Küçük Prens Kitabından Alıntı Sözler

En çok okunan kitaplar arasında bulunan Küçük Prensi birçok kişiyi etkisi altında aldı. Kitabın en popülar alıntı sözlerini sizler için hazırladık.

Ünlü yazar Saint Exupey tarafından kaleme alınan Küçük Prens son yıllarda oldukça popüler kitaplar arasına girdi. Kitabın hızla popülerleşmesi ardından en çok satılanlar listesine girmesine olanak sağladı.

Sosyal medya platformlarında Küçük Prens Sözleri hızla yayılmaya başladı. Yazarın felsefe bakış açısı herkes tarafından benimsendi ve paylaşıldı. Küçük prens sözleri resimli olarak da oldukça fazla paylaşıldı. Küçük prens sözleri İngilizce olarak da kullanılabilir.

Küçük Prens kitabı kısa bir zaman içinde milyonlar tarafından okunurken aynı zamanda anahtarlıklarda, kupa bardaklarda, kalemlerde yerini aldı.

Bunun yanında kitap bir animasyona uyarlandı ve burada da büyük ilgi gördü. Küçük Prens izle kategorisi üst sıralara adeta damgasını vurdu. Herkesin büyük zevk ile izlediği animasyon film figürlere dergi kapaklarında her zaman en önde olmaya hak kazandı.

 

Küçük Prens animasyon 2015 yılında yapılmış ve seslendirmeleri Rachel McAdams, James Franco, Marion Cotillard, Jeff Bridges ve Paul Giamatti gibi ünlü isimler yapmıştır.

 

Küçük Prens Kitabından Alıntı

 

Küçük Prens kitabı başlı başına insanın hayatına yol gösterirken aynı zamanda Küçük Prens Kitabından alıntı sözler birçok insanın duygularına dokunmaya yardımcı olmuştur. Küçük prens kitabından alıntı olan bu güzel sözler şu şekildedir:

·       İnsan çok üzgün olunca, gün batımlarından hoşlanır.

·       “Çölü güzel yapan” dedi Küçük Prens, “bir yerlerde bir kuyuyu gizliyor olması…”

·       Ben üzgündüm. Ama onlara yorgunum dedim.

·       Biliyorsun ya…ben…sorumluyum çiçeğimden! Bir bilsen, öylesine kırılgandır ki! Çok da saf yüreklidir. Her şeye karşı kendini savunmak için yalnızca dört dikeni var…

·       Yeniden o çaresizlik duygusuyla buz oldum. Anladım ki bu gülüşü bir daha görmezsem yapamam. Benim için çölde bir kaynaktı gülüşü.

·       “Malı mülkü değil, kaşı gözü değil, hırkası heybesi de değil, yalnızca merhametidir bir insanı güzelleştiren.”

·       İnsan yalnız yüreğiyle doğruyu görebilir,
Asıl görülmesi gerekeni gözler göremez.

·       Yıldızlardan birinde ben yaşıyor olacağım. Ben gülüyor olacağım bir tanesinde. Ve geceleyin gökyüzüne baktığında, bütün yıldızlar gülüyor gibi olacak.

 

·       “Sen öğleden sonra dörtte geleceksen, ben saat üçte mutlu olmaya başlarım. Mutluluğum her dakika artar. Saat dörtte artık sevinçten ve meraktan deli gibi olurum.

Ne kadar mutlu olduğumu görmüş olursun. Ama herhangi bir zamanda gelirsen yüreğim saat kaçta senin için çarpacağını bilemez.”

·       Bir dostu unutmak zorunda kalmak fazlasıyla acı verici. İnsan hayatta kaç gerçek dost edinebiliyor ki?

·       Bu gülüşü bir daha hiç göremeyeceğimi düşünmeye bile dayanamayacağımı anlamıştım. Bu gülüş benim için çölün ortasında bir pınar gibiydi.

Kitaptan alıntılar yapılırken her alıntı adeta insanın yüzüne bir tokat gibi çarpmakta, her alıntı Küçük Prens özet tadına bir tat bırakıyor insanın damağında bu harika kitaptan alıntılar yapmakta oldukça zevkli ve duygulu bir hal almaktadır.

·       Sevdiğiniz çiçek milyonlarca yıldızdan yalnız birinde bile bulunsa yıldızlara bakmak mutluluğunuz için yeterlidir.

·       Büyükler sayılara bayılırlar. Tutalım, onlara yeni edindiğiniz bir arkadaştan söz açtınız, asıl sorulacak şeyleri sormazlar. Sesi nasılmış, hangi oyunları severmiş, kelebek biriktirir miymiş, sormazlar bile.

·       Evet, güzelsiniz. Ama boşsunuz. Sizin için kimse yaşamını feda etmez. Yoldan geçen herhangi biri, benim gülümün de size benzediğini söyleyebilir. Ama benim gülüm sizin her birinizden çok daha önemlidir çünkü ben onu suladım ve onu camdan bir korunakla korudum. Önüne bir perde gererek rüzgârın onu üşütmesini engelledim.

Tırtılları onun için öldürdüm ( ama birkaç tanesini kelebek olmaları için bıraktım). Onun şikâyetlerini, övünmelerini dinledim ve bazen de suskunluklarına katlandım çünkü o benim gülüm.

·       Acı çektiğimi sanacaksın. Ölüyormuşum gibi gelecek. Bu işler böyle. Görme, daha iyi. Zaten değmez.

·       İnsanlar hızlı trenlere biniyorlar ama ne aradıklarını bildikleri yok. Koşuyor, heyecanlanıyor, dönüp duruyorlar.

·       İstersem veya bir martı olmasını emredersem ve general emrimi yerine getirmezse kim suçludur? Diye sordu küçük prens. “General mi yoksa ben mi?” “Sen,” dedi küçük prens yüksek sesle. “Tamam,” dedi kral. “Herkesin vermesini istemelisiniz. Bir otoritenin kabulü onun rasyonelliğine bağlıdır.

·       Geceleri yıldızlara bakıyorsunuz. Ülkem o kadar küçük ki nerede olduğunu göremiyorsun. Ama bu şekilde daha iyi. Yıldızım senin için herhangi bir yıldız olacak. Böylece tüm yıldızları izlemeyi seveceksiniz. Hepsi senin arkadaşın olacak.

Her zaman benim arkadaşım olacaksın. Benimle gülmek isteyeceksin. Pencereyi çalıştırıp açacaksınız. Gökyüzüne gülmeye baktığın için arkadaşların şaşıracak. Onlara “Evet, ne oldu, yıldızlara bakarken gülüyorum!” Diyeceksiniz.

·       “O zaman gidiyorsun Kral, “En zoru budur. Kendinizi yargılamak, başkasını yargılamak gibi değildir. Kendinizi yargılamayı başarırsanız, o zaman gerçek bilgeliğe ulaştınız.”

·       Bırakın & Diyelim ki sahibi olmayan bir elmas buldunuz, o sizin. Talep edilmemiş bir ada keşfettiniz, sizinkinin. Daha önce kimsenin aklına gelmediği fikri aklınıza geldi, hemen patent verin, sizsiniz vs. Bunun gibi ben yıldızların sahibiyim; çünkü onları iddia eden ilk şahıs bendim.

·       Neden içiyorsun?  “Unutmak.” Durumu için üzülmeye başlayan Küçük Prens: “Ne unutulur?” diye sordu. Sarhoş kafasını döktü ve içini çekti: “Utancımı unutmak için.” “Neden utanıyorsun?” Küçük Prens ona yardım etmek istedi. Ama sarhoş belli bir sessizliğe düştü ve konuyu kapattı: “İçmekten utanıyorum.” Küçük Prens tamamen şaşırdı ve uzaklaştı. “Yetişkinler gerçekten çok garip,” diye düşündü.

·       “Tahvil mi yapıyorsun?” Fox, “Yani,” dedi, örneğin, benim için yüz bin çocuk gibi herhangi bir çocuksun. Benim için gerekli değilsin. Bu senin için de aynı. Ben diğer yüz tilkiden farklı olmayan herhangi bir tilki benim. Ama eğer beni evcilleştirirsen, o zaman birbirimiz için gerekli olacağız. Benim için dünyadaki herkesten farklı biri oldun. Ben de senin için eşsiz olacağım… ”

·       “ Güle güle, ”dedi tilki. “Vereceğim sır çok basit: Kişi gerçeği ancak kalbi ile baktığında görebilir. Gerçeğin mayası görünmezdir. “Küçük Prens, unutmamak için tekrarladı:“ Gerçeğin mayası görünmez. ” “Gülünüzü bu kadar önemli kılan şey, bunun için harcadığınız zamandır.”

·       Sadece evcilleştirdiğiniz şeyi tanıyabilirsiniz,” dedi tilki, “insanların bilmeleri için zamanları yok. Dükkanlardan aldıkları ürünleri satın alıyorlar. Ama onlar dost değil çünkü arkadaş satan dükkanlar yok. Eğer bir arkadaş istiyorsan, bana bak.“ Evcilleştirmek için ne yapmalıyım? ” Çok sabırlı olmalısın. İlk önce, benden biraz uzakta çimlere oturacaksın Dedi. Seni gözlerinle filtreleyeceğim, ağzını açmayacaksın. Çünkü kelimeler yanlış anlama kaynağı. Her gün biraz daha yakın oturuyorsun… ”

Kitaplar her zaman için insan hayatının en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Ancak birçok insan yoğun hayatlarından olayı kitap okumaya fırsat bulamamaktadır.

Her zaman cebimizde olan en büyük kitabımız bazen telefonlarımız olabilir. Küçük Prens pdf ile herkes istediği aman bu harika kitabı telefonlarından okuyabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap