Lala İsminin Anlamı

Lala İsmi

Lala İsminin Anlamı Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Kişilik analizi ve ismin harf analizine bakılır.  Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Çünkü konulan ismin anlamı karakter yapısına etki eder. Lala isminin anlamı nedir? Ve Lala ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Lala isminin anlamı; padişahların sadrazamlara sesleniş biçimi ve köle olarak yer alır.

Lala ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Lala ismi Arapça ve Farsça kökenli olup,  Lala isminin TDK’deki anlamı ise; çocuk eğitimi ile görevlendirilen kişi ve şehzade eğitmeni olarak yer alır.

Lala İsminin Anlamı
Lala İsminin Anlamı

Lala ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 611 erkek bebeğe konulmuştur. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Lala ismi Türkiye’de 3476. sıradadır. Lala isminin erkek bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde 87 kişi artmıştır. 

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Lala isminin kişilik analizi ise; fedakâr ve merhametli olurlar. İyilik yapmayı sever ve olayların hep iyi tarafını görürler. İnsanlara çok fazla iyilik yaparlar ve onların çıkarlarını gözetirler. Bu yüzden etrafından çok insan yer alır. Herkese kol kanat gererler. Enerjik ve doğal olurlar. İçlerinden geldikleri gibi hareket ederler. Azimli ve kararlı olurlar. Haksızlığa tahammülleri yoktur. Bilgiyi ve bilgili olmayı çok severler. Bu yüzden cahil insanlarla iletişim kuramazlar. Yeniliğe açıktırlar ve ikili ilişkilerinde karşı tarafın da yenilikçi olmasını isterler.

Lala isminin rengi sarıdır. Sarı renk bolluk ve bereket temsilidir. Pozitif bir renktir ve iyilik anlamı verir.

Lala isminin numerolojisi ise; L: on beş, A: bir, L: on beş, A: bir şeklindedir. Toplamı 32’dir. 3+2= 5 yapar. 5 sayısının numerolojik anlamı ise; güç kaynağı ve hayallere ulaşmayı temsil eder. Aşkta ve finansta şansı simgeler.  

Lala isminin olumlu yönleri; hırslı ve dikkatli olurlar. Sadakatlidirler ve sabırlı hareket ederler. Araştırmayı severler. Sözüne güvenilir, detaycı olurlar.

Lala isminin olumsuz yönleri ise; rahat olmayı severler, vazgeçmeyi sevmezler, zevklerine düşkün olurlar. Tereddüt ederler ve kararsızdırlar.

Lala ismindeki kişilerin fiziksel özelliği ise; uzun boylu ve geniş vücut yapısı, köşeli yüz hattına ve dalgalı saçlara sahip olurlar. Ses tonları gürdür ve güven verir.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Lala isminin harf analizi; L: sanatsal yeteneğe sahip, A: enerjik yapılı,  L: sanatsal yeteneğe sahip,  A: enerjik yapılı şeklinde yer alır.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Lala ismine benzer isimler erkek bebekler için; İlalan, Abdülala, Vala, Pala. Kız bebekler için ise; Bala, Lale, Aybala, Leyla, Lina, Lara ve Lamia isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekir. Lala ismi caiz mi? Sorusuna Lala isminin bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulurken ünlü veya tanıdık kişilerin isimlerinden de referans alınır. Lala ismine sahip olan ünlüler bulunmaz.

Lala isminde dizi veya film karakteri bulunmamaktadır.

Lala isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çocuğun eğitim ve öğretimiyle görevli kimse.
  • 2 – Köle.
  • 3 – Padişahların sadrazamlara hitap ederken kullandıkları san.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Lala ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Lala ismini kullanan 611 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Lala ismini kullanan 247 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Lala ismini kullanan 60 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Lala ismini kullanan 30 kişi bulunmaktadır.

Lala isminin Türkiye sıralaması

Lala en çok kullanılan 3476. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1688. isimdir.

Lala ismini kullananların sayısı, son bir yılda 87 kişi artmıştır.

Lala isminin Harf Analizi

Kişiye Lala ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Lala İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Lala ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Lala isminin anlamını gözden geçirin!

Lala İsminin Numerolojisi

Lala isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

L: on beş
A: bir
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap