Farsça kökenli olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarına Lalin ismini vermek isteyenler için, Lalin TDK’deki anlamına baktığımızda “çiçek” anlamıyla karşılaşıyoruz. Ayrıca lal kelimesinden türediği için, kırmızı ve yakut kırmızısı anlamına gelmektedir. Bu güzel anlamlarla beraber, kız çocuklarına verilebilecek en güzel isimlerden olabilir.

Birçok kişi isim analizi yaptırmaktadır. Anne babalarsa kelimelerin ruhuna inanarak, çocuklarına verecekleri isimler için analiz yaptırmaktadırlar. Bu güzel ve fonetik isim için Lalin isminin analizine baktığımızda enerji ve hayat dolu kişilerle karşılaşırız. Genelde bu ismi taşıyanların dışarıya karşı neşe ve hayat enerjisi verirken, diğer insanlarında onlara karşı özendiklerini görürüz. Çevrelerinde oldukça fazla insan varken, popüler ve sevilen insanlar olduklarını veya olacaklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İsimin olumlu yönlerine bakarsak; el becerisi yüksek, mükemmeliyetçi, analitik düşünebilme yetisine sahip, prensipli, çalışkan, pratik zekâlı, anlayışlı, yardımsever özellikler gösterebilirler.

Olumsuz yönleri ise; eleştiriye katlanamayan, fazlaca gururlu, hırslı, hep ön plana çıkmak isteyen geri de kalmayı sevmeyen bir kişiliğe sahip olabilirler.

Lalin ismini taşıyanların fiziksel özelliklerine baktığımızda; Kısık ve etkileyici bir ses tonuyla konuşurlar. Koyu renkli gözler, kıvrımlı geniş bir burun yapısı, köşeli bir çene ve onlara eşlik eden gür saçları görüyoruz. Kısa gövdeli, yuvarlak omuzlu da bir beden yapısına sahiptirler.

Lalin ismini çocuklarına vermek isteyen anne ve babalar, Lalin isminin harf analizini de merak ediyor. Tek tek tüm harflerin titreşimine bakarsak;

L: Sanatsal bir yetenek

A: Atılgan-enerjik

L: Sanatsal yetenek

İ: Hassas ve duygusal

N: Sağduyulu kimse özelliği

Çocuklara isim verirken yapılan kişilik analizleri de çok önemlidir. Bu yüzden eğer Lalin isminin kişilik analizini yapmak gerekirse;  bu ismi taşıyanlar genellikle, girişimci bir ruha sahiptir. Hep ön planda olmak isterler. Son derece karışık olaylarda bile, rahatlıkla işin içinden çıkabilecek yeteneğe sahiplerdir. Genel olarak planlı insanlardırlar ve bunu iş hayatlarında da çok belli ederler. Arkadaşlık onlar için oldukça önemlidir. İkili ilişkiler konusunda seçici olmalarına rağmen eğer hayatlarına biri girerse, onu çok mutlu edecektirler.

Lalin oldukça etkileyici ve fonetik bir isimdir, benzer ses özelliklerine sahip, Lalin ismine benzer isimlere örnek olarak, Nalin, Selin, Lavin, Lale, Tülin, Levin, Lalgün, Rozalin vb. isimler verilebilir. Birçok aile çocuklarına isim seçerken bu isimlerin Kuran’da geçip geçmediğini ve cazip olup olmadığını merak ediyor. Bu açıdan Lalin ismi caiz mi diye düşünürsek, çocuklara verilmemesi için bir neden yoktur. Lalin ismi dini anlamda sakıncalı isimler arasında geçmez. Çocuklara verilebilir.

Lalin ismi son dönemde oldukça popüler olmuştur, Lalin ismine sahip ünlülere bakarken sanatçı çift Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal’ın doğan kızlarına Lalin ismini vermiş olduğunu görürüz.

lalin-isminin-anlami-30681
Lalin İsminin Anlamı

Lalin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çiçek.
  • 2 – [Bakınız: Lali]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Sanskritçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Lalin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lalin ismini kullanan 113 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Lalin ismini kullanan 47 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Lalin ismini kullanan 12 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Lalin ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.

Lalin isminin Türkiye sıralaması

Lalin en çok kullanılan 5949. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2550. isimdir.

Lalin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 18 kişi artmıştır.

Lalin isminin Harf Analizi

Kişiye Lalin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Lalin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lalin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lalin isminin anlamını gözden geçirin!

Lalin İsminin Numerolojisi

Lalin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
A: bir
L: on beş
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap