Kübra İsminin Anlamı

Kübra İsminin Anlamı

Kübra ismi, uzun zamandır kullanılan ve popülerliğini kaybetmeyen isimler arasında yer almaktadır. Bu ismin pek çok kız çocuğuna verilmesi ve anlamının oldukça hoş olması ise her geçen gün tercih edilme oranını artırmaktadır. Bu duruma bağlı olarak ismi duyan pek çok kişi “Kübra isminin anlamı nedir?” sorusunu merak etmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan anlam açıklamalarına göre Kübra isminin birden fazla anlamı olduğu görülmektedir. Rabıta isminin anlamları arasında en azametli, eflatun rengi, büyük olan, daha büyük, Hz. Peygamberin ilk hanımı ve Türk Dil Kurumu’nun yaptığı açıklamalara göre ise “çok büyük olan” anlamları bulunmaktadır.

Kübra ismi hakkında merak edilen ve çok araştırılan konulardan bir diğeri ise Kübra isminin istatistiği olarak bilinmektedir. Türkiye sınırları içerisinde 2022 yılının isim verileri incelendiğinde Türkiye’de 2022 yılında çocuklara oldukça sık bir şekilde Kübra ismi verildiğini görmek mümkündür. Arapça kökenli olan bu isim Türkiye’de 188525 kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin 38224 tanesinin İstanbul ilinde, 13499 tanesinin Ankara ilinde, 5733 tanesinin ise İzmir’de ikamet ettiği bilinmektedir. Tüm bu veriler göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’de en çok tercih edilen kız isimleri arasında Kübra isminin de bulunduğunu söylemek mümkün olacaktır.  

Kübra isminin detaylı bir şekilde incelenmesi ve analizinin gerçekleştirilmesi bu ismin tercih edilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Kübra isminin analizi gerçekleştirildiğinde sahip olan Kübra ismindeki kişilerin en sevdiği rengin mor, kader sayılarının ise dokuz olduğu görülebilmektedir. Tüm bu faktörlerin yanı sıra Kübra isminin olumlu ve olumsuz özellikleri de dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır.

Kübra isminin olumlu özellikleri arasında heyecanlı olması, dışa dönük olması, enerjik olması, cömert, dürüst, sıcakkanlı, sosyal, engellere karşı mücadele gücü, özgüven ve hırs özelliklerinin bulunduğunu söylemek mümkündür. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Kübra isminin olumsuz özellikleri ön plana çıkabilmektedir. Kübra isminin olumsuz özellikleri arasında tutucu olması, oldukça fazla sahiplenici olması ve her konuda oldukça fazla hassasiyet göstermesi yer almaktadır. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda Kübra isminin hem olumlu hem de olumsuz özelliklerinin bulunduğundan söz etmek mümkündür.

Kübra ismi ile uyumlu olan isimler de oldukça fazla kişi tarafından merak edilmektedir. Sizin için özel olarak hazırlanmış olan Kübra ismi ile uyumlu olan isimler listesinden bu isme uyum sağlayan pek çok isme ulaşmak mümkündür. Kübra ismine benzer olan isimler arasında bulunan bu isimlerin bazıları ilk harf, bazıları ilk üç harf, bazıları ise içerisinde Kübra isminin geçmesi ile benzerlik göstermektedir. Siz de yeni bir çocuk bekliyorsanız ve çocuğunuza iki uyumlu isim koymak istiyorsanız Kübra ismi ile uyumlu olan isimler arasından seçim yapabilirsiniz. Hatice Kübra, Kübra Nur, Zeynep Kübra, Fatma Kübra, Kübra Fatma, Kübra Buse, Kübra Cansu, Kübrahanım, Kübrabeyim, Kübey, İbra, Gabra, Ebra, İbra, Kayra, Kaya, Karaca, Kara, Koca, isimleri Kübra ismi ile benzeyen isimler arasında yer almaktadır.

Kübra isminin numerolojisi de Kübra isminin doğru bir şekilde anlaşılması ve tercih edilmesi için oldukça fazla öneme sahiptir. Kübra isminin numeroloji incelemesi gerçekleştirildiğinde K harfinin on dört, Ü harfinin yirmi altı, B harfinin iki, R harfinin yirmi bir, A harfinin ise bir sayısına denk geldiğini görmek mümkündür. Bu sayıların birbiri ile toplanması üzerineyse Kübra isminin numerolojisi olan 64 sayısı ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde tüm isimlerin numerolojisinin elde edilmesi mümkündür.

kubra-isminin-anlami-69384
Kübra İsminin Anlamı

Kübra isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – En Büyük, Azametli; En İri.
  • 2 – Açık Eflatun Rengi.
  • 3 – Daha Büyük, En Büyük.
  • 4 – Büyük Olan (Ekberin Müennesi).
  • 5 – Hadicetül-Kübra: Hz. Peygamberin İlk Hanımı.
  • 6 – En büyük, çok büyük olan .

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: kübra:
Kuran ‘da geçiyor.

Kübra ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Kübra ismini kullanan 188.525 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Kübra ismini kullanan 38.224 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Kübra ismini kullanan 13.499 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Kübra ismini kullanan 5.733 kişi bulunmaktadır.

Kübra isminin Türkiye sıralaması

Kübra en çok kullanılan 41. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 18. isimdir.

Kübra ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.584 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Kübra isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Kübra isminin Harf Analizi

Kişiye Kübra ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Kübra İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Kübra ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Kübra isminin anlamını gözden geçirin!

Kübra İsminin Numerolojisi

Kübra isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

K: on dört
Ü: yirmi altı
B: iki
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap