Kulak Tıkacı Nasıl Kullanılır?

Kulak tıkacı baş parmağınız ile işaret parmağının arasında tutularak içeriye doğru yerleştirilir ve tıkacı burada sıkıştırırsınız. İki parmağının arasına yuvar..

Kulak tıkacı baş parmağınız ile işaret parmağının arasında tutularak içeriye doğru yerleştirilir ve tıkacı burada sıkıştırırsınız. İki parmağının arasına yuvarlayarak kulağından içerisine oturduğumuz zaman köpük kulak tıkacı açılma yapacaktı ve burada kulağınızı bloke ederek dışarıdan gelecek olan tüm sesleri kapatacaktır.

Genişlerken dışarıya çıkmaması için yaklaşık 10 saniye kadar bastırmanın yeterli olur.

Kullanırken mutlaka plastik ya da kauçuk kulak tıkaçları tercih etmemiz daha sonra yıkanma işleminin de rahatlıkla gerçekleştirilebilmesi ve uzun dönem kullanılabilmesi için önemlidir.

Yumuşak silikondan yapılmış olan bu kulak tıkaçları kullanmak için uzun hafifçe burnumuza doğru çevirdikten sonra rahatsızlık hissi etmeyeceğiniz noktaya kadar içeriye doğru itekleyin.

Kulağınızı tam kapatmak için dışarıya doğru hafif çıkmış olan ucunu bastırmanın oldukça faydalı olur. Silikon kulak tıkaçları etrafınızdaki sesini tamamını duymanızı engellemez sakat yüksek derecedeki seslerin azalmasını büyük oranda gerçekleştirebilir.

Bir çift kalıp kulak tıkacı aldıktan sonra (bunlar genelde balmumundan ve macunundan yapılmaktadır)  omuza doğru çevirip ve herhangi bir rahatsızlık hissi etmeyeceğiniz noktaya kadar başvurmamız gerekiyor.

Kalıp araçlarını kullanırken bir kısmı için bekleyerek tutun ve top haline getirin topu kulak kanalının giriş kısmına yerleştirin.

Kullanıcı bir şey sokmak sizi rahatsız ediyorsa ses engelleyici kulaklıklardan aynı görevi yerine getirecek.

Büyük ve kaşe şeklinde bulunan kısımlarını kulağınızı üzerine yerleştirdiğiniz zaman ardından bir kafa bandı ile gerekli ayarlamalarını gerçekleştirerek dışarıdan gelecek olan yüksek sesten kendinizi rahatlıkla kurtarabilirsiniz.

Atıkları farklı Korumalar sağlayabilecek çok farklı şekillerde bulunmaktadırlar özellikle uçak seyahatlerinde kullanılan kulak tıkaçları rahatsızlığı engellediği için son derece büyük önem teşkil.

Silikon ve plastikten genelde ayarlanmış olan uçak için kullanılacak kulak tıkaçlarının içerisinde bulunan kremsi yapı çekirdekleri sayesinde kulaklarınızın kalkış ve iniş esnasında oluşan basınçtan koruyacaktır

Kendi kulaklık tıkacınızı evinizde de yapabilirsiniz.

Top haline getirdiğinizde pamuk parçasının üzerine vazelin baktırdıktan sonra kulak kanalının içerisine koyup Burada ev içerisinde oluşan sizi rahatsız eden seslerin tamamından rahat bir şekilde kurtulacak tıkaç gerçekleştirmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap