Kuzgun İsminin Anlamı

Kuzgun İsminin Anlamı Nedir?

Yeni bebek heyecanı yaşayan  ebeveynler çocuklarına isim koyarken seçici oluyolar. Bu yazımızda Kuzgun isminin anlamı nedir? buna bakacağız. Kuzgun kelimesi Eski Türkçede sürekli kullanılan bir isimdir. Kuzu kelimesinden gelir. Modern hayatınızda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kuzgunlar, bir grup ötücü kuştan bir kuş  türüdür. Kuzgun kelimesinin kökeni Türkçedir. Birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Ancak genel olarak erkekler tarafından kullanılmatadır.

Kuzgun kelimesinin anlamını sözlükte bulabilirsiniz. Günümüzde yaygın olarak kullanıldığı için anlamı merak uyandırmaktadır. Kuzgunlar, Passerine karga ailesinin bir kuş türüdür. Bunlar, siyah ama parlak mavi kanatlı, Kuzey Amerika’nın dağlık veya vahşi bölgelerinde bulunan kuşlardır. Karakalga olarak da bilinir.

Bu kuzgun kelimesinin Türk Dil Kurumuna göre anlamı, eğitim kurumlarının Türkçe sözlüklerinde Kuzgun kelimesinin anlamı ve Kuzgun gibi kelimeler bulunmaktadır. Kuzgun kelimesi  Türk Dil Kurumu’na göre  Kuzey Amerika dağlarında bulunan parıldayan mavi bir kuş anlamına gelir. Öte yandan, Kuzgun gibi kelimelerin çok karanlık veya çok karanlık bir anlamı vardır.

Başka bir anlam olarak kuzgun, Kahramanmaraş’ın Andrun ilçesinin merkez ilçesine bağlı alandır. Giresun ilinin Tirebol ilçesine bağlı, merkez ilçeye bağlı bir yerleşim bölgesidir. Yozgat Şehri, Çekerek ilçesinde merkezi yönetime bağlı bir yerleşim birimidir. Erzurum ili Ovacık ilçesine bağlı bir ödeme birimidir. Adana ili, Karaisal ilçesinin merkez belediyesine bağlı bir yerleşim yeridir.

Kuzgun isminin anlamlarına baktıktan sonra şimdi de Kuzgun isminin kişilik analizi nedir buna bakacağız. Kuzgun adındaki bireyler genel olarak çok zekidirler. Çekici, bakımlı, oldukça çekici tiplerdir, şeytani saçları vardır ve herkesin kalbi kolayca kazanabilir. Fikirleriniz sabit değildir ve sık sık değişir. Bazen çok rahatlar, bazen çok sakinler. Arkadaş canlısı, yeni hedefler, geri dönüşlüler, samimi, dışa dönük, sıcak kanlı, küçük şeyler içeren içerik, ilerici, enerjik, canlı, girişimci, sevimli, eğlenceli, iyimser, yenilikçi, rustik, Hevesli, sosyal, bağışlayıcı, neşeli, açık fikirli deneyim , atlet, değişim arzusu vardır.

Kuzgun isminin kişilik analizine baktıktan sonra şimdi de Kuzgun harf analizine bakacağız. Kuzgun harf analizi;

İnsanlara Kuzgun ismiyle hitap ettiğimizde, harflerin titreşimleri, hitap ettiğimiz toplumun ve hitap ettiğimiz kişinin kişiliğine ait anlamlar taşır.

K: Başarı, ünvanlı bir kişiyi çağrıştırır, en az bir kişi varsa çok iyi.

U: Birden fazla olmamak şartıyla doğurganlığı ve bolluğu çağrıştırır.

Z: Bilimsel bir bakış açısından, bu okuyuculara adlarında bir z olmasının iyi olduğunu hatırlatıyor.

G: İnatçı kişilik, gerilim uyandıran, g harfine sahip olmak iyidir.

U: Birden fazla olmamak şartıyla doğurganlığı ve bolluğu çağrıştırır.

N: Bu da sağduyu özelliğine sahip olduğunu gösteriyor, N harfi kötü değil.

Pek çok kişi yeni doğan bebeklere imsim koyarken Kuran’da geçip geçmediğine dikkat etmektedir. Kuzgun kelimesi Kuran’da yoktur. Ancak kullanılması dinen sakıncalı görülmemiştir. Kişiler arasında şu soruda çok dolaşmaktadır. Kuzgun ismi caiz midir? Kuzgun kelimesi caizdir.  Yani bu ismi kullanabilirsiniz anacak kullanırken yine de araştırmanız da fayda vardır.

Kuzgun kelimesinin harfleri ve alfabedeki karşılık gelen sayıların toplamı, adınızın sıra numarasını yani numerolojisini vermektedir. Buna göre Kuzgun isminin numerolojisi;

K: 14

U: 25

Z: 29

G: 8

U: 25

N: 17

TOPLAM: 118

Yapılan araştırmalara göre Kuzgun ismi Türkiye’de çok defa kullanılmış bir isimdir. Dizi veya filmlerde çok kullanılmamıştır. Peki Kuzgun ismini kullanan ünlüler var mı? Bu ismi kullanan ünlülerde pek yoktur. Ancak bu ismin benzeleri vardır. Kuzgun ismine benze isimler;; Kuzey, Kuzah, Kutun, Kenan gibi  isimler kuzgun isminin benzerleridir. Bu yazımızda Kuzgun ismini ele aldık. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

kuzgun-isminin-anlami-83584
Kuzgun İsminin Anlamı

Kuzgun isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Işık Ülkesi, Antikmedeniyet.
  • 2 – Gök Tanrısı Gibi Yiğit, Güçlü Yiğit. Bkz. Oğaner, Okaner

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Kuzgun ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kuzgun ismini kullanan 13 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kuzgun ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kuzgun ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Kuzgun ismini kullanan bulunmamaktadır.

Kuzgun isminin Türkiye sıralaması

Kuzgun en çok kullanılan 9471. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4883. isimdir.

Kuzgun ismini kullananların sayısı, son bir yılda 8 kişi artmıştır.

Kuzgun isminin Harf Analizi

Kişiye Kuzgun ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Kuzgun İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kuzgun ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kuzgun isminin anlamını gözden geçirin!

Kuzgun İsminin Numerolojisi

Kuzgun isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
U: yirmi beş
Z: yirmi dokuz
G: sekiz
U: yirmi beş
N: on yedi
TOPLAM: 118

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap