Kürşat İsminin Anlamı

kursat-isminin-anlami-90481

Kürşat İsminin Anlamı

Türkçülük ve Türklük ile ilgili isimler tarih boyunca dikkat çeken isimler olmuştur. Kürşat ismi de bu anlamda incelenmesi gereken bir isim. Farklı bir fonetiği ve yazılışı olan Kürşat ismi için Kürşat isminin anlamı nedir sorusu gündeme gelmeye devam ediyor. Bu isim çok eski tarihlerden beri Türklerin kullandığı bir isim olarak biliniyor. Eski bir Göktürk prensinin adı olduğu düşünülen Kürşat ismi aynı zamanda asker, alp gibi anlamlara da geliyor. Bu isim Kürşat olarak yazıldığı gibi Kürşad olarak da yazılabiliyor. Aynı zamanda da Fıtrat, Fırat gibi isimler ile benzerlik gösteriyor. Bu isim hem farklı hem de anlamlı isimler arasında bulunuyor. Farklı isim arayışında olan aileler Kürşat ismini rahatlıkla kullanabilir.

Bu isim ile ilgili gündeme gelen ve gündemden düşmeyen bir diğer soru da Kürşat ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu. Bu isim Kur’an içerisinde geçirilen isimler arasında bulunmuyor. Ancak herhangi bir kötü anlamı bulunmadığından dolayı bu ismin çocuklara verilmesinin önüne geçecek ve caiz olmayan bir durum da bulunmuyor. Bu sebeple çocuklara rahatlıkla verilebilen isimler arasında yer alıyor. Farklılığı ile ön plana çıkan Kürşat ismi erkek çocuklarına verilebiliyor. Bu ismi çocuklarına vermeden önce aileler sıkı bir araştırma içerisine giriyor ve bu sayede isim hakkında çok daha fazla bilgi edinebiliyorlar. 

Kürşat isminin anlamı konusunda farklı görüşler bulunsa da kökeni ve farklı söyleyişi ile ailelerin merak ettiği bu isim sık kullanılmamasına rağmen isim olarak oldukça şık duruyor. Doğru isim sayesinde aileler çocukları için doğru kimlik oluşturma adımlarından en önemlisini tamamlamış oluyorlar. Birçok farklı isimle benzeyen ve bu benzerlik sonrasında karıştırılabilen bu isim şanlı tarihimiz ile ilgili olduğu için oldukça dikkat çekiyor. Bu isim günümüzde çok fazla kişi tarafından bilinen bir isim. Bu sebeple doğru bilgilere ulaşabilmek de oldukça kolay bir süreç halini alıyor. Ancak fonetik olarak ilgi çeken bu isim ailelerin de dikkatini çekiyor. 

Kürşat ismi ile ilgili araştırmalar yapılırken aileler en çok da bu isme sahip olan kişileri merak ediyor. Kürşat ismine sahip olan ünlüler bu kapsamda çok sık araştırılıyor. Bu isimler arasında; Kürşat Alnıaçık, Kürşat Başar, Kürşat Bumin, Kürşat Coşgun, Kürşat Demirci, Kürşat Duymuş, Kürşat Gürel, Kürşat Kizbaz, Kürşat Oğuz, Kürşat Tuncel, Kürşat Üresin, Kürşat Yıldırım, Kürşat Yağcı, Kürşat Zengin gibi isimler bulunuyor. Bu isimler ailelerin Kürşat adını çocuklara vermesine zemin hazırlıyor. Kürşat ismine sahip olan kişiler ağırlıklı olarak müzisyenlik, yazarlık ya da oyunculuk işleri ile meşgul oluyor. Bu sebeple aileler bu isme sahip olan kişilerin neler yaptığını, nasıl başarılara imza attığını ve kendilerini de görmek isteyebiliyor. 

Kürşat isminin analizi yapılarak ismin enerjisi ve dokusu gözler önüne seriliyor. Bu sebeple bir ismi çocuğa koymadan önce ismin detaylı analizini yapmak gerekiyor. Kürşat isminin analizi yapıldığı zaman Kürşat ismini taşıyanlar hakkında kesin ve net yargılar yapılmadan harflerin yapısı ve bu yapıların yansıttıkları gözler önüne seriliyor. Kürşat isminde her harf bir kez kullanıldığı için enerji oldukça eşit bir dağılım gösteriyor. K harfi dönüm noktalarını, Ü harfi paylaşımı, R harfi zorluklarla başa çıkabilmeyi, Ş harfi narinliği, A harfi önderliği, T harfi ise zorluklarla ulaşılan başarıyı simgeliyor. Bu ifadelere bağlı kalarak bu özel ismi taşıyan kişilerin bu enerjiyi yansıttıklarına inanılıyor ve bu şekilde Kürşat ismi hakkında bir analiz yapılmış oluyor. 

Kürşat isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bayrak
  • 2 – Belirli Gün, Bilinen, Beklenen Gün
  • 3 – Alp, yiğit
  • 4 – Göktürk prenslerinden birinin adı.
  • 5 – Eski bir Türk adı

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Kürşat ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kürşat ismini kullanan 12.944 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kürşat ismini kullanan 1.952 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kürşat ismini kullanan 1.367 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kürşat ismini kullanan 556 kişi bulunmaktadır.

Kürşat isminin Türkiye sıralaması

Kürşat en çok kullanılan 946. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 425. isimdir.

Kürşat ismini kullananların sayısı, son bir yılda 116 kişi artmıştır.

Kürşat isminin Harf Analizi

Kişiye Kürşat ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Kürşat İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kürşat ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kürşat isminin anlamını gözden geçirin!

Kürşat İsminin Numerolojisi

Kürşat isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
Ü: yirmi altı
R: yirmi bir
Ş: yirmi üç
A: bir
T: yirmi dört
TOPLAM: 109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap