Kot Nasıl Esner?

Kot Nasıl Esner? Kot pantolonlar çoğunlukla mavi tonlarında olurlar sert kumaştan yapılırlar kod kelimesi bu pantolonu ilk üreten kuruluşun adı Dolayısıyla bu ..

Kot pantolonlar çoğunlukla mavi tonlarında olurlar sert kumaştan yapılırlar kod kelimesi bu pantolonu ilk üreten kuruluşun adı Dolayısıyla bu şekilde oluşmaktadır. İngilizce ‘de “JEAN” ismiyle de bilindiğinden dolayı kot yerine Bazı yerlerde bu kelime daha çok duyulabilir.

Günümüzde kadın ve erkekler tarafından yoğun olarak tercih edilen kot pantolon çeşitlerinin dayanıklı bir kumaştan yapılmış olması esneme özelliğinin düşük olmasını sağlamaktadır.

Satın aldıktan sonra kumaşın bir miktar giyilmesi ile istediğini ve genişlediğini Sizler de göreceksiniz. Çoğunlukla eklem bölgelerinin bulunduğu yerlerde kumaş daha fazla esner ve genişleme yaşar. Aslında buradaki genişleme pantolonda deformasyon yarattığından dolayı kötü bir görüntüye sebep olmaktadır.

Kot pantolonlar bazı durumlarda esnemeye gerek duyacaklardır. Her ne kadar kot pantolon modası sürekli olarak devam etse de bazen bunların içerisine girmek oldukça zorlaşabilir özellikle hanımlarda hamilelik bölgesel şişliklerin yaşandığı dönemler gibi süreçler içerisinde Kot pantolonun içerisine sığmak zor olabilir.

Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında Man yapılması gereken belli başlı teknikler bulunmaktadır. Şimdi teknikleri birlikte inceleyelim
Kot pantolonlarını esnetmek için bir diğer yöntem ise ilave kumaş olacaktır. İlave kumaş kotun önce bel bölgesine geçirilir.

Kot pantolonu edebilmek için kullanmanız gereken ilk yöntemlerden bir tanesi ilave kumaş ekleme yöntemidir. İlave kumaş kullanmadan önce pantolondan kesilmesi parçalar ile Bunu gerçekleştirmenizi daha kolay olacağını bilmenizde büyük bir fayda bulunuyor. İlave parçalar pantolonun arka kısmından bel bölümüne doğrudan eklenecektir Bu sayede bel kısmı biraz daha esnetilebilir ve kilo aldığınız halde pantolonun içerisine girme şansınız daha rahat olacaktır.

Kot pantolonları esnetmenin altında yatan bir diğer yöntem de çok sık bir şekilde giymek ve mutlaka sıcak su içerisinde yıkamaktır. Almış olduğunuz kumaş pantolon Eğer likralı bir pantolon oluyorsa buna esnetmek çok daha basittir. Yapısından dolayı likralı kumaşlar esneme özelliğine sahip olduklarından dolayı esnek olacaklardır. Çamaşır suyu ile beraber çamaşır makinesi içerisinde sıcak suyla yıkarsanız tekrardan eskisi gibi darılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap