Kutsal ve Mucizevî Bitki: Ayahuasca Nedir Tüketimi Fayda Ve Zararları

Artık sağlık için alternatif tıbba yöneldik ve Ayahuasca gibi bitkiler ilgi alanımıza girdi. Çay tüketimi faydalı olsa da yan etkiler dikkate alınmalıdır.

Kutsal ve Mucizevî Bitki: Ayahuasca Nedir Tüketimi Fayda Ve Zararları nelerdir.Sağlık açısından çok sayıda bitki mucizeleri ile biliniyor. Bu bitkiler arasında yer alan Ayahuasca kutsal bitkiler arasında ilk sırada yer alıyor.

Sağlık açısından bin bir çeşit faydası ile bilinen bu kutsal bitki amazonların yüzyıllardır kullandığı ve iyileştirici özelliği sayesinde afrodizyak etkisi oluşturuyor. 

Ayahuasca bitkisi vücuda direnç kazandıran ve amazonlar tarafından sıklıkla tüketiliyor. Yazımız içeriğinde genellikle Peru ülkeleri tarafından kullanılan bu kutsal bitkiyle ilgili birçok bilgiyi paylaşacağız.

Peru’dan Uzanan Bir Yolculuk

Kutsal ve Mucizevî Bitki: Ayahuasca Nedir Tüketimi Fayda Ve Zararları

Peru ülkelerinde kayalıklarda yetişen Ayahuasca bitkisi Ayahuasca çayı demlenmesi ile tüketiliyor. Ayahuasca çayı demlenerek tüketildiğinde vücuda önemli ölçüde etkileri bulunuyor. Ayahuasca bitkisi kullanılarak dem alması sağlanan Ayahuasca çayı hoş kokulu yapısı sayesinde oldukça lezzetli bir tüketim sağlıyor. 

Ayahuasca çayı nedir diye merak eden tüm kişiler internet arama motorları üzerinden araştırma yaparak bu bitki ile merak ettikleri tüm bilgileri öğrenebiliyor. Bunun yanı sıra Ayahuasca çayı nedir sorusu ile ilgili çok sayıda makale de yer alıyor. Ayahuasca bitkisi Peru bölgelerinde sık kullanılan bir ürün olarak biliniyor.

Farklı Bir Bitki Türü

Bitki bililimciler tarafından yapılan açıklamalarda Ayahuasca bitkisi farklı bir bitki olması aynı zamanda vücut açısından önemli etkilere sahip olan bir çeşit olması sebebiyle dikkat çekiyor.

Uzmanların yapmış olduğu analizlere göre Ayahuasca bitkisi DMT adı verilen moleküllerin insan vücuduyla dünya arasında bir bağlantı oluşturmasını sağlıyor.

İnsan vücudunda yer alan ve oldukça dikkat çeken epifiz bezlerinin daha iyi çalışmasını sağlayan Ayahuasca bitkisi inanılmaz özelliklere sahip olması sebebiyle tercih ediliyor. 

Ayahuasca Tüketimi

Ayahuasca Tüketimi
Ayahuasca Tüketimi

Genel olarak Peru’ya uzanan bu yolculuk neticesinde Ayahuasca içmek Peru’ya kadar gitmeyi değer olarak gösteriyor.

Sağlık açısından çok sayıda faydası bulunan Ayahuasca çayı demlenerek tüketildiğinde gizemli sonuçlar ortaya çıkartıyor. Ayahuasca içmek ya da tüketmek vücudu önemli ölçüde rahatlatıyor.

Uzman bitki bilimciler tarafından da faydaları kanıtlanan ayauhsaca bitkisi master bir bitki olarak biliniyor. Peru ülkelerinde sık tüketilen bu bitki organik olması sebebi ile vücuda çok sayıda fayda sağlıyor. Günde 2 kere kullanılması yeterli geliyor. Bu nedenle birçok kişi bu çayı tercih ediyor.

Ayahuasca Çayı Fayda Ve Zararları

Ayahuasca Çayı Fayda Ve Zararları
Ayahuasca Çayı Fayda Ve Zararları

Farklı ülkelerde yaşayan tüm kişiler çayın çok sayıda fayda sağlaması sebebi ile Peru’ya gitmeyi ve bu çayı tüketmeyi göze alıyor. Ancak Ayahuasca çayının vücuda olan çok ciddi zararları da yer alıyor.

Yapılan araştırmalardan elde edilen verilere göre Ayahuasca çayı ölüm şarabı olarak ta biliniyor. Peru’ya giden bir grup insan tarafından kaleme alınan yazıda faydalı olarak bilinen bu bitkinin çok ciddi olumsuz özellikleri paylaşılmış.

Çay yâda şarap tüketilirken oldukça lezzetli olduğu söyleniyor. Ancak çoğu insan tarafından tüketilen bu bitkinin uyuşturucu etkisi olduğu söyleniyor. Dikkat edilerek tüketilmesi tavsiye edilen bu bitki ölümcül sorunları da ortaya çıkartabiliyor.

Ayahuasca Bitkisi Yan Etkileri

Bir grup yabancı ve Türk olan kişilerin Ayahuasca bitkisi ile anlattıkları olaylar deyimi yerinde ise bu bitkinin olumsuz yan etkilerini ortaya çıkartıyor. Yazımız içeriğinde bitki ile ilgili yaşanan olayları sizler için derleyeceğiz.

Ayahuasca bitkisi için Peru’nun tapınak bölgelerinde Ayahuasca seremonisi düzenleniyor. Yabancı ve yerli olan bir grup insanın katıldığı Ayahuasca seremonisi günlerinde karanlık odalar yer alıyor.

Çok sayıda mum kullanılarak aydınlatılan seremoni alanında çeşit çeşit minderler üzerinde seremoniye katılan insanlar oturarak yapılan etkinliği takip ediyor. Esrarengiz bir olay gibi görünen Ayahuasca seremonisi bu şekilde devam ediyor. Asıl önemli olan ve dikkat çeken bölüm ise Ayahuasca şarabının tüketilmesi ile başlıyor.

Ayahuasca İle İlgili Bilgiler

Seremoni alanında yetkili olan kişi Ayahuasca ile ilgili katılanlara bilgi veriyor. Seremoniye katılan insanlar verilen bu bilgiler neticesinde büyük bir gerilim ve endişe yaşıyor. Jan isimli seremoni Başkanı tarafından verilen bilgide Ayahuasca tüketen kişilerin kesinlikle ölümü yaşamadıkları ve çıldırmadıkları bilgisi yer alıyor.

Ayahuasca seremonisine katılan tüm insanlar sabırsızlanarak bir an önce bu olayın başlamasını istiyor. Asıl olay ise bu seremoninin start alması ile başlıyor.

Ayahuasca Tüketenlerin Öldüğü Söyleniyor

Ayahuasca Tüketenlerin Öldüğü Söyleniyor
Ayahuasca Tüketenlerin Öldüğü Söyleniyor

Ayahuasca ile ilgili anılarını paylaşan kişiler bu bitkiyi tüketenlerin öldüğü ve kayboldukları yönünde iddialarda bulunuyor. Bir ölüm iksiri olarak ta bilinen bu bitki için düzenlenen seremonide görevlendirilen Jan isimli kişi seremoni esnasında yeni katılanların kimler olduğunu soruyor.

Jan elinde yer alan mavi renkli kovayı işaret ederek bu kovalarınızı nereye bıraktığınıza çok dikkat edin çünkü ayauhas cayı içtikten sonra bu kovalar çok işinize yarayacak diyor. Sözlerine Ayahuasca ile karşılaştığınızda sakın ha sakın ona direnmeyin, şayet direnir ve tüketmek istemezseniz o daha güçlü bir yıkım yapacaktır diyor. Yapılacak olan bu seremoninin bir gökyüzü ve hava seremonisi olacağını ifade ediyor. 

Ayahuasca İçme Töreni

Jan tarafından yapılan açıklamalar sonrası başlayan Ayahuasca içme töreni sonrası katılımcalar büyük bir gerilim yaşıyor. İnsan gruplarının içinde oluşan olumsuz etki yüz mimiklerine de yansıyor. Ancak Jan tarafından sözlerden de hatırlanacağı üzere kimse bu duruma karşı gelemiyor ve seremoni gerçekten başlamış oluyor.

Jan ve önünde yer alan büyük plastik şişe içerisine Ayahuasca ilacı ekleniyor. Daha sonra seremoniye katılan insanların kupalarına boşaltılan bu içecekten ilk önce Jan içiyor.

Ayahuasca seremonisi seremoniye katılan tüm kişilerin bu içeceği tüketmesi ile devam ediyor. Ancak katılımcılar Jan’ın önünde diz çökerek bu içeceği tüketiyor. Toplamda üç yudumda mideye indirilen bu içecek, ruhun şarabı olarak ta isimlendiriliyor. Ayahuasca seremonisine katılan tüm insanlar ayauhas çayının bir esiri haline geliyor. 

Ayahuasca Seremonisi Kâbusu Yaşattı

Ayahuasca Seremonisi Kâbusu Yaşattı
Ayahuasca Seremonisi Kâbusu Yaşattı

Ayahuasca şarabı tüketiminden sonra gökyüzü seyredilmesi ile başlayan kâbus ilk önce gözlerin karanlık görmesini ortaya koyuyor.

Daha sonra ise mide ve karında oluşan çalkalanmalarla birlikte seremoniye katılan tüm insanlar kova aramaya başlıyor. Tüketilen bu içecek sonrasında mide bulantısı ile karşılaşan insanlar kovalara kusarak rahatlamaya çalışıyor.

İnsanların kovalara kusarken çıkarttıkları ses tapınaktan yükselen müzik sesi ile baskılanmaya çalışıyor. Mucizevî ve kutsal bir bitki olarak nitelendirilen bu bitki çok sayıda insanın kötü anlar yaşamasına sebep oluyor.

Ayahuasca bitkisi ile ilgili olarak anlatılan bilgiler yaşanan  bu olaylar sonucunda bir ikilem olarak insanların kafalarında soru işaretine yol açıyor. Yapılan araştırmalarda bu içeceği tüketmeden önce geniş bir bilgi edinilmesi gerektiğini ortaya koyuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap