Kudret İsminin Anlamı

Kudret İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları bebeklerini kucağına almak için gün sayarken bir yandan da bebeklerine verecekleri ismi arıyorlar. Bu noktada modern ve popüler isimlerin yanı sıra nadiren duyulan isimlere de odaklanabiliriz. Kudret isminin anlamı hoş bir yapıya sahip olması ve anlam bakımından beğenilmesi nedeniyle dikkat çekmektedir. 

Kudret isminin anlamı ve kökeni nedir sorusunun cevabına göre nihai kararı verecek olanlar detayları düşünebilecektir. En güzel seçeneklerden biri de Kudret ismidir. Türkiye’de yaygın isimler kategorisinde yer alan Kudret isminin anlamı bu dönemde merak konusu olmamaktadır. Kudret isminin anlamı kuvvetli, Varlıklı, zenginlik olarak bilinmektedir.

Kudret isminin TDK deki anlamı;

Yeni doğan bebeğine Kudret adını vermeyi düşünenler, bu ismin ne anlama geldiğini araştırıyor. TDK bilgilerine göre Kudret isminin anlamı şu şekildedir: 

  1. Güç, güç. 2. Tanrı’nın gücü.  3. Zenginlik, zenginlik.  4. Tanrı’nın Yapısı. 5. Yetenek

Kudret isminin analizi; Sanatsal yetenekleri hafife alınmamalıdır. Sezgileri oldukça güçlüdür. Eldeki göreve odaklanırlar. Motivasyonları olağanüstü. Göz ardı edilmekten hoşlanmazlar. Bu nedenle küçümsenemeyecek insanlardır. Kudret ismi anlamı bakımından kaygı ve tereddüt nedeniyle öfkeli ve şiddete meyilli bireylerdir.

 K: İş ve aşk hayatında çok başarılılar, ünlü ve sürekli başarılı oldukları biliniyor, yaratıcı kişilikleri var.

 U: Stabil bir yapısı var. İşlerini aceleye getirmezler, yavaş ve istikrarlı yapmaktan zevk almaktadır.

D: Güçleri diğerlerinden üstündür, üstün güçleri vardır, çok hırslı kişilikleri vardır, zorluklara karşı direnmeyi severler.

 R: Sert bir yapısı var, karar vermeyi çok zor buluyor, tereddüt artık hayatının bir parçası.

 E: İçinde yaşadıkları manevi dünya çok karmaşık. Ani alevlenmeleri vardır. Hüzün ve sevinci bir arada yaşayabilirler. Rahatsız oldukları sorunlar nadirdir. Onlar insan canlısı sevecen kişilikleri vardır.

 T: Duygusunu ifade etmekte zorlanır, gizli bir kişilik vardır, hayatını oldukça hızlı yaşamaktadır.

Kudret isminin kişilik analizi; Zihinsel ve fizyolojik olarak aktiftirler ve her vakit etkinliklere katılırlar. Mümkün olmasıyla birlikte oldukça problemi halletmek istiyorlar. Sezgileri oldukça güçlüdür. Bir amacı olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerindeki insanoğlu her vakit değişsin isterler. İletişim becerileri fazlaca iyidir. Ancak oldukça fazla aktiviteye girmek onların vakit problemi yaşamalarına niçin olabilir. Güçlü kişilikleri vardır. Güçlü olmayı severler. Güçlerini nerede ve ne vakit kime karşı kullanacaklarını bilirler. Bir hata yaptığınızda, hatanızı idrak etmek için oldukça geç değildir.

Mükemmel olmayı ve görünmeyi severler. Varlığı onlar için çok önemlidir. Fakat bu bazen onları zorlukların üstesinden gelmeyi bilen inatçı insanlar yapabilir. Kudret isminin anlamı dolayısıyla dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışa yansıtırlar. Gerçekleri inceler ve düşünürler. İş ahlakları çok yüksektir. Sonsuz bir enerjiyle çalışırlar.  İş ve özel yaşam dengesini kurmakta zorlanabilirler. Nadir bulunan duygusal insanlardır. Kudret isminin anlamı araştırıldığında Aşk için yaşarlar ve aşk için ölürler. Olayların farklı yönlerini görme ve değerlendirme yeteneğine sahiptirler. Nesnel olarak ayrılmazlar.

Kudret ismi caiz mi? Kudret’in adı Kuran’da Hayır’dır. 

 Kudret Kuran-ı Kerim’de nerede geçiyor? : Kudret isminin anlamı Kuran’da güçten bahsedilmediği için herhangi bir bilgi bulunamamıştır.

Kudret ismine benzer isimler; Kudret ismine benzer çeşitli isimler bulunmaktadır, bazıları şu şekilde sıralanır; Kuddus, Kuddusi, gurbet, Kutay, Setret gibi isimler mevcuttur.

Kudret ismine sahip ünlüler; Cevdet Kudret Solok  (7 Şubat 1907, İstanbul – 10 Temmuz 1992, İstanbul), Türk edebiyat bilgini ve edebiyat tarihçisi, Edebiyat Cemiyeti’nin kurucularındandır.

 Kudret Sabancı (8 Temmuz 1966, Bergama, İzmir), Türk film ve televizyon yönetmenidir. 

 Sabahattin Kudret Aksal (25 Nisan 1920, İstanbul – 19 Nisan 1993, İstanbul), Türk şair, senarist ve yazardı.  Kudret Karadağ (16 Mayıs 1928, Balıkesir;  23 Şubat 2004’te İstanbul’da öldü) Türk sinema ve dizi oyuncusuydu.

kudret-isminin-anlami-58049
Kudret İsminin Anlamı

Kudret isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 9 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Uğur Getiren Kağan.
  • 2 – Güçlü Ve Korkusuz
  • 3 – Kuvvet, takat, güç
  • 4 – Allahın Ezeli Gücü.
  • 5 – Zenginlik, varlık
  • 6 – Allah Yapısı, Yaratılış, İnsan Eliyle Yapılamayan Şeyler.
  • 7 – Ehliyet Kabiliyet. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 8 – Yetenek
  • 9 – Allah’ın gücü. Allah Teâlâ’ya mahsus ezelî ve ebedî ve bütün kâinatta tasarruf eden sıfattır.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Kudret ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kudret ismini kullanan 28.427 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kudret ismini kullanan 4.164 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kudret ismini kullanan 1.458 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kudret ismini kullanan 1.380 kişi bulunmaktadır.

Kudret isminin Türkiye sıralaması

Kudret en çok kullanılan 562. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 294. isimdir.

Kudret isminin Harf Analizi

Kişiye Kudret ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Kudret İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kudret ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kudret isminin anlamını gözden geçirin!

Kudret İsminin Numerolojisi

Kudret isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
U: yirmi beş
D: beş
R: yirmi bir
E: altı
T: yirmi dört
TOPLAM: 95

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap