Kulak tıkacı kullanmanın tehlikeleri nelerdir?

kulak-tikaci-kullanmanin-tehlikeleri-nelerdir-98223

Dışarıdan gelen rahatsız edici sesler den kurtulmak için zaman zaman kullanılan kulak tıkacı bazı durumlarda tehlikeler oluşturabilir. Uçakta kullanıldığı zama..

Dışarıdan gelen rahatsız edici sesler den kurtulmak için zaman zaman kullanılan kulak tıkacı bazı durumlarda tehlikeler oluşturabilir.

Uçakta kullanıldığı zaman özellikle oluşan basınçtan kulak zarını koruması için kullanmış olduğumuz mu kulak tıkaçları nın oluşturabileceği problemlerden kurtulmak için doğru şekilde kullanıyor olmak son derece büyük bir önem teşkil etmektedir.

Kulak tıkacının oluşturabileceği bazı problemler şunlardır;

Kulakta ağrı

Tıkacı dış kulak kanalınızın çok derinde etmiş olursanız eğer özellikle genişleyen köpüksü yapısından ötürü kulak kanalının içerisinde basıncı değiştirecektir ve bu da kulak zarına baskı yaparak kulak ağrısına sebep verecektir.

Köpek kulak tıkaçları kulağınıza yerleştirmeden önce iyi bir şekilde sıkıştırmalı gerekiyor aynı şekilde kulak tıkacı kanalın dışına taşarsa kulağına ters bir basıncı uygulayacağını dan ötürü yine ara yapacaktır. Yanlış kullanımdan dolayı doğabilecek bu problemlerin önüne geçmek için kulak tıkacı doğru şekilde kullanılmalıdır.

Kulak enfeksiyonları

Bakteri adam virüs taşıyan kulak tıkaçları mı yani pis olan kulaklı kaşlarını bilmeden kullandığınızda kulak içerisinde bazı enfeksiyonların oluşmasına neden olabilir. Kulak ağrısı ve kulağınızda sarımsı bir sıvının akması kulak enfeksiyonunun ilk belirtileri olacaktır bundan dolayı eğer bir belirti alırsanız doktorunuza başvurmanız da büyük bir fayda görecek. Kulak enfeksiyon riski azaltabilmek için kullandığınız tıkaçları kullan at tıkaçları olmasına özen gösterin.

Aynı ürünün sürekli kullanımı özellikle bu tarz problemleri tetikleyen sebepler arasında gösterilmektedir.

Kulak kiri birikmesi

Birçok uzmanın yaptığı açıklamalara göre uzun süre kulak tıkacının kullanmak kulak içinde oluşan kirin kulağın tıkanmasına sebep olduğunu söylemektedir.

Kulak kiri birlikteyiz zaman dış kulağın tıkanmasını sağlayacağından ötürü içeri kısımda enfeksiyon veya belirli rahatsızlıkların oluşmasını tetikleyecek bir hatta ileri düzeyde duyma kaybına bile sebep ve bilir kulağınızın daima temiz bir şekilde yıkanmış olması ve düzenli temizliklerini gerçekleştirilmesi aynı şekilde kullandığınız saçlarında temiz olması bu problemin önüne geçebilmek için sizlere büyük bir avantaj sağlayabilir.

Oldukça önemli bir alet olsa da sürekli kullanımlarda problem çıkartacağı için dikkatli ve temiz bir şekilde kullanmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

1 Yorum

İçerik çok güzel sade olmuş, teşekkürler.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap